Pažinimas vyresniojoje darbininkų grupėje pavasarį. Logopedės pasakojimas apie žmonių darbą pavasarį. Tema: "Pavasaris. Žmonių darbai pavasarį." (parengiamoji grupė)

Pamokos apie denonsavimą santrauka

Į temą: „Žmonių darbas pavasarį“

1 klasei

Parengė: Julija Čeliabina, mokytoja pradinė mokykla MBOU "83 mokykla"

Tema: "Žmonių darbas pavasarį »

Tikslas: formuoti vaikų idėjas apie sezoniniai pokyčiaižmonių darbe.

Užduotys:

1. Supažindinti mokinius, kaip pasikeis žmonių darbinė veikla, atėjus pavasariui.

2. Lavinti kūrybinę veiklą, vaizduotę, atmintį, dėmesį.

3. Ugdyti darbštumą, meilės jausmą ir pagarbų, rūpestingą požiūrį į darbą.

Įranga:

1.Pristatymasgaliatašką(8 skaidrės)

2. Patarlės (4 vnt.)

3. Žodžių kortelės (17 vnt.)

4. Plastikiniai puodeliai (36 vnt.)

5. Vata

6. Krapų sėklos

7.Kompiuteris

8.Multimedijos projektorius

Pamokos tipas: mokytis naujos medžiagos

Elgesio forma: tradicinis

Užsiėmimų metu:

W: Šiandien, šią gražią dieną, man malonu jus matyti. Sveiki bičiuliai! Prisėskite. Įminkime šią mįslę:

grožio pasivaikščiojimai,

Lengvai paliečia žemę.

Eina į lauką, prie upės,

Ir sniegas ir gėlė.

Ar atspėjote apie kokį grožį kalbame?

D: apie pavasarį

W: ka zinai apie pavasari?

D: ateina karštis, skrenda paukščiai, tirpsta sniegas.

W: o dabar pabandysiu patikrinti, kiek tu žinai. Aš užduosiu klausimus, o tavo užduotis – atsakyti, aš pakeliu ranką. Taigi, pradėkime:

1. Kaip galima pavadinti pavasarį?

(pavasaris raudonas, pavasaris mama, ilgai laukta)

2. Koks yra pavasaris?

(smarkus, žydintis, džiaugsmingas, drąsus, linksmas, ankstyvas)

3. Kokie yra pavasario ženklai?

(diena ilgėja, naktis trumpėja; dangus gilus ir giedras pavasarį; saulė šviesiau šviečia, labiau šildo; sniegas tamsėja, nusėda ir tirpsta; ant medžių brinksta pumpurai)

4. Kokius pavasario mėnesius žinai?

(kovas, balandis, gegužės mėn.)

Žmonėse pavasario mėnesiai vadinami taip: kovas - protalnikas, balandis - lašintuvas, Vandenis; May yra dainų autorė. Protalnikas, lašintuvas, dainų autorius, kodėl šie mėnesiai taip vadinami?

D:

5. Kaip vadinasi paukščiai, kurie pavasarį atskrenda pas mus šiltų šalių?

(migruojantis)

6. Koks pirmasis paukštis atskrenda pavasarį?

(rokas)

7. Pavadinkite pirmąsias pavasario gėles

(sniego putinas, motina ir pamotė, kiaulpienė, pakalnutė)

8. Kaip pasikeis žmonių apranga?

(žmonės vilki lengvesnius, pavasarinius drabužius)

9. Ką vasarą veikia pavasarį?

(kasti žemę, sodinti sodinukus, sėti sėklas, pjauti medžius ir krūmus, tręšti žemę)

Šauniai padirbėta! Galite lengvai atsakyti į šiuos klausimus. Dabar žinome, kaip gerai pažįstate pavasarį ir jo ženklus.

W: Siūlau dar vieną užduotį. Lentoje yra žodžių, bet susprogdino stiprus vėjas ir jie stebuklingai pasikeitė vietomis. Jūsų užduotis yra sujungti žodžius, kad susidarytų išraiška. Sudėję jį, pagalvokite, kas jame parašyta.

„Žemės savininkų darbas didelis ir garbingas“

„Tik darbas maitina žmogų“

„Be gero darbo nėra vaisių“

Darbas maitina žmogų, o tinginystė sugadina “

Perskaitykime kiekvieną išraišką. Kaip manote, kokia yra kiekvienos patarlės prasmė?

D:

W: Koks yra bendras žodis, randamas visuose sakiniuose?

D: dirbti

W: Kaip manote, apie ką mes kalbėsime?

D: apie žmonių darbus pavasarį

W: Šauniai padirbėta! Teisingai nustatėte pamokos temą (1 skaidrė)

Atėjus pavasariui keičiasi ne tik orai, bet ir žmonės. Per visą žiemą sniege susikaupė daug šiukšlių. (skaidr. Nr. 2), o nutirpus sniegui mūsų miesto gatvės ir takai tapo tarsi dideli šiukšlynai (skaidr. 3). Ir žmogus pradeda taurinti tas vietas, kuriose praleidžia daugiausiai laiko. Jis pradeda tvarkytis paskui save. Matote, kad aplinkui žmonės pradeda rengti subbotnikus (skaidr. 4), eina į gatves ir tvarko teritoriją, valo nešvarumus ir šiukšles (skaidr. 5). Kadangi gyvename Zernogrado mieste, esančiame nesibaigiančių laukų krašte, vasara ateina greitai ir reikia turėti laiko atlikti pagrindinius sėjos darbus (skaidr. Nr. 6). Ir čia svarbiausia turėti laiko suarti žemę (skaidrė Nr. 7), kol saulė ją visiškai neišdžiovins ir trumpam laikui turėti laiko pasėti duonos ir daržovių augalų sėklas, pasodinti bulves (skaidr. Nr. 8). O pavasario pabaigoje, gegužės mėnesį, sodinkite agurkų, pomidorų ir kopūstų daigus, kad birželį būtų šviežių daržovių.

Žmonės, turintys kaimo sodybas arba turintys namą ant žemės, taip pat pradeda rūpintis savo sodo ir daržo augalais, medžiai ir krūmai purškiami nuodingomis medžiagomis, kurios naikina vabzdžius kenkėjus (skaidr. Nr. 9). Kaip ir rudenį, vaismedžių kamienų apatinė dalis nubalinta kalkėmis (skaidr. Nr. 10).

W: Ką žinote vaisių medžiai?

D:

Valymas vyksta ne tik privačioje nuosavybėje. Bet ir miesto gatvėse, taip pat ir mūsų, visuose kaimuose ir vienkiemiuose (skaidr. Nr. 11). Jei būtum mūsų giraitėje, galėtum tai žiūrėti. Visur sodinamos gėlės (skaidrės numeris 12), kurios mus pradžiugins savomis ryskios spalvos visa vasara.

W: O dabar siūlau ir mums patiems prisidėti ir apželdinti Jūsų biurą. Norėdami tai padaryti, dabar aš jums duosiu plastikinius puodelius, į kuriuos pasodinsite sėklas. Ant stiklo dugno uždėkite nedidelį vatos gabalėlį, tada tiesiai ant vatos uždėkite kelias sėklas, supilkite. Dabar reikia įdėti akinius šilta vieta. O sėklos tikrai sudygs, džiugins, bet tik nepamirškite jų sekti, palaistyti; jei tai nebus padaryta, niekas neveiks.

W: Apibendrinkime pamoką. Vaikinai, kokie yra pagrindiniai žmonių darbo tipai pavasarį.

D: Sutvarkyti po žiemos gatves ir kiemus, parkus ir sodus.

Javų, daržovių ir vaisinių augalų sėjimas ir sodinimas.

W: Sutikite su savo atsakymais. Tuo mūsų pamoka baigta. Visi pakilo. Viso gero!

Tiesioginės edukacinės veiklos santrauka
vyresnio ikimokyklinio amžiaus vaikams „Žmonių darbai pavasarį“

Iš Chetverikova I.A. patirties,
logopedas mokytojas ikimokyklinio ugdymo įstaiga Nr.21, Dubnos miestas, Maskvos sritis

Tikslas:
1.Temos žodyno aktyvinimas, išplėtimas, patikslinimas.
2. Daiktavardžio mažybinių priesagų vartojimo pratimas
teigiamas.
3. Daiktavardžių ir būdvardžių sutarimo su skaitvardžiais pratimas.
4.Forma loginis mąstymas lavinti nuoseklią kalbą.

Žodynas:
Daiktavardžiai
Kastuvas, grėblys, šiltnamis, sodo lysvė, sodinukai, sodinimas, laistytuvas, šiltnamis, sodas, gėlynas.
Veiksmažodžiai:
Sodinkite, sėkite, laistykite, balinkite, pjaustykite, kaskite, kaskite.

Judėti.

1. Organizacinis momentas.
Eilėraščio skaitymas:
Pavasaris raudonas! Tu atėjai pas mus
Su šiltais spinduliais, su greitomis srovėmis.
Kovas atėjo pirmas baltas sniegas išlipo,
Už jo balandis atidarė langą ir duris.
O kai ateis gegužė, viskas aplink žydės.

Vaikai, koks dabar sezonas?
Po kurio metų laiko ateina pavasaris?
Koks sezonas ateina po pavasario?
-Kaip pavasario mėnesiai tu žinai? Pavadinkite juos eilės tvarka.
Kuris pavasario mėnuo yra šalčiausias (šilčiausias) ir kodėl?

Koks tai mėnuo?
– Kaip manote, ką žmonės veikia pavasarį sode ir darže?

2. „Gėbliukai“ – mankšta su pirštais.
Rankos kaip grėbliukai (nykštis prispaustas prie delno, o likusi dalis – šiek tiek
išsiskyręs ir pusiau sulenktas), grublėtą paviršių gremžti trinkelėmis
pirštai (ant kirčiuotų skiemenų):

Mes grėbiame šiukšles nuo žemės,
Kad daigai prasiskverbtų į šviesą.

3. Apsvarstykite paveikslėlį „Žmonių darbai pavasarį“
Klausimai:
Ką matote paveikslėlyje?
Ką veikia mama?
Kodėl žmonės pavasarį plauna langus, šluoja gatves, remontuoja suoliukus, dažo tvoras?
Ką veikia tėtis?
Ką sodina tavo brolis?

4. Pratimas „Ir aš padarysiu“
(baikite sakinį pagal modelį)
Mama plauna, o aš plausiu.
Mano brolis kasa, o aš kassiu.
Tėtis pjauna, o aš pamačiau.
Galya laisto, o aš
Vitya valo, o aš...
Nadia irkluoja, o aš...
Vova pjauna, o aš...
Močiutė sodina, o aš...
Tanya sėja, o aš...
Vanya balina, o aš ...
Pavelas pjauna, o aš...

5. Tęskite sakinį:
Pavasarį žmonės kasa soduose (sėja, sodina, laisto, purena, sėja, ...)

6. Paaiškinkite patarles:
Jei nedirbsi pavasarį, nevalgysi ir žiemą.
Kas negulės pavasarį, bus sotus visiems metams.

7. Paaiškinkite žodį:
Sodas, sodinukai, persodinimas.

8. Pavadinkite meiliai:
Sodas -
Sodas -
lova -
Šiltnamis-
Obuolių medis -
Geliu lova -

9. Sudarykite sakinius su žodžių poromis:
Kasti – lova; Laistymas – šiltnamis; Sodinimas – sodinukai.

10. Suskaičiuokite iki penkių:
Viena iškasta lysvė Viena išravėta eilė...
Dvi iškastos lovos
... Penkios iškastos lysvės.

11. Įvardykite ir paaiškinkite ketvirtąjį žodį:
Diena - naktis, vasara - žiema.
Paukštis - kiaušinis, augalas - (sėkla.)
Obelis - sodas, svogūnėlis - (sodas)
Gėlių lova - gėlės, sodo lova - (daržovės)
Kastuvas - kasti, laistytuvas - (vanduo)
Žmogus – juda, augalas – (persodinti)

12. Skaitymas, atsakymas į klausimus, perpasakojimas grandinėje.
PAVASARIO RŪPINIAI. (pagal T. Šoryginą)
Pavasarį žmonės turi daug rūpesčių. Mums reikia daiginti sėklas, paruošti lysves,
sodinti bulves, svogūnus, sėti krapus, petražoles, morkas, burokėlius. Sode -
kasti medžius, nupjauti sausas šakas, sodinti gražias gėles į gėlynus.
Tada vasara bus graži, o ruduo – su derliumi, o žiema – su atsargomis.
Klausimai:
Ką žmonės veikia sode?
Ką žmonės veikia sode?
- Kodėl jie tai daro?

Tema: "Žmonių darbas pavasarį"

Integracija edukacines sritis Raktažodžiai: pažinimas, kalbėjimas, meninis ir estetinis, fizinis, socialinis ir komunikacinis.

Tikslas: Patikslinkite vaikų žinias apie žmonių darbus pavasarį sode.

Programos užduotys:

1. Išplėskite idėjas apie įrankius.

2. Susisteminti žinias apie nusileidimo procesą.

3. Formuoti praktinius sodinimo įgūdžius.

4. Ugdykite protinę veiklą dėl užduočių atlikimo, mįslių sprendimo.

5. Koreguoti produktyvios veiklos įgūdžius.

6. Ugdykite teigiamą požiūrį į darbą, domėjimąsi žemės ūkio darbo veikla.

Medžiaga: įrankiai, naudojami dirbant sode ir kitoje veikloje (žaidimas „Kas nereikalinga?“); iliustracijos, vaizduojančios įrankius, skaičiavimo lazdeles; paveikslas su uždėtais darbo įrankių kontūriniais vaizdais; siužeto iliustracijos „Kas pirma, kas paskui“; dėžutės su žemėmis, svogūnų sėklomis (svogūnų rinkiniai), prijuostės kiekvienam vaikui, pagaliukai, maži laistytuvai.

Veiklos eiga:

Sveikinimai:

Ištiesėme rankas į saulę

Paėmėme spindulį ir prispaudėme prie širdies,

Mes nusišypsojome, padovanojome svečiams spindulį,

Sveiki svečiai, laukiame jūsų visų!

AT.: -Štai ateina pavasaris. Prisiminkime, kas pasikeitė gamtoje? (vaikų atsakymai) Šiuo metų laiku žmonės turi daug darbo. Atspėk mįslę, apie ką ji?

Yra morkų, yra kopūstų, ten skaniai kvepia braškėmis.

O ožka ten, draugai, niekaip negalime to paleisti. (vaikų atsakymai)

Teisingai, tai sodas. Kas turi sodą vaikinai? Kas iš jūsų mėgsta dirbti sode? Kokius darbus dirbate sodo sklype, kad augtumėte geras derlius? (vaikų atsakymai)

"Paaiškink patarles"

1. Kas nemeluoja pavasarį, bus pilni visi metai.

2. Pavasario diena maitina metus.

AT.:-Gyvename rajone, kur gana ilgai ir Šalta žiema ir šilta vasara. Tačiau vasara nėra pakankamai ilga, kad subręstų visos daržovės. Kas soduose statoma daugiau staigus augimas ir nokinti daržoves? Klausyk:

Mano močiutės namelyje stovi namas, iš viršaus uždengtas permatoma plėvele.

Bet seneliai jame negyvena, tame name auga pomidorai.

Kad ir koks būtų pavasario oras, namas uždengs ir šaltyje, ir karštyje.

(Šiltnamis, šiltnamis) Iliustracijos demonstravimas.

O kokius dar ištikimus draugus pagalbininkus darže turi žmogus, išskyrus židinius ir šiltnamius, sužinosite mįsdami mįsles.

„Atspėk mįsles“ (su demonstracinėmis iliustracijomis).

Į kiemą įslinko juoda ir ilga gyvatė,

Laistė mūsų sodą, darbe nežiovojo. (žarna)

Jie padarė jį iš lentų ir užsidėjo diržą,

Ir šį patiekalą iš sodo išlaiko nuimta vasara. (statinė)

Du broliai nuėjo prie upės maudytis.

Vienas maudosi, kitas laukia krante.

Jie eina prie upės – šoka, o išeina iš upės – verkia. (kibirai)

Stovėkite vienoje eilėje aštrių įbrėžimų.

Jais patogu sugrėbti daugybę šiukšlių. (grėblys)

Debesis pagamintas iš geležies, o debesis turi rankeną.

Šis debesis tvarkingai apėjo aplink sodo lysvę. (laistytuvas)

Kasti žemę, išlyginti lysves,

Brooksas prasiveržė ir nepavargo. (kastuvas)

AT.:– O dabar siūlau iš skaičiavimo pagaliukų išdėlioti įrankius, kuriuos dažniausiai tenka dirbti sode.

„Išdėk įrankius iš pagaliukų“

Išdėstykite kastuvo kontūrus, grėbkite iš pagaliukų.

AT.:- Vaikinai, šiandien mūsų grupė gavo laišką nuo močiutės Zabavuškos. Ji prašo mūsų jai padėti. Rašo, kad paseno, nusilpo, pati negali dirbti sode, o padėti nėra. Ji turi anūką Antošką, bet jis yra šiek tiek tingus. Ar galime padėti? Tada kelkis, eime į sodą.

Fizinė minutė.

Eikime į sodą, pradėkime šokį. (Eidamas ratu susikibęs rankomis)

Paimkime ridikėlį į apvalų šokį, atsisėskime su juo žemai, žemai. (pritūpęs)

Apvaliame šokyje imsime morką, o su morka – mikliai. (Šokio judesiai)

Ištieskite lanką (Ištieskite, pakilkite ant kojų pirštų)

Bėgame paskui cukiniją (Bėgime ratu vienas po kito)

O mes kaip žali žirneliai šoksime taku. (Šok aplink ratą vienas po kito)

Yra knarkimas. Antoška miega kampe, apsikabinęs didžiulį šaukštą.

AT.: -O kas tai? Taip, tai Antoshka! Rankose laiko šaukštą.Ką daryti,kaip jį pažadinti? Pabandykime dainą.

Antoška, ​​Antoška, ​​einam bulvių kasti! /2p.

Hm, nesikelk. Gal šiek tiek pakeisti dainą?

Antoshka, Antoshka, paruošk šaukštą vakarienei! /2 p.

Antoshkapašoka, apsidairo ir šaukia: „Kur vakarienė, kur maistas? Aš noriu valgyti! Ir mano šaukštas visada paruoštas!

AT.: -Mums gaila tavęs, Antoška, ​​kad tu truputį tingi.

Geriau greičiau atsikelk, negailėk jėgų darbuose!

Antoška verkšlena.

AT.: -Antoshka, kas atsitiko? Pasakyk man, kodėl verki?

BET.:- Na... noriu valgyti. Močiutė nemaitina. Jis sako, kad pirmiausia reikia pasodinti svogūnus. Ji netgi pasakė patarlę. Kas nedirba, tas... Ai, nepamenu... (Vaikai man sako - jis nevalgo)

AT.: -Tavo močiutė teisi. Kas tau trukdo sodinti svogūnus?

BET.:-Taigi visos priemonės sumaišytos, net nesuprantu, kaip ir ką ištraukti.

„Rasti įrankį“

Atidžiai pažiūrėkite į šį paveikslėlį ir įvardykite, kokie įrankiai čia paslėpti. (vaikų atsakymai)

„Pėdsakas virš taškų ir šešėlių“

Dabar atlikite užduotį ant popieriaus. Sujunkite taškus su linijomis ir šešėliais. Kokius įrankius gavai? (vaikų atsakymai)

BET.:– Taip, tai lengva užduotis, galėčiau tai padaryti pati. Gerai, įrankius atnešiu. O, žiūrėk, kiek jis atnešė!

AT.:- Kažkas labai daug įrankių. Vaikinai, pažiūrėkite, ar čia yra papildomų?

"Kas papildomai"

AT.:- Kas čia negerai, kodėl? (vaikų atsakymai)

A .: - Ačiū, vaikinai, jie padėjo man pasirinkti priemones, kitaip aš šiek tiek sutrikau. Dėl to ir nuotaika dingusi, aš visai ne toks tinginys. Beje, čia močiutė man paliko nuotraukas, kad būtų aiškiau, kaip sodinti. Aš pats viską žinau, tik noriu pasitikslinti, ar mokate sodinti augalus. Pažvelkite į šias nuotraukas ir išdėstykite jas eilės tvarka: kas nutiko pirmiausia ir kas vėliau.

„Kas pirma, kas vėliau“

Vaikai išdėsto paveikslėlius eilės tvarka ir pasakoja, kas ant jų pavaizduota.

A .: - Aš jums parodysiu sėklas. Apsvarstykite juos. Pasakyk man, kas jie? (vaikų atsakymai)

Ar mokate sėti, sodinti? Na, o ko reikia daržovėms auginti? (paruošti lysvę, padaryti griovelius, pasodinti sėklas į žemę, palaistyti).

AT.:-Taigi ko reikia augalams geras augimas? (Dirvožemis, vanduo, šiluma, šviesa)

Ką mes darome? (Pirmiausia išbraižysime griovelius, delno kraštu užsandarinsime griovelių dugną, užpilsime vandeniu, nes sėklos turi būti sėjamos į drėgną dirvą, sėklas išdėliosime į griovelius po vieną per trumpą atstumas)

A .: - Na, dabar galiu jums, vaikinai, patikėti šį atsakingą darbą!

AT.:– O kad nesuteptų drabužių, užsidėkite prijuostes. (Vaikai užsideda prijuostes ir kimba į darbą).

AT.:– Na, pasodinome svogūnus. Kokius darbus reikia atlikti toliau, kad lankas augtų tvirtas ir aukštas? (Laistyti lysves, purenti žemę, ravėti nuo piktžolių).

A .: - Kokie jūs geri bičiuliai! Kokios gražios pastangos. Ačiū vaikinai! Bėgsiu greičiau, pasakysiu močiutei. Viso gero! (Mojuoja rankomis ir bėga.)

Atspindys.

AT.:– Tuo mūsų pamoka baigta. Apie ką mes šiandien kalbėjome? Ką veikėme klasėje, kokias užduotis atlikome? kas tau patiko labiausiai? ir kt.

Pasikalbėkite su vaiku, koks dabar sezonas, kokie pokyčiai gyvojoje ir negyvojoje gamtoje įvyko pavasarį;

Prisiminkite pavasario mėnesių pavadinimus, ankstyvo pavasario ženklus;

Bendro pasivaikščiojimo parke metu stebėkite gamtos pokyčius;

Palyginkite ankstyvo pavasario ženklus su gamta gegužės mėnesį;

Prisiminkite, kaip elgiatės miško gyvūnai ir paukščiai pavasarį, kokie pokyčiai vyksta medžiuose ir krūmuose, pievų ir sodo augaluose, žmonių drabužiuose;

Papasakokite savo vaikui apie pavasario lauko darbus.

Ilgą laiką pavasaris prabėgo slapta nuo vėjų ir šalčio,

Ir šiandien - pliaukšteli tiesiai per balas,

Varo ištirpusį sniegą su triukšmu ir skambėjimu,

Pievas iškloti žaliu aksomu.

"Greitai, tuoj bus šilta!" – pirmiausia ši žinia

Būkdamas ant stiklo pilka gluosnio pėda...(Y. Akim)

Ant galingos tuopos vienbalsiai sprogo pumpurai.

Ir iš kiekvieno pumpuro išėjo lapai.

Išskleidė vamzdelius, supurtė sijonus,

Jie atsigręžė, nusišypsojo ir pasakė: „Pabudome!

Žolė žalia, saulė šviečia

Pas mus atskrenda kregždė su spyruokle stogelyje.(A. Pleščejevas)

Pokalbis su pavasariu

Na, pavasaris, kaip sekasi? - Valau.

Kam tau reikia šluotos? - Nušluokite sniegą nuo kalno.

Kam tau reikalingi srautai? - Šiukšles nuplaukite nuo bėgių!

Kam skirti spinduliai? - Valymui taip pat.

Viską išplausiu, išdžiovinsiu, pakviesiu į šventę! ( O. Vysotskaya)

Paėmė grėblį ir kastuvus – vaikinai nuėjo į sodą.

Čia kasa, ten purena, iš kalvagūbrių išveža šiukšles.

Pasėjamos ropės, sodinami svogūnai, paskui visi laistomi.

3 užduotis. Paimkite kuo daugiau daiktavardžio ženklų: pavasaris (kas?) - anksti ...

4 užduotis. Paimti susiję žodžiai: žolė - žolė, žolė, žolinis, žolinis, žolės stiebas, žolininkas... .

5 užduotis. Pakelkite daiktus pagal ženklus: pavasaris - diena ..., pavasaris - perkūnija ..., pavasaris - saulė ..., pavasaris - dienos ....

6 užduotis. Veiksmams rinkti daiktavardžius: (kas? ką?): tirpsta..., bėga..., žydi..., pasirodo..., žalia..., atskrenda..., žydi....

7 užduotis. Atsakykite į klausimus apie pavasarį. 9

Kokius pavasario ženklus žinai?

Kada pastebėjote pirmuosius pavasario ženklus?

Kokie tai ženklai?

Pavadinkite pavasario mėnesius.

Pavadinkite migruojančius paukščius. Papasakokite apie paukščių ir gyvūnų gyvenimą pavasarį. Kaip kolūkiečiai dirba laukuose?

Kokią žemės ūkio techniką žinote? Kam tai?

8 užduotis. Kalbos derinimo su judesiais pratimas.

9 užduotis. Išmokite patarlę apie pavasarį.

Kovas su vandeniu, balandis su žole, gegužė su gėlėmis.

10 užduotis. Iškirpkite paveikslėlį, kuriame vaizduojamas kolūkiečių darbas laukuose, ir įklijuokite jį į albumą.

Savaitės tema:

„Žmonių darbas pavasarį. Įrankiai"

(17.04. – 22.04.2017)

Tikslas :

pavasarį patikslinti vaikų žinias apie žmonių darbą.

Užduotys:

    Išplėskite savo supratimą apie įrankius.

    Susisteminti žinias apie nusileidimo procesą.

    Formuoti praktinius sodinimo įgūdžius.

    Ugdykite protinę veiklą atlikdami užduotis, spręsdami mįsles.

    Pagerinkite produktyvumo įgūdžius.

    Ugdyti teigiamą požiūrį į darbą, domėjimąsi žemės ūkio darbo veikla.

    Išskleisti žodynas(šiltnamis, sodo lysvė, gėlynas, sodinukai, sodinimas, šiltnamis, grėblys, kastuvas, laistytuvas, kibiras, sodinti, sėti, laistyti, purenti, balinti, pjauti, kasti, kasti).

Savaitės diena

Režimas

grupė,

pogrupis

Individualus

Pirmadienis – 2017-04-17

Rytas

- Rytinė gimnastika.

Rašinys apie Velykas.

Tikslas: toliau supažindinti vaikus su valstybines šventes; kalbėti apie Velykų šventės reikšmę Rusijos žmonėms; ugdyti pagarbą rusų tautos tradicijoms.

D / ir „Vadink tai meiliai“.

Tikslas: formuoti gebėjimą sudaryti žodžius naudojant mažybines priesagas.

D / ir "Pasakyk man, kuris?".

Tikslas: toliau mokyti išryškinti pavasario ženklus, vartoti būdvardžius kalboje, lavinti kalbos gramatinę struktūrą.

Ind. dirbkite su kalba su Julija, Dima: d / ir „Kam ko reikia darbui“. Tikslas: mankštintis formuojant būdvardžius (kieno įrankiai? ...).

Pokalbis „Elgesio kultūra prie stalo“.

Uždaviniai: atnaujinti žinias apie elgesio prie stalo taisykles, pasiūlyti įvertinti savo veiksmų atitiktį taisyklėms.

Į gamtos centrą atsineškite iliustracijas, vaizduojančias drugelius, vystymosi etapus. Užduotys: pristatyti vardus, pasikalbėti gyvenimo ciklas drugeliai.

Pateikite įrankių nuotraukas iliustracijos apie žmonių darbą sode ir darže pavasarį.

Edukacinė veikla

    FCCM. Tema: „Žmogus garsėja savo darbais“. Užduotys: apibendrinti žinias apie žmonių darbą pavasarį, susidaryti supratimą apie naudą fizinis darbas lauke dėl sveikatos.

    Modeliavimas „Įrankiai“. Uždaviniai: ugdyti vaikų kūrybiškumą. Formuoti gebėjimą laisvai naudoti įvairias anksčiau išmoktas technikas kuriant objektų vaizdus; perteikti pagrindinės dalies ir kitų dalių formą, jų proporcijas, charakteristikos vaizduojami objektai; Pirštų judesiais ir rietuve apdirbkite formos paviršių.

    Muzika.

Vaikščioti

- Stebėjimas : pavasario ženklai.

Užduotys: aktyvuoti kalboje ir išsiaiškinti atitinkamas sąvokas. Išmokti, remiantis stebėjimo rezultatais, nustatyti ryšius tarp negyvosios ir gyvosios gamtos pokyčių.

- P/s „desantininkai“. Užduotys: supažindinti su žaidimo taisyklėmis, aptarti žaidėjų taktiką, tobulinti gebėjimą atlikti šuolius iš nedidelio aukščio, švelniai nusileisti.

- Darbo pavedimai : valymas aikštelės gėlynuose. Uždaviniai: atnaujinti atitinkamus vaikų darbo įgūdžius, išmokyti pasirinkti racionaliausius darbo metodus, derinti veiksmus, įvertinti rezultatą.

Sportinis žaidimas badmintonas. Uždaviniai: išmokyti pataikyti į raketę, pasimankštinti mušant raketę. Išmokite lavinti žaidimo elementus poromis.

Žaidimas – estafetė „Nuo guzelio iki guzo“.

Užduotys: tobulinti gebėjimą perduoti estafetę, atlikti šuolius nuo pėdos ant kojos nuo lanko prie lanko. Ugdykite drąsą, judesių koordinaciją.

Išmokite naują fizinę minutę „Mes paėmėme pečių ašmenis ...“.

Pokalbis „Drabužiai ir sveikata“. Uždaviniai: papildyti vaikų žinias apie aprangos savybes, savybes, paskirtį, apie asmens higienos taisykles, apie drabužių pasirinkimą pagal oro sąlygas.

C / r žaidimas „Ugniagesiai“. Tikslai: pagerinti gebėjimą savarankiškai imtis vaidmens pagal siužetą, atspindėti profesinius santykius žaidime ir asmeninės savybės ugniagesiai.

Žaidimas „Brook“.

Tikslas: nustatyti žaidimo taisykles.

Darbas prieš miegą

Skaitydami „Stebuklų pasaką, prie kurios esame įpratę“. (K. Nefyodova, „Įrankiai. Kas tai?“, p. 5).

Vakaras

-

Tikslas: formuoti teigiamą požiūrį į gimnastiką.

Skaitant r.s.c. „Septyni Simeonai – septyni darbininkai“. Uždaviniai: įtvirtinti idėją apie žmogaus – darbuotojo vaidmenį, kalbos ir kompozicijos ypatybių išmanymą liaudies pasakos; įtvirtinti gebėjimą išgirsti ir išryškinti teksto raiškos priemones. Pateikite darbo kaip komponento sampratą sveika gyvensena gyvenimas (p. 117, Golitsyna N. S.).

Kalbos ugdymo darbas su Maša, Dima, Vitaliku: pratimas „Kur jie guli? Kur mes tai gauname? ”: sudėtingų prielinksnių vartojimo pratimas (dėl, iš - po); išmokite juos teisingai įtraukti į kalbos konstrukcijas. Ugdykite kalbos gramatinę struktūrą.

(p. 5, Teremkova N. E., 4 knyga).

Statybininkų žaidimai. Tikslai: tobulinti gebėjimą išryškinti įvairias objektų savybes suvokimo procese, palyginti juos pagal formą, dydį, kalbėti apie rezultatus. Sukurkite susietą kalbą.

Darbas knygos centre: žaidimas – dramatizacija pagal r.s.c. „Zayushkina trobelė“. Uždaviniai: išmokyti prasmingai ir emociškai suvokti pažįstamą tekstą, perteikti veikėjų veiksmus pagal jų charakterį. Tobulėti Kūrybiniai įgūdžiai vaikai.

Vaikščioti

Medžių stebėjimas. Tikslas: paaiškinti „salių srauto“ sąvoką.

P / ir „Vesnyanka“. Tikslas: kalbos derinimas su judesiu, bendrųjų kalbos įgūdžių ugdymas.

Fizminutka

Paėmėme kastuvus, išsikasėme lysves: vienas-du, vienas-du!

(Vaikas imituoja veiksmus su kastuvu)

Paėmė į rankas grėblį, sušukavo lovas: Vienas-du, vienas-du!

(Vaikas imituoja veiksmus su grėbliu)

Sėklas mėtėme eilėmis į žemę: vienas-du, vienas-du!

Vienas-du, vienas-du!

(Vaikas imituoja sėklų išbarstymą)

Mobilusis žaidimas „Vesnyanka“

Žaidimo progresas.

Saulė, saulėVaikai vaikšto ratu susikibę rankomis.

Auksinis dugnas.

Degi, degink ryškiai

Kad neišeitų.

Bėgo sodo upelyje, bėgioti ratais.

Išskrido šimtas bokštų„Skraidymas“ ratu .

Ir sniego pusnys tirpsta, tirpsta,Lėtai atsisėskite.

Ir gėlės auga.Ištieskite ant pirštų galiukų, rankas aukštyn.

Savaitės diena

Režimas

Bendra suaugusiojo ir vaikų veikla, atsižvelgiant į ugdymo sričių integraciją

Ugdančios aplinkos savarankiškai vaikų veiklai organizavimas (veiklos centrai, visos grupės patalpos)

Bendravimas su tėvais/socialiniais partneriais

grupė,

pogrupis

Individualus

Edukacinė veikla režimo akimirkomis

Antradienis - 18.04. 2017 m

Rytas

Rytinė gimnastika.

Tikslas: formuoti teigiamą požiūrį į gimnastiką.

Pokalbis „Kokias priemones žinai?“. Užduotys: prisiminti instrumentų tipus: muzikinius, dailidės, žemės ūkio. Įtvirtinti bendrą „įrankių“ sąvoką.

D / ir „Apibūdink, aš atspėsiu“. Tikslas: išmokti atpažinti ir įvardyti charakteristikos subjektas atsakydamas į suaugusiojo klausimus. Ugdykite susietą kalbą, mąstymą.

Pratimas „Slėpynės“. Uždaviniai: lavinti dėmesį, stebėjimą, mąstymą (p. 21, Teremkova N. E., 3 knyga).

Pratimas „Ir aš padarysiu“ (Vitalikas, Julija, Vanya).

Tikslas: toliau mokyti, kaip pagal modelį baigti sakinį iki galo.

Toliau stiprinti palydovų gebėjimą padengti pusryčių stalą, kruopščiai išdėlioti stalo įrankius, išdėlioti duonos dėžes; po pusryčių – atsargiai nuvalykite indus nuo stalo.

Darbas gamtos kampelyje: laistyti ir purkšti augalus.

Stalo žaidimai; pieštukai, albumai.

Albumo „Profesijos“, „Darbo įranga“ egzaminas.

C \ r žaidimas "Grožio salonas". Tikslas: įtvirtinti vaikų gebėjimą atlikti žaidimo veiksmus pagal taisykles ir bendrą žaidimo planą.

Konsultacija „Stalo žaidimų nauda vaikų raidai“

Edukacinė veikla

    Kūno kultūra (pagal kūno kultūros mokytojo planą).

    HT. Piešimas pagal dizainą. Uždaviniai: sužadinti vaikų susidomėjimą siūlomu darbu, lavinti smulkiąją pirštų motoriką, lavinti kompozicinius įgūdžius, erdvinius vaizdus: piešinyje išryškinti pagrindinį ir antraeilį.

Aktyvinti žodyną, ugdyti nuoseklią kalbą. Įtvirtinti žinias apie objektų spalvą, dydį.

Vaikščioti

P / ir „Sudegink, degink aiškiai ...“.

Vabzdžių stebėjimas.

Tikslas: toliau plėsti žinias apie vabzdžių įvairovę; išmokti nustatyti paprasčiausias sąsajas tarp aplinkos sąlygų ir gyvų objektų būklės.

Darbo veikla

Tikslas: įtvirtinti gebėjimą dirbti kartu, bendromis pastangomis atlikti užduotis.

Žaidimas su kamuoliu „Baik sakinį“: Norint pasodinti medį, reikia skylės... iškasti. O tada reikia skylės.... palaidoti.

Pavasarį reikia žemės sode.... iškasti. Po vaismedžiais žemė turėtų būti ... iškasta.

Individualus darbas: judesio vystymas.

Tikslas: treniruoti ėjimą su papildomu žingsniu ir bėgimą su persidengimu.

Pokalbis su vaikais apie rūpinimąsi savimi išvaizda. Tikslas: įtvirtinti įprotį būti tvarkingam, tvarkingam, prireikus pašalinti trūkumus kultūrinių ir higieninių procedūrų pagalba.

Žaidimo pratimas „Man sekasi gerai“.

Tikslas: įtvirtinti idėjas apie žmonių santykių kultūrą.

C / r žaidimas "Kelionė į parką". Tikslas: ugdyti gebėjimą veikti pagal žaidimo situacija(savarankiškai pasirinkti atributus, užmegzti vaidmenų santykius, derinti žaidimo veiksmus su priimtu vaidmeniu, būti įtrauktam į įvairius vaidmenų dialogus).

Išsinešti sporto įrangą; medžiaga darbo veiksmams: grėblys, šluotelė, šiukšlių maišai.

Darbas prieš miegą

Skaitymas: " pavasario rūpesčiai“ (pagal T. Šoryginą).

Pavasarį žmonės turi daug rūpesčių. Būtina daiginti sėklas, paruošti lysves, sodinti bulves, svogūnus, sėti krapus, petražoles, morkas, burokėlius. Sode - kaskite medžius, nupjaukite sausas šakas, o į gėlynus sodinkite gražias gėles. Tada vasara bus graži, o ruduo – su derliumi, o žiema – su atsargomis.

Pristatykite patarles ir pasiūlykite paaiškinti jų reikšmę:Darbas maitina, o tinginystė sugadina. Kas myli darbą, tą žmonės gerbia.

Jei norite valgyti kalachi, nesėdėkite ant viryklės. Verslas prieš malonumą.

Vakaras

Įsiminimas:

Jie paėmė grėblį ir kastuvus -

Vaikinai nuėjo į sodą.

Jie kasa čia, palaida ten,

Pašalinkite šiukšles iš kiemų.

Sėjamos ropės, sodinami svogūnai,

Ir tada viskas laistoma.

(Pasak N. V. Nishcheva)

Pasiruošimas šventei: eilėraščių, dainelių, žaidimų, šokių mokymasis.

Pokalbiai: „Požiūris į darbą“, „Kaip žmonės dirba savo vasarnamiai“, „Žmogus visada dirbo“, „Kas aš būsiu, kai užaugsiu“.

KGN formavimas prie stalo.

Tikslas: toliau mokyti vaikus taisyklingai elgtis prie stalo valgio metu (sėdėti tiesiai, nesiūbuoti kėdėje, neskubėti ir nekalbėti pilna burna); ugdyti kultūringą elgesį prie stalo, tikslumą.

C / r žaidimas "Mes esame ūkininkai".

Stalo spausdinti žaidimai „Sukurk visumą“, „Kas nereikalinga?“.

Apsvarstykite iliustracijas, vaizduojančias skirtingų profesijų žmones;

sukurti istoriją „Kaip mes dirbame pavasarį sode“. Tikslas: plėsti žinias apie suaugusiųjų darbą, palaikyti domėjimąsi žemės ūkio darbais, priminti jo reikšmę.

Vaikščioti

Žiūrint į vakaro dangų.

Užduotys: išmokyti vaikus išryškinti pavasario vakaro dangaus ypatumus, kalbėti apie juos, charakterizuoti dangaus spalvą, debesų rūšį, saulės padėtį virš horizonto. Ugdykite domėjimąsi supančios tikrovės estetine puse, stebėjimus gamtoje.

Savarankiška veikla vaikų pasirinkimu.

P / žaidimas "Brook". Tikslas: įtvirtinti gebėjimą judėti poromis.

Pratimas „Ir aš padarysiu“ (baikite sakinį pagal modelį)

Mama plauna, o aš plausiu.

Mano brolis kasa, o aš kassiu.

Tėtis pjauna, o aš pamačiau.

Galya laisto, o aš

Vitya valo, o aš...

Nadia irkluoja, o aš...

Vova pjauna, o aš...

Močiutė sodina, o aš...

Tanya sėja, o aš...

Vanya balina, o aš ...

Pavelas pjauna, o aš...

Savaitės diena

Režimas

Bendra suaugusiojo ir vaikų veikla, atsižvelgiant į ugdymo sričių integraciją

Ugdančios aplinkos savarankiškai vaikų veiklai organizavimas (veiklos centrai, visos grupės patalpos)

Bendravimas su tėvais/socialiniais partneriais

grupė,

pogrupis

Individualus

Edukacinė veikla režimo akimirkomis

Trečiadienis - 2017-04-19

Rytas

Rytinė gimnastika.

Tikslas: formuoti teigiamą požiūrį į gimnastiką.

Pokalbis apie putino dieną: pažiūrėkite nuotraukas, pakalbėkite apie pirmųjų raktažolių kilmės versijas, apie daugybę šios gėlės pavadinimų skirtingų tautų. Tikslas: ugdyti smalsumą, pažintinę veiklą. - Siūlyti vaikams stalo žaidimai: „Loto“, „Dėlionės“.

Paaiškinkite patarles:

Jei nedirbsi pavasarį, nevalgysi ir žiemą.

Kas negulės pavasarį, bus sotus visiems metams. Pavasario diena maitina metus.

Išmokite sukti liežuvį:

Lauke Poljuška

„Polyuškos“ skrydis.

Piktžolių lauke nebus,

Jei Fields skrydžio laukas.

Tikslai: formuoti žodyną;

lavinti atmintį, dikciją, intonaciją.

Didaktinis žaidimas"Surinkite paveikslėlį".

Tikslas: suteikti idėją apie vabzdžius, paaiškinti jų formą ir spalvą.

Darbas valgomajame: savarankiškai nustatykite tinkamą stalo įrankių skaičių vaikams prie kiekvieno stalo.

Budinti klasėje.

Tikslas: mokyti savarankiškai išdėlioti mokytojo pamokoms paruoštą dalomąją medžiagą, ją sutvarkyti.

Žvelgiant į drugelių iliustracijas gamtos centre: atkreipkite dėmesį į sparnų spalvos simetriją ir ryškumą.

C / r žaidimas "Sodininkai". Tikslas: ugdyti gebėjimą kūrybiškai plėtoti žaidimo siužetą. Supažindinti žmones su gimdymu pavasarį. Ugdykite pagarbą darbui.

Individualūs pokalbiai tėvų pageidavimu.

Edukacinė veikla

    FEMP.

    Kognityvinė – tiriamoji / konstruktyvi veikla. Dizainas „Snieguolė“.

Tikslas: sudominti vaikus amatų gamyba, juos demonstruoti; įtvirtinti gebėjimą vykdyti mokytojo nurodymus. ugdyti atkaklumą, tikslumą; lavinti kūrybiškumą ir vaizduotę.

    Muzika (pagal muzikos vadovo planą).

Vaikščioti

Darbo pavedimai. Tikslas: tobulinti gebėjimą dirbti kartu, užbaigti pradėtus darbus.

Mobilusis žaidimas „Auksiniai vartai“.

Tikslas: lavinti greitį, orientaciją erdvėje, mankštintis einant grandine.

Vaidmenų žaidimas „Miške putinams“.

Tikslas: išmokyti vaikus plėtoti žaidimo siužetą, formuoti draugiškus santykiusžaidime įtvirtinkite anksčiau įgytas žinias apie spalvas.

Laimingos savaitės žaidimas. Tikslas: mankštintis įvardijant savaitės dienas tiesiogine ir atvirkštine tvarka, išmokti įvardyti sekančias ir ankstesnes dienas.

Ind. dirbti su Dima, Vanya.

Tikslas: mokyti vaikus šuolio į tolį iš vietos, kuri juda į priekį.

Situacinis pokalbis „Švara – raktas į sveikatą“.

Tikslas: toliau formuoti teigiamą požiūrį į sveiką gyvenimo būdą.

Savarankiška vaikų veikla svetainėje, žaidimai su nuotoline medžiaga.

Tikslas: ugdyti bendros žaidimų veiklos įgūdžius.

Užtikrinti optimalų vaikų fizinį aktyvumą visą dieną, naudojant mobiliuosius, sportinius ir fizinius pratimus.

Darbas prieš miegą

Kultūrinės ir higienos procedūros.

Skaitymas:LIETUS IŠ SĖKLŲ (Yu. KRUTOGOROV).Tikslas: ugdyti domėjimąsi skaitymu, toliau supažindinti kaimo žmones su kūryba.

Vakaras

- Gimnastika po miego, grūdinimasis.

Tikslas: formuoti teigiamą požiūrį į gimnastiką, sveikos gyvensenos poreikį.

Apsakymo „Pavasario sėja“ skaitymas ir perpasakojimas.

Atėjo pavasaris. Iš laukų iškrito sniegas. Žemė pradėjo džiūti. Traktorininkų komanda išvyko gyventi į lauką. Atvežė priekabą, pastatė virtuvę, valgyklą, supylė statines kuro. Ryte traktorininkai pradėjo arti žemę. Laukas atgijo, ūžė. Juodai suartos žemės juostos augo su kiekviena valanda. Traktoristai dirbs iki vėlaus vakaro. (Pasak A. Musatovo).

Didaktinė pratimas „Ką žmonės veikia pavasarį“. Tikslas: žinoti, kaip žmonės dirba pavasarį, mokėti kalbėti apie darbą.

Pokalbis: " stebuklingi žodžiai- Mano draugai!".

Tikslas: aptarti su vaikais, kokį vaidmenį šie žodžiai atlieka žmonių gyvenime, kaip ir kodėl jie vartojami.

Išmokite naują fizinę minutę „Lova“.

Dažymas, trafaretai tema.

Savarankiška vaikų žaidimo veikla.

Vaikščioti

Pavasario įvykių stebėjimas.

Tikslai: išmokti stebėti būdingi reiškiniai gamtą pavasarį, tarp jų užmegzti paprasčiausius ryšius, ugdyti gebėjimą pastebėti gamtos grožį, ugdyti smalsumą.

Mobilusis žaidimas „Brook“. Tikslas: sustiprinti žaidimo taisykles, toliau mokyti žaidimo forma vaikščiojimas, dėmesingumas.

Fizminutka "lova"

Jau seniai laukiau pavasario.

(Vaikai vaikšto ratu susikibę rankomis).

Aš turiu savo verslą.

Turiu sklypą sode

(Pakeiskite judėjimo kryptį)

Mama mane išsivežė.

Aš paimsiu savo mentelę

(Sustok, parodyk, kaip kasti)

Eisiu ir išsikasiu lovą.

Lova turi būti minkšta. Jie parodo, kaip atsipalaiduoja.

Sėklos tai mėgsta.

Pasodinsiu ant jos morką Vaikai apeina ratą, rodo tą Ir ridikėlį. Ir iš šonų. Sėklų sėjimas.

Bus pupų krūmai.

LIETUS IŠ SĖKLŲ (Yu. KRUTOGOROV)

Kas suteikia galią traktoriui.

Iš kur traktoriui tokia galia? Juk patys ratai nesisuka. Patys vikšrai nejuda. Traktorius varomas varikliu. Jis varo automobilį, todėl ir vadinamas varikliu.

Varikliai maži. Galite sutalpinti juos į delną. Jie sugeba pakelti oro plaučiai lėktuvo modelis. Yra didesni varikliai. Pavyzdžiui, dviračiui. Toks variklis, žinoma, netinka traktoriui. Jis nėra pakankamai stiprus, kad pajudėtų tokį kolosą. Reikia didesnio ir galingesnio variklio. Bogatyr variklis. Ir jie sukūrė vieną. Jis nepaprasta jėga pagimdo. Ši jėga pajudina traktoriaus ratus: variklis suka veleną, velenas suka ratus.

Kaip plūgas-peilis aria žemę.

Ariamoje žemėje stovi traktorius... Už jo yra plūgas. Už plūgo driekiasi juoda ariama juosta, plati kaip gatvė. Juostelė šilta, drėgna, iš jos sklinda net garai. Laukas griūva. Plūgas apverčia dirvą iš vidaus. Praėjusių metų stiebai. iš kurių buvo nupjauti smaigaliai, pasislėpti vagoje.

Kaip akėčios akėčios.

Po arimo viršuje gali likti dideli žemės grumstai. Jie neleidžia dygti pasėtoms rugių ar kviečių sėkloms. Laukas turi būti lygus ir lygus. Reikia sulaužyti didelius gumuliukus, suskaldyti! Tada duok akėčias. Akėčios šukuoja ariamąją žemę. Kaip šukos! Ji, kaip ir bet kurios šukos, turi aštrūs dantukai. Dėl to ir gavo savo pavadinimą – dantų akėčios. Akėčių dantys geležiniai, aštrūs, dažni. Jie ne tik suskaido grumstus, bet ir išplėšia iš dirvos piktžoles. Ir ant ratų yra akėčios. Ratai turi aštrius spygliukus. Tokios akėčios rieda per lauką – susmulkina žemės grumstus. Plūgas ir akėčios visada dirba kartu lauke. Po plūgo akėčios išvežamos į dirbamą žemę. Akėčios, kaip plūgas, be traktoriaus – nė žingsnio. O su traktoriumi – prašau: sušukuos bet kokį lauką. Juk traktorius lauke yra pati svarbiausia mašina

Apie gamyklą ant ratų.

Kombainas yra gamykla ant ratų. Puiki gamykla.

Savaeigė gamykla pjauna kviečius.

Savaeigė gamykla išlupa grūdus iš smaigalių.

Savaeigė gamykla valo grūdus.

Savaeigė gamykla pati krauna kviečius į sunkvežimius.

Viskas daroma greitai ir lengvai. Bėgdamas.

Nėra laiko sustoti, daug ką veikti.

Kombainas išvažiuoja į lauką. Tarsi sklandytų tarp riebių ausų. Priekyje driekiasi laukas. Ir kombainas pravažiavo – tolygiai apkarpyti stiebai lieka už nugaros. Tarsi laukas būtų buvęs kirpykloje. Atrodo, kad jie jį supjaustė, kad tilptų į mašiną.

Gudrios rankos.

O kviečių grūdai? Kur jie yra?

į apvalų sietelį. Grūdai turi būti persijoti. Sietas dreba. Jis vaikšto su vaikštyne. Grūdai sijojami.

Ventiliatorius pučia visur. Grūdus pučia gaivus vėjas. Nupučia plonas spygliuočių, lukštų antenas.

Mašinos padėjo auginti grūdines kultūras. Traktorius ir mašina, plūgas ir akėčios, sėjamoji ir kombainas padarė viską, ką galėjo. Bet jie, žinoma. į lauką savo jėgomis neišėjo. Vyras juos nuvedė į lauką.

Traktoristas.

Kombainas.

O jei vienu žodžiu – ūkininkas.

Savaitės diena

Režimas

Bendra suaugusiojo ir vaikų veikla, atsižvelgiant į ugdymo sričių integraciją

Ugdančios aplinkos savarankiškai vaikų veiklai organizavimas (veiklos centrai, visos grupės patalpos)

Bendravimas su tėvais/socialiniais partneriais

grupė,

pogrupis

Individualus

Edukacinė veikla režimo akimirkomis

Ketvirtadienis – 04.20 d. 2017 m

Rytas

Rytinė gimnastika.

Tikslas: formuoti teigiamą požiūrį į gimnastiką.

Pokalbis „Koks stebuklas padėjo pavasariui“.

Uždaviniai: išaiškinti vaikų mintis apie metų laikus, apie saulės reikšmę atbundant gamtai pavasarį.

D / ir „Kas pirma, kas tada“.

Tikslas: ugdyti vaikų gebėjimą kurti pasakojimą, plėsti žodyną, ugdyti loginį mąstymą, rišlią kalbą.

Istorijos su Dima, Yura kompiliacija „Kaip mes dirbame pavasarį sode, sode“. Tikslas: išplėsti ir aktyvinti temos žodyną.

D / ir „Kas yra nereikalinga ir kodėl? (Kasti, sodinti, raugti. Laistyti, tręšti, žaisti. Sodas, daržas, grėbti).

Situacinis pokalbis „Kodėl turėtume taupyti vandenį?“. Tikslas: ugdyti aplinką tausojančio elgesio įgūdžius kasdieniame gyvenime, mokyti vaikus taupiai vartoti vandenį.

Paveikslėlių rinkinių „Pavasaris miške“, „Pavasaris mieste“, „Pavasaris kaime“ ir kt.

Darbas gamtos centre.

Tikslas: išmokyti vaikus atskirti pagal formą ir dydį medetkų ir medetkų sėklas, teisingai jas sėti.

Individualūs pokalbiai tėvų pageidavimu

Edukacinė veikla

    Bendravimas (pagal logopedo planą).

    FEMP. Novikova V.P., Nr. 45).

    Kūno kultūra (ore).

Vaikščioti

Stebėjimas „Kokios pavasario spalvos?“.

Tikslas: apibendrinti vaikų žinias apie pavasarį. Ugdykite spalvų suvokimą. Ugdykite rūpestingą požiūrį į gamtos žadinimą.

Mažo judrumo žaidimas „Paukštis gaudytojas“.

Tikslas: pataisyti žaidimo taisykles.

Patirtis „Kodėl sakoma: stiprus kaip akmuo?“.

Tikslas: duoti supratimą, kad akmenys yra tvirti, patvarūs, tvirti; išmokti palyginti akmens savybes ir savybes su kitais daiktais.

Ind. pagrindinių judesių ugdymo darbas: kamuolio mėtymas ir gaudymas dviem rankomis.

Savarankiškas darbas: mokytis liežuvio suktuko (tarimo) „Kieme yra žolė“ (Yura, Vanya).

D / ir „Pasakyk man žodį“ tema „Pavasaris“.

Tikslas: toliau supažindinti vaikus su versifikavimo taisyklėmis. Išmok atrinkti rimuotus žodžius pagal jų dydį, skambesį, kurti trumpus eilėraščius.

Kultūrinių ir higieninių įgūdžių formavimas: rankų plovimas po tualeto ir gatvės

Nemokami žaidimai pagal pomėgius.

Tikslas: stebėti vaikų santykius.

Darbas prieš miegą

Kultūrinės ir higienos procedūros.

Klausantis P. Čaikovskio kūrinio „Pavasaris“.

Vakaras

Gimnastika po miego, grūdinimasis.

Tikslas: formuoti teigiamą požiūrį į gimnastiką, sveikos gyvensenos poreikį.

Skaitant Vasilijaus Sukhomlinskio istoriją

„Laimė ir darbas“.

Tikslas:supažindinti vaikus su V. Suchomlinskio istorija.Ugdyti vaikus gerumą, kantrybę, moralines savybes.

D / ir „Pasiimk veiksmą“. Tikslas: toliau aktyvinti veiksmažodžius vaikų žodyne. (Ką žmonės veikia pavasarį? Ką paukščiai veikia pavasarį? ir pan.)

Situacinis pokalbis „Ar įmanoma sulaužyti žaislus darželis».

Darbas gamtos centre: supažindinimas su smėlio, molio, akmenų, dirvožemio savybėmis.

Tikslas: išmokyti atskirti ir taisyklingai įvardyti įvairias gamtines medžiagas. Supažindinti su pagrindinėmis smėlio, molio, akmenų (mineralų), dirvožemio savybėmis.

Vaikų inicijuoti žaidimai ir užsiėmimai veiklos centruose.

Eksperimentuokite su spalvomis paletėje.

Vaikščioti

Vaikų ir suaugusiųjų drabužių stebėjimas. Uždaviniai: toliau formuoti gebėjimą nustatyti paprasčiausias sąsajas tarp negyvosios ir gyvosios gamtos pokyčių, įtvirtinti žinias apie drabužių klasifikaciją pagal sezonus.

Žiemą rengiuosi šiltai

Šaltis mane sekė visur.

O dabar atėjo pavasaris

Ir iš karto nusivilkau paltą.

Apsivilksiu striukę

Aš dabar žaisiu jame.

Savarankiškas darbas: gebėjimui įvardyti skaičiaus kaimynus įtvirtinti pratimas „Skaičiuok toliau“.

Vasilijus Sukhomlinskis „Laimė ir darbas“

Viena vargšė moteris turėjo du dvynius sūnus. Kai sūnums sukako septyneri metai, mama davė jiems po kibirą, paėmė už rankų ir pasakė:

„Eime, sūnūs, susimąstyti“.

Jie vaikščiojo vieną dieną, vaikščiojo kitą, o trečią pasiekė aukštą kalną.

- Šiame sielvarte, - tarė motina, - protas išbarstytas mažais aukso grūdeliais. Norėdami susimąstyti, turite rasti pilną kibirą mažų aukso grūdelių. Susimąstyk. – Ir ji padovanojo sūnums mažą mentelę.

Sūnūs dvyniai buvo labai panašūs vienas į kitą: mėlynos akys, juodi antakiai, baltas veidas... bet jų siela buvo kitokia. Vienas sūnus – Darbštus, kitas – tinginys.

Tinginys paėmė kibirą ir kastuvą ir nuėjo nuo kalno.

„Eisiu prie upės“, – tarė jis Darbininkui, – pagausiu žuvies ir išvirsiu žuvies sriubą.

Ir Darbininkas atsisėdo šalia aukštas kalnas ir pradėjo mažu kastuvu pilti žemę. Jis paima žemių mentelę, išpila, kartais iš jos nukrenta auksinis grūdelis. Jis deda tuos grūdus į kibirą.

Po daugelio metų. Tinginis sūnus prisiminė dirbantį brolį ir nusprendė: eisiu pažiūrėti, ar jis dar gyvas.

Praeina diena, praeina kita, trečią dieną ateina į kalną. Tačiau kalnas visai ne ten, kur buvo prieš daugelį metų, kai jai su broliu buvo septyneri. Darbo brolis stovi prie kalno, o šalia jo pilnas kibiras aukso grūdų.

Tinginys nustebo, suprato, kad jo darbštus brolis supylė visą žemišką kalną ir gavo protą. O jis, Tinginys, išmoko tik žvejoti ir virti žuvienės sriubą.

– Ką dabar darysi? – paklausė Tinginis Darbščiojo brolis.

„Aš padarysiu laimę savo mamai“.

Ar galima nusipirkti laimę už auksą? paklausė Tinginys.

„Laimės nenusipirksi“, – atsakė darbštus brolis, – laimė pasiekiama darbu.

Savaitės diena

Režimas

Bendra suaugusiojo ir vaikų veikla, atsižvelgiant į ugdymo sričių integraciją

Ugdančios aplinkos savarankiškai vaikų veiklai organizavimas (veiklos centrai, visos grupės patalpos)

Bendravimas su tėvais/socialiniais partneriais

grupė,

pogrupis

Individualus

Edukacinė veikla režimo akimirkomis

Penktadienis – 04.21 d. 2017 m

Rytas

- Rytinė gimnastika.

Tikslas: formuoti teigiamą požiūrį į gimnastiką.

Žemės dienos pokalbis.

Pratimas pirštais „Gėblys“.

Rankos, kaip grėbliai (nykštis prispaustas prie delno, o likusios šiek tiek atskirtos ir pusiau sulenktos), pirštų galiukais braukite išilgai grubaus paviršiaus (ant kirčiuotų skiemenų):

Mes grėbiame šiukšles nuo žemės,

Kad daigai prasiskverbtų į šviesą.

Kultūrinio elgesio įgūdžių formavimas: išmokti mandagiai klausytis. Uždaviniai: išmokyti atidžiai klausytis pašnekovo, jo netrukdyti ir neblaškyti.

Valgomojo pareiga (Julija, Vitalikas): išmokyti prisiimti atsakomybę už užduotį, užbaigti pradėtą ​​darbą, ugdyti savarankiškumą ir atsakomybę.

Vaidmenų žaidimas: „Paštas“.

Didaktinis žaidimas: „Sugedęs telefonas“. Pareiga: laistyti augalus, trinti lapus.

Individualūs pokalbiai tėvų pageidavimu

Edukacinė veikla

    Pataisomosios minutės.

    HT. Piešimas diena ir naktis. (I.A. Lykova, p. 178).

    Kūno kultūra (pagal fizinio vadovo planą).

Vaikščioti

Stebėjimas „Pavasario vėjas“.

Uždaviniai: pasiūlyti nustatyti vėjo stiprumą; aptarti, kokios vėjo savybės pasikeitė.

D / ir „Pavasario skambučiai“. Uždaviniai: supažindinti vaikus su pavasario pravardžiais, kuriuos vartojo žmonės, nurodant gamtos jėgas; gebėti raiškiai, emocingai tarti užkeikimus.

Pirštų gimnastika„Atėjo pavasaris“.

Tikslas: lavinti smulkiąją motoriką.

P / ir „Zhmurki“. Užduotys: pakvieskite vaikus papasakoti žaidimo taisykles, paaiškinti, kaip elgiasi žaidėjai. Tęsti darbą gerinant vaikų sveikatą.

Savitarna: atsargus požiūris į drabužius (Dima B., Vitalik).

Užduotys: toliau mokyti, kaip spintoje tvarkingai sulankstyti drabužius.

Žaidimai. pvz. „Kelio ieškotojai“. (Vanya, Yura).

Užduotys: lavinti pusiausvyros jausmą (griežtai sekti pėdsaką po tako maršrute).

Pokalbis „Pėstieji“. Uždaviniai: išmokyti laikytis gatvės kirtimo taisyklių, paaiškinti taisyklių įgyvendinimo svarbą visiems eismo dalyviams.

Žaidimo valdymas "Krepšinio žaidėjai" Užduotys: išmokyti atlikti metimus, metant kamuolį vienas kitam iš už galvos; lavinti rankų raumenis, vikrumą, judesių koordinaciją.

D / i .: "Vakar, šiandien, rytoj". Tikslas: išmokyti susieti vykstančius įvykius su laiku. Savarankiška vaikų motorinė veikla.

Įrangos išvežimas darbui aikštelėje, žaidimai, užduotys.

Darbas prieš miegą

Kultūrinės ir higienos procedūros.

Vaikų pasirinkimo pasakų skaitymas.

Vakaras

Gimnastika po miego, grūdinimasis.

Tikslas: formuoti teigiamą požiūrį į gimnastiką, sveikos gyvensenos poreikį.

Skaitymas plonas. Literatūra: Valentina Oseeva

"Sūnūs".

Uždaviniai: toliau ugdyti dorovines savybes; atkaklumas, noras klausytis skaitymo, gebėjimas atsakyti į klausimus.

Savaitės dienų sekos nustatymas su Julija, Dima, Yura

Klausantis P. I. Čaikovskio „Metų laikai“: „Kovas. Liaukos daina.

Uždaviniai: ugdyti estetinį muzikos kūrinių suvokimą.

Vaizdinė medžiaga meninei ir kūrybinei veiklai: pavasario įvaizdis vaikų darbuose (piešimas, aplikacija).

„Tiltai per patvinusią upę“. Uždaviniai: toliau ugdyti gebėjimą užmegzti ryšį tarp kuriamų pastatų ir to, ką jie mato aplinkiniame gyvenime.

Vaikščioti

Medžių stebėjimai. Uždaviniai: atkreipti vaikų dėmesį į pokyčius, įvykusius su medžiais balandžio mėnesį; patikslinti vaikų mintis, kad pavasarį pabunda medžiai ir krūmai, brinksta pumpurai. Suformuoti žinias apie laipsnišką didėjimą pavasario reiškiniai; išmokti atskirti medžius ir krūmus pagal šakas ir pumpurus.

Vaikiški žaidimai su nešiojama medžiaga. Darbas vietoje. Vaidmenų žaidimai vaikų pasirinkimu.

Valentina Oseeva

sūnūs

Dvi moterys sėmė vandenį iš šulinio. Prie jų priėjo trečias. O senukas atsisėdo ant akmenuko pailsėti.

Štai ką viena moteris sako kitai:

Mano sūnus judrus ir stiprus, niekas su juo nesusidoroja.

O manoji dainuoja kaip lakštingala. Niekas neturi tokio balso“, – sako kitas.

O trečias tyli.

Ką galite pasakyti apie savo sūnų? klausia jos kaimynai.

Ką aš galiu pasakyti? – sako moteris. – Jame nėra nieko ypatingo.

Taigi moterys paėmė pilnus kibirus ir nuėjo. O už jų – senis. Moterys eina ir sustoja. Man skauda rankas, vandens purslai, skauda nugarą.

Staiga prie manęs pribėga trys berniukai.

Vienas griūva per galvą, vaikšto su ratu – moterys juo žavisi.

Dainuoja kitą dainą, prisipildo lakštingala – jo moterys klausėsi.

O trečias pribėgo prie mamos, atėmė iš jos sunkius kibirus ir tempė.

Moterys klausia seno vyro:

Na? Kokie mūsų sūnūs?

Ir kur jie yra? atsako senis. "Aš matau tik vieną sūnų!"

1. Golitsyna N. S. „Sudėtingų teminių užsiėmimų santraukos. Mokyklos paruošiamoji grupė. Integruotas požiūris. - M .: leidykla „Scriptorium 2003“, 2015 m.

2. Zatulina G.Ya., Ikimokyklinio amžiaus vaikų kalbos raida. parengiamoji grupė. įrankių rinkinys. – M.: Pedagoginio ugdymo centras, 2015 m.

3. Kravčenko I.V., Dolgova T.L. Vaikščioja darželyje. Vyresniųjų ir parengiamųjų į mokyklą grupės: Metodinis vadovas / Red. G. M. Kiseleva, L. I. Ponomareva. - M .: TC sfera, 2009 m.

4. Koldina D. N., "Piešimas su 6-7 metų vaikais".

5. Lykova, I.A. Vizualinė veikla darželyje“.

6. Nikitina A. V. „33 leksinės temos“.

7. Timofejeva L. L., Planavimas švietėjiška veikla DOO: Parengiamoji mokyklai grupė. įrankių rinkinys. - Leidėjas: Rusijos pedagogų draugija, 2015 m.

8. Kolesnikova E.V. , Matematika 6-7 metų vaikams: Užduočių sąsiuvinio „Skaičiuoju iki dvidešimties“ mokymosi vadovas. 4-asis leidimas, pataisytas. ir papildomas - M .: TC sfera, 2015, 47 p.

9. Mikheeva I.A., Chesheva S.V., Cheshcheva S.V. bendras neišsivystymas kalba. Leidykla: KaroSeries: Populiari logopedija, 2009 m.