Tamsus, jis padengtas gražia lapų žieve. Ugdymo sritis Komunikacija. Edukacinės veiklos santrauka Medžiai. kalbos raidos pamokos metmenys (parengiamoji grupė) šia tema. Medžiagos ir įranga

  • formuoti idėjas apie mitybos grandines ir ekologinę piramidę;
  • nustatyti pagrindines gyvūnų grupes pagal jų mitybos būdą;
  • ugdyti meilę aplinkiniam pasauliui ir būtinybę palaikyti ekologinę pusiausvyrą gamtoje.

Įranga:

  • pamokos pristatymas;
  • individualios kortelės;
  • kortelės darbui poromis (maisto grandinė; ekologinė piramidė);
  • mįslių atsakymai piramidės pavidalu.

Per užsiėmimus

I. Organizacinis momentas.

Saulė jau seniai pakilo
Pažiūrėjo į mūsų langą.
Skubėk į klasę
Čia įdomu.

U.Įsivaizduokite, kad saulė lieja jus šiltais spinduliais. Dovanoja juos mamai, tėčiui, artimiesiems, visiems gyvūnams ir augalams. Palinkėkite jiems meilės ir gerumo.

Priedas Nr. 1. Skaidrė Nr. 1

II. Pranešimas apie pamokos temą ir tikslą.

U. Perskaitykite mūsų pamokos temą.

D. Nematomas tinklas ir nematoma piramidė.

U. Ką tu žinai apie tai?

D. Atsakymai.

U. Savo žingsniuose pažymėkite savo žinias šia tema.

V. Naujos medžiagos mokymasis.

Priedas Nr. 1. Skaidrė Nr. 4

  1. Ąžuolyne.
  2. Ąžuolo žinutė/

Svetlana Demyanenko
„Šermukšnio šakelė“. GCD santrauka apie vaizduojamąjį meną vidurinei grupei

Švietimo sričių integracija:„Kognityvinis vystymasis“ (holistinio pasaulio vaizdo formavimas, „Meninis ir estetinis“ (piešinys,

Tikslas:

Išmok piešti netradicinėje veikloje (pirštais)

Užduotys:

Edukacinis: Išmokykite vaikus pavaizduoti šermukšnio kekę, pirštais piešti uogas

Išmokite sudėti kompoziciją ant popieriaus lapo

Kūrimas: ugdykite tikslumą piešimo procese

Ugdykite kultūrinius ir higienos įgūdžius.

Švietimas: ugdyti vaikų susidomėjimą vizualinė veikla,

Ugdykite meilę gamtai

Parengiamieji darbai: Šermukšnio šakų stebėjimas pasivaikščiojant, poezijos skaitymas, mįslių spėjimas. Žiūrint nuotraukas. Kalbėk apie medžius.

Medžiagos ir įranga: krūva kalnų pelenų, raudonas ir žalias guašas, servetėlė kiekvienam vaikui, albumo lapai (pusė, šepečiai, vanduo

1. Organizacinis momentas.

Krintantys, krentantys lapai

Lapų kritimas mūsų sode.

geltoni, raudoni lapai

Jie vingiuoja vėjyje, skraido.

Paukščiai skrenda į pietus

Žąsys, trobos, gervės.

Štai paskutinis pulkas

Tolumoje plevėsuoja sparnai.

Paimkime krepšį į rankas,

Eime į mišką grybauti

Kvepia kelmai ir takai

Skanus kiaulienos grybas.

Pedagogas: Kas gali atspėti, koks tai metų laikas?

Vaikai: apie rudenį.

Mokytojas: Kaip tu atspėjai? Kas vyksta rudenį?

Vaikai: medžių lapai pagelsta, lapai krenta nuo medžių, paukščiai išskrenda, miške pasirodo grybai.

Pedagogas: Teisingai! Ruduo yra labai gražus metų laikas! Jis duoda mums nuostabius ir įvairius lapus. Aš pakeliui į Darželis Surinkau kelis skirtingus, įdėmiai panagrinėkime ir prisiminkime, kaip vadinasi, nuo kokių medžių vėjelis nunešė?

Kad jums padėčiau, užminsiu mįsles apie medžius ir tada galėsite atspėti, iš kur atsiranda mūsų lapai! Atidžiai klausytis!

Jis padengtas tamsia žieve.

Paklodė graži, raižyta,

Ir šakų galuose

Sunoksta daug gilių.

Pedagogas: Vaikai, apie kokį medį mįslė

Vaikai – Ąžuolas

Mokytojas: Taip, tai tiesa! Taigi, koks lapas nukrito nuo šio medžio?

Vaikai: ąžuolas.

V. Gerai padaryta! Klausykite kito

Na, ne medis, o stebuklas!

Spalvinga ir graži

Lapas atsidarė delnu.

Pūtė vėjas, nukrito lapas.

Klevo vaikai.

Pedagogas: Taigi lapas.

Vaikai Klevas

Auklėtojas. Dar kartą atspėjau, gerai padaryta!

Pedagogas: Taip, jūs atspėjote teisingai! Dabar pažaiskime su tavimi! Pavirskime lapais! Išeik ant kilimo

Vaikai tampa laisvi ant kilimo.

Lapas nulūžęs ir skrenda

Tyliai sukiojasi ore Siūbuoja į kairę ir į dešinę, rankos į šonus, mojuoja

Viskas žemyn

Ir arčiau žemės Jie nuleidžia rankas, pritūpia

Tik vėjas pučia

Lapas pakils nuo kelių Kelkis, pakelk rankas, sukis vietoje

Pedagogas:

Kokius gražius lapus turime.

Na, atspėkite paskutinę mįslę?

Raudoni karoliukai kabo

Jie žiūri į mus iš krūmų.

Mylėk šiuos karoliukus

Vaikai, paukščiai ir lokiai.

Vaikai. Šermukšnis

Auklėtojas. Tai va!Rudenį miške ant kalnų pelenų sunoksta uogos. Mėgstamiausias bulių skanėstas. Žiemą miške šalta ir alkana, o paukščiai turi maisto ant šakų. Uogos yra raudonos arba oranžinės spalvos.

Aš tau atnešiau iš miško kalnų pelenų. Atidžiai pažiūrėk, kokių uogų ji turi, galima sugalvoti paliesti.

Pasakyk man, kokios spalvos yra uogos? (raudona ir formos (apvali)

Vaikinai, bet jei miške pučia stiprus vėjas, tada nuo medžio nukris visi lapai ir uogos ir paukščiai žiemą neturės ką valgyti!

Kaip manote, ar galime jiems padėti?

Vaikai: piešti uogas.

3. Brėžinys

Tada atsisėskite ant kėdžių.

Šiandien būsime asistentai, piešime teptuku ir pirštais.

Piešimo technikos demonstravimas.

Galite kibti į darbą. Atsargiai nupieškite, gerai nupieškite dažus ant piršto (kad uogos būtų sultingos). Nupieškite daugiau uogų, kad visiems paukščiams užtektų, vieną uogą šalia kitos.

(Padedu darbo procese.)

Baigę nusausinkite pirštus servetėle.

Oi, kokias gražias uogas turi ant kalnų pelenų ir kiek jų yra. O ko dar trūksta mūsų uogoms (lapams). Teptukais piešiame lapus. Teptuką nuleidžiame į žalius dažus ir piešiame ant vietos, kur turėtų būti lapai.

Puiku, vaikinai, jūsų šakelės ir uogos pasirodė labai gražios! Užteks visiems paukščiams!

Susijusios publikacijos:

Ruduo – puikus metas stebėti stebėjimus su vaikais pasivaikščioti. Dabar, kai jau beveik pusė rudens, Kubane turime lapų.

Šermukšnis – išskirtinai dekoratyvus ištisus metus. Žalieji kalnų pelenų lapai yra gražūs, kurių negalima supainioti su niekuo. Pasirodo kvapnios gėlės.

Ugdymo sritys: meninė ir estetinė, pažintinė, kalbinė, muzikinė, motorinė. Tikslas: išmokite pridėti iš taikomosios programos.

Dailės ir netradicinės piešimo technikos pamokos 1 jaunių grupėje „Šermukšnio šakelė“ santrauka. Meninės veiklos ir netradicinės piešimo technikos užsiėmimų suvestinė 1 jaunesnioji grupė„Šermukšnio šakelė“. Tikslas: kolektyvo kūrimas.

Vizualinės veiklos pamokos „Šermukšnio šakelė“ santrauka Programos turinys: mokykite vaikus pirštais nupiešti kalnų pelenų šakelę. Stiprinkite gebėjimą gražiai sutvarkyti šakas. Ugdykite norą.

Piešimo pamokos santrauka: „Šermukšnio šakelė“ Tikslas: Ugdyti ikimokyklinio amžiaus vaikų emocinį ir estetinį aplinkos suvokimą.

Sąnario santrauka švietėjiška veikla su vidurinės pataisos grupės vaikais
Kūrėjas: mokytojas Parmenova M.N.
Tema: „Kelionė į rudens mišką“.
Naudojamos technologijos: didaktinis žaidimas, TRIZ elementai, lavinamieji žaidimai.
Edukacinių sričių integravimas: „Pažinimas“, „Bendravimas“, „Socializacija“, „Meninė kūryba“.
Užduotys:
Kognityvinės kalbos kryptis:
Išplėsti ir paaiškinti vaikų supratimą apie charakteristikos ruduo.
Toliau mokykitės atskirti lapuočių medžių(klevas, ąžuolas, beržas).
Plėsti vaikų supratimą apie laukinės uogos ir grybus, supažindinti juos su ypatybėmis išvaizda ir augimo vietas.
Aktyvinkite vaikų kalbą, praturtinkite kalboje vartodami apibrėžimus (koks medis? Kokia lapija?), vaizdinius posakius ("aptrauktas tamsia žieve, lapas gražus, išraižytas", "gerai padaryta" apvalūs šokiai ir iš eilės su skrybėlėmis“, „Rusijos gražuolė“).
Supažindinti su galimybe rasti ir išspręsti viename dalyke esančius prieštaravimus, naudojant TRIZ elementus (žaidimui „geras-blogas“).
Išmokite įminti mįsles.
Socialinė kryptis:
Ugdykite pagarbą gamtai.
Prisidėti prie estetinio supančio pasaulio suvokimo ugdymo.
Ugdykite gebėjimą bendrauti su bendraamžiais, aktyviai dalyvauti veikloje.
Meninė ir estetinė kryptis:
Įtvirtinti gebėjimą lipdyti grybus, naudojant riedėjimo tarp delnų techniką tiesiais ir sukamaisiais judesiais, išlyginimą delnais, lipdymą pirštais, kad patobulintų formą.
Korekcinės užduotys:
Praturtinkite ikimokyklinio amžiaus vaikų regimąją jutiminę patirtį.
Ugdykite vizualinį dėmesį, atmintį, gebėjimą naršyti erdvėje.
Medžiaga:
Spalvoti aviečių, braškių, mėlynių, beržo, ąžuolo, klevo lapų siluetiniai vaizdai, krepšelis, medžių, uogų paveikslėliai, modeliai žaidimui „Surink puokštę“, grybų manekenai, valso garso takelis, plastilinas.
Turinys:
Vaikinai, naktį pūtė stiprus vėjas, o į mūsų langą įskrido lapas.
Rodyti klevo lapą.
Iš kokio medžio lapas? Teisingai, tai klevo lapas. Jis kviečia mus į kelionę rudens miškas. Pasiimsiu krepšelį su savimi. Viską, ką matysime įdomaus, įdėsime į jį.
Kaip patekti į mišką? Važiuokime traukiniu. Jūs visi būsite vagonai, o aš būsiu lokomotyvas. Pirmyn!
Greičiau, greičiau sukosi ratai
Ir dabar visi automobiliai riedėjo į priekį,
Tarsi jie būtų ne vagonai, o kamuoliai,
Tak-tik, tak-tik, tak-tik.
Vaikai seka vienas kitą, imituodami „traukinio“ judėjimą.
Mes atvykome. Išlipk iš vagonų.
Vienas, du, trys, klevo lapas, padėk
Būti mumis miške,
Kur nupiešė lapiją
Violetinė, auksinė
Rudeninis geltonas dalgis.
Įvairių medžių lapai yra išbarstyti ant grindų.
Kaip tylu miške, tik lapai ošia po kojomis.
Pažiūrėkite, kiek jų yra. Ką sužinojai?
Surask beržo lapą. Nuo kokio medžio? Visi mėgsta beržą. Šis medis vadinamas Rusijos grožiu.
Mokytojas parodo beržo paveikslą, siūlo tapti visais "beržais"
Fizkultminutka.
Skambant valso melodijai, vaikai atlieka šokio judesius pagal tekstą:
Nuo medžio skrenda auksiniai lapai

Tai, tai, tai lapų kritimas!
Mes vaikštome ant lapų, o jie ošia,
Vėjas suka lapus – tai lapų kritimas.
Tai, tai, tai lapų kritimas!
Beržo lapus sudėkite į krepšelį.
Mokytojas parodo ąžuolo nuotrauką.
O kas čia per medis?
Jis tamsus, padengtas žieve,
Paklodė graži, raižyta,
Ir šakų galuose
Daug ir daug gilių.
Raskite ąžuolo lapus. Kokie jų vardai?
Pasakyk lapui gražius žodžius. Koks lapas? (raižyti, tamsūs, šviesūs...).
Mokytojas laiko lapą vertikaliai, klausia:
Kaip atrodo lapas? (smiltelės, kūgio...)
Mokytojas laiko lapą horizontaliai:
Taigi, kaip atrodo lapas? (debesis, debesis, bala...)
Išties ąžuolo lapai gražūs, raižyti.
Mokytojas įdeda ąžuolo lapą į krepšelį.
Raskite klevo lapus. Rudenį labiausiai gražūs lapai prie klevo Kodėl?
Rodo klevo nuotrauką.
Rudeninis ilgas plonas šepetys
Perspalvina lapus.
Raudona, geltona, auksinė -
Koks tu geras, spalvotas lapas.
Darykime lapų puokštes.
Žaidžiamas žaidimas „Rink puokštę“. Mokytojas siūlo rinkti lapus aplink modelius, sugrupuodamas juos trimis būdais:
1 variantas – surinkti visus beržo ir klevo lapus.
2 variantas – surinkite visus ąžuolus ir visus žalius lapus.
3 variantas – mokytojas parodo žalią beržo lapą. Vaikai kartu nustato, į kurią puokštę dėti lapelį.
Graži rudens puokštės gavome.
Aš padėsiu rudens lapas krepšelyje.
Eime pasivaikščioti į mišką.
Per krūmus ir kauburėlius,
Per šakas ir kelmus
Pakelkite kojas aukščiau
Nuėjome į miško proskyną.
Mokytoja atveda vaikus prie kilimo, ant jo yra spalvoti paveikslėliai su uogų atvaizdais ir siluetinis uogų atvaizdas.
O uogos mielai auga saulėtoje pievoje.
Atspėk mįslę:
Raudoni karoliukai kabo
Jie žiūri į mus iš krūmų
Mylėk šiuos karoliukus
Vaikai, paukščiai ir lokys. (avietės)
Apie kokią uogą slypi paslaptis? Kodėl taip manai?
Taip, avietės auga ant krūmų. Sunoksta vasarą.
Pirštų gimnastika „uoga“.
Nuimu uogas nuo šakos (lyg perbraukiame kiekvieną pirštą
išimame iš jo uogą).
Ir renku į krepšelį (su puodeliu sulenkite abu delnus priešais save).
Bus pilnas krepšelis
Truputį pabandysiu (viena ranka sulenkta valtyje,
uždenkite kitą).
Raskite avietės silueto vaizdą. Įdėkite uogą į krepšelį.
Atspėk dar vieną mįslę:
Kelmų karštyje
Daug plonų stiebų
Kiekvienas kotelis
Šviečia raudona šviesa.
Išskleidžiant stiebus
Šviesų kolekcionavimas. (braškių)
Kokios uogos atrodo kaip lemputės? Tarp paveikslėlių raskite braškių. Šios uogos auga saulėtose proskynose, nemėgsta šešėlių. Uogos parausta saulėje, sunoksta vasarą.
Raskite braškės silueto vaizdą. Įdėkite uogą į krepšelį.
Ar kas nors žino, kaip vadinasi ši maža uoga? (mėlynė).
Kodėl ji taip vadinama?
Auga pavėsyje, saulės nemėgsta. Todėl jo reikia ieškoti miške, po medžiais.
Kurkime mišką.
Mokytojas siūlo vaikams žaidimo „Tangram“ figūrėlių rinkinius. Vaikai ant stalų išsidėsto geometrines figūras"smilkė". Mokytojas ant kilimo padaro „eglutę“.
Šauniai padirbėta! Jūsų miške augs daug mėlynių.
Paimkime mėlynę į krepšelį.
Klausykite mįslės:
Po medžiais, po medžiu
Kas stovi tarp žolės?
Yra koja, bet nėra batų,
Yra kepurė – galvos nėra. (grybas)
Eime grybauti.
Įsivaizduokite, kad jūsų rankose yra krepšiai. Kuo tu tapai? Esate grybautojai. Atsargiai pažiūrėkite po kojomis, pakelkite apatines medžių šakas, grybus supjaustykite peiliu.
Bet šalia beržo yra grybelis. (baravykas)
kaip tai vadinasi? Kaip tu atspėjai? Taip, po beržu auga baravykai.
Gimiau lietingą dieną
Po jaunu beržu
Apvalus, lygus, gražus,
Su ilga ir tiesia koja.

O štai dar vienas grybas. (balta)
Tikriausiai ir baravykas?
Palyginti kiaulienos ir baravykai.
Kas žino, kodėl kiaulytė taip buvo pavadinta, juk kepurė ruda. Nulaužę kojos gabalėlį pamatysite, kad šio grybo minkštimas baltas.
Mokytojas įdeda grybą į krepšelį.
Pirmyn. Matyti ka įdomių grybų išsikišti. Žmonės juos vadino lapėmis. Kodėl manote?
Žaidžiamas žaidimas „Ketvirtasis papildymas“. Vaikai apžiūri kortelę, pasakoja, kas joje pavaizduota, koks daiktas nereikalingas ir kodėl.
Pirmoji korta: baltasis grybas, baravykas, voveraitė, lapelis
Antroji kortelė: Kalėdų eglutė, krepšelis, grybas, daugiaaukštis pastatas.
Štai gražus vyras! (musmirė agaro).
Ar žinote šį grybą? Jis nuodingas, bet jo negalima trypti. Gyvūnams reikia grybų. Jais gydomi briedžiai ir voverės. Gamtoje nėra nieko nereikalingo. Šio grybo į krepšelį neimsime.
Mes pavargę eidami per mišką. Sėskim ir pailsėkim.
Mokytojas veda vystomąjį žaidimą „gerai-blogai“.
Vaikinai, pagalvokime kartu, kam tinka grybai.
Gerai:
Grybai gražūs, išsibarstę po mišką kaip gėlės. Jie turi kepurę ir koją, kepurės gali būti įvairiaspalvės.
Vabzdžiai gali pasislėpti po grybu.
Kai kurie gyvūnai gydomi grybais.
Grybai žiemai džiovinami, sūdomi, iš jų verdama sriuba.
Vaikai pateikia savo pavyzdžius.
Dabar pagalvokite, ar grybuose nėra nieko blogo, arba pasakykite, kas gali nutikti dėl grybų.
Blogai:
Grybai yra nuodingi. Tokiu atveju juos reikia apeiti, o ne trypti. Seni grybai yra sukirmiję. Grybų pavadinimas gali būti klaidinantis (Russula). Jei grybai nepjaustomi peiliu, o nuskinami, toje vietoje grybai gali nebeaugti.
Vaikai pateikia savo pavyzdžius.
Gerai padaryta: kiek tu žinai apie grybus.
Siūlau pasidaryti tokius grybus, kokių norite.
Vaikai ateina prie stalų, pasirenka plastiliną. Aptariame, kaip lipdyti grybo koją, kokiais judesiais susukti plastiliną į kamuoliuką. Lipdydamas mokytojas klausia vaikų, kokius grybus jie lipdo.
Mes buvome su tavimi miške,
Kur nupiešė lapiją
Violetinės spalvos. Auksas
Rudeninis geltonas dalgis.
Klevo lapas mus vėl skambina. Grįžkime į darželį. Sėskite į vagonus, eime.
Vaikai seka vienas kitą, imituodami traukinio judėjimą.

1. Kas, kai tik pasidaro karšta, Jis užsitemps ant pečių kailinį, Ir ateis piktas šaltis - Ar jis nutemps ją nuo pečių? 2. Namai aukšti, Nesuskaičiuojamas aukštas Smailės dygliuotos Po skraidančiais debesimis. 3. Kokia tai mergina? Ne siuvėja, ne amatininkė, Nieko nesiuva Ir adatose ištisus metus. 4. Jis padengtas tamsia žieve, Paklodė graži, raižyta. Ir šakų galuose Daug ir daug gilių. 5. Yra gražuolė - Pintinės žalios, balta suknelė, degi žievė, Šakos verkia, sėkla laki. 6. Nors esu gerai apsirengęs, Man tai visada sukelia šaltkrėtis! Tiek pavasarį, tiek karšta vasara, Mane visa dreba, kaip per šaltį. 7. Rudenį, kai tik švilpia Netvirtas vėjo lietpaltis, Turi žalius lapus Jie parausta vienu metu. 8. Auskarai yra, bet ne mergaitė. Yra spurgų, bet ne pušies. Ir gyvena žemumose netoli prekybos centro. 9. Auga pavasarį, žydi vasarą, griūva rudenį, Ir gėlė yra medus, Gydo gripą Kosulys ir švokštimas. 10. Uogos nesaldžios, Bet akis teikia džiaugsmą. Ir miškai - puošmena, O kurkliai – skanėstas. 11. Baltai kvepiančios gėlės Jie duoda juodus klampus vaisius. 12. Žali lapai, raudonos gėlės. nagų nagai saugoti gėles. Ir vaisiai raudonuose marškiniuose, Pilvas prikimštas akmenų.

(Šaltiniai: „Skaityk, mokykis, žaisk“ 2002, nr. 2; 2006, nr. 6)

Vizualinės veiklos pamokos 6–7 metų vaikams „Žalias ąžuolas prie pajūrio“ santrauka

Programos turinys:

Perduodant formuoti estetinius jausmus meninis vaizdasįvairios technikos (popieriaus valcavimas, plastilinografija, birios medžiagos, baksnojimas, glamžytas popieriaus atspaudas, džiovinti augalai). Ugdykite kompozicijos jausmą, vaizduotę ir kūrybiškumą. Išmokite sukurti pasakišką, išraiškingą įvaizdį. Ugdykite tikslumą atliekant darbus.

Medžiagos ir įranga:

I. I. Šiškino paveikslas „Ąžuolai“, vaikų darbui: (pasirinktinai) kartonas A 4, PVA klijai, servetėlės Žalia spalva, guašas, plastilinas, sausa arbata, popierius, sausi lapai, džiovinti ąžuolo lapai, šepečiai, vanduo.

Preliminarus darbas:

Pažintis su įvairių rūšių medžiais, stebėjimas pasivaikščiojimo metu, ekskursija po parką, iliustracijų žiūrėjimas, didaktinis žaidimas „Sužinok, nuo kurio medžio lapas“, darbas su netradicine medžiaga.

Pamokos eiga:

Mokytojas:

Mano draugai, šiandien kviečiu jus į nuostabią pasakų kelionę.
Ir pagrindinis mūsų pasakos veikėjas bus ... atspėk mįslę:

Jis padengtas tamsia žieve,
Paklodė graži, raižyta,
Ir šakų galuose
Sunoksta daug gilių.
(Ąžuolas)

Klausimai vaikams:

Ar galite pasakyti, koks tai medis?
Ar galime jį atskirti nuo kitų medžių?
Kokius lapus jis turi?
Ar tai duoda vaisių?
pasakos herojus primena mums ąžuolą? (bogatyras)
O herojus, kas jis? (stiprus, atkaklus, galingas).
Ar žinai posakius apie ąžuolą? (stiprus kaip ąžuolas, išmintingas kaip senas ąžuolas).
Kaip vadinasi miškas, kuriame auga ąžuolai? (ąžuolynas, ąžuolynas).
Pažiūrėkite, kaip dailininkas I. I. Šiškinas savo paveiksle pavaizdavo ąžuolus.

Ką tu matai? (vaikų istorija)

Mokytojas:

Nesunaikinami ąžuolai – milžinai, apšviesti saulės, kyla į žydrą dangų. Lapai žali, žolė po ąžuolais taip pat žalia. O pro ąžuolų šakas matosi giedras mėlynas dangus. Nuotrauka saulėta, šviesi, šviesi.

Ąžuolas yra galingas medis, turintis aukštą, stambų pilkšvai rudą kamieną. Storos, mazguotos, staigiai išlinkusios šakos nukrypsta nuo kamieno beveik stačiu kampu, galuose išsišakodamos į daug trumpų plonų šakelių, tankiai plaukuotų nupjautais lapais. graži forma, sukuriant sodrų, besidriekiantį karūną. Ąžuolas primena didvyrį – tvirtas, tvirtas, atkaklus, galingas.

Siūlau pasivaikščioti po ąžuolyną.

Pirštų ir garso gimnastika „Miške“

Parodykite, kiek miške yra medžių (vaikai rodo rankas delnais į save). Atskrido lengvas vėjelis ir siūbavo šakelės (vaikai liečia pirštais). O dabar pučia stiprus vėjas (smarkiau piršti vaikai), ir vėl lengvas vėjelis. Įskrido uodai (vaikai slepia liežuvį už apatinių dantų ir taria garsą З - З - З - З). Plakdami rankomis vaikai nustoja skleisti garsą.
Įskrido vabalai (vaikai slepia liežuvius su puodeliu už viršutinių dantų ir taria garsą Zh - Zh - Zh - Zh). Plakdami rankomis vaikai nustoja skleisti garsą.

Pakartokite 2-3 kartus.

Mokytojas:

Ąžuolai – herojai dažnai sutinkami pasakose. Klausykite ištraukos iš A. S. Puškino eilėraščio.

Pajūryje žalias ąžuolas,
Auksinė grandinėlė ant ąžuolo
O dieną ir naktį katė yra mokslininkė
Viskas sukasi ratu:
Eina į dešinę - daina prasideda,
Į kairę - jis pasakoja pasaką.
Yra stebuklų, ten klajoja goblinas,
Undinė sėdi ant šakų.
Ten nežinomais takais
Neregėtų žvėrių pėdsakai,
Namelis ten ant vištos kojų
Stovi be langų, be durų...

Kaip įsivaizduoji išmokusią katę? kas jis toks? (svarbus, protingas, išmintingas, gudrus, gudrus).
Siūlau susikurti pasakiško ąžuolo įvaizdį, o prašant išmokusios katės. O kad jūsų darbas būtų pasakiškas, paruošiau jums neįprastą medžiagą. Jūs jau dirbote su šiais elementais ir žinote, nuo ko pradėti ir kaip kurti įdomus vaizdas. Naudokite bet kokias medžiagas. Pradėti dirbti.
Vaikai darbui renkasi netradicinę medžiagą, susėda prie stalų. (Ąžuolo atvaizdų pavyzdžiai: kamienas – sausa arbata, plastilinas, guašas; karūna – žalios servetėlės, sausi malti lapai, džiovinti ąžuolo lapai, plastilinas).

Pamokos santrauka:

Pamoka baigiama vaikų darbų analize ir pasigėrėjimu, kurios metu akcentuojamas originalumas ir kūrybiškumas.

Apie viską pasaulyje:

1930 metais JAV buvo išleistas filmas „The Rogue Song“ apie merginos pagrobimą Kaukazo kalnuose. Aktoriai Stanas Laurelas, Lawrence'as Tibbettas ir Oliveris Hardy šiame filme vaidino vietinius sukčius. Keista, kad šie aktoriai labai panašūs į personažus...

Sekcijos medžiagos

Užsiėmimai jaunesnei grupei:

Užsiėmimai vidurinei grupei.