Pamoka apie gimtojo krašto gamtą. Gimtojo krašto gamta Pamokos santrauka vyresniųjų grupėje pamokos apie aplinkinį pasaulį (vyresnioji grupė) tema tema. Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga

Gimtojo krašto gamta
Pamokos vyresniųjų grupėje santrauka

Tema: „Gamta gimtoji žemė»
Tikslas:
Įtvirtinti vaikų žinias apie gimtojo krašto florą.
Stenkitės sukelti vaikams dėkingumo jausmą už tai, kad pasaulis yra gražus.
Išmokite naudotis daržovių pasaulis išmintingai.
Parodyti, kad daugelį ligų galima išgydyti gamtos pagalba.
Tobulėti Kūrybiniai įgūdžiai vaikai, vaizduotė, kalba, dėmesys, atmintis.
Ugdykite pagarbą gamtai.

Medžiaga: Teritorijos žemėlapis, medžių iliustracijos skirtingi laikai metų, atvirukai, kuriuose vaizduojamos vaistažolės.

Preliminarus darbas:
Pokalbis apie vaistažoles, pasakojimų apie medžius skaitymas, eilėraščių įsiminimas, medžio dirbinių žiūrėjimas.

Pamokos eiga:

Plati yra mano gimtoji žemė
Jame daug miškų, laukų ir upių.
Nežinau kitos tokios šalies.
Kur žmogus taip laisvai kvėpuoja.
– Šiandien su jumis kalbėsime apie mūsų gimtąjį kraštą. Mūsų kraštas turtingas laukų, pievų, ežerų, upių, miškų. Prisiminkime. Kokių medžių turime?

Žaidimas su kamuoliu „Pavadink medį“
– Daugeliui žmonių Rusijos simbolis yra baltakamienis beržas. Gražų beržą galima rasti miške, lauke, mūsų svetainėje, jis puošia miesto parkus. Tokių beržų ir beržynų nėra niekur pasaulyje. Beržyne malonu vaikščioti bet kuriuo metų laiku. Beržas - mėgstamiausias medisžmonių, apie vieną medį neparašyta tiek daug eilių.

Baltas beržas Man patinka rusiškas beržas
Po mano langu šviesu ar liūdna,
Apdengtas sniegu, Žaliame sarafane
Kaip sidabrinė su nosinaitėmis kišenėse
Ir yra beržas su gražiais užsegimais,
Miego tyloje Su žaliais auskarais.
Ir snaigės dega, aš myliu ją, protinga,
Auksinėje ugnyje Gimtasis, nematomas
Tas skaidrus, šnypščiantis,
Tas liūdnas, verksmas.

Didaktinis pratimas: „Pasakyk man, koks beržas“ (baltas kamienas, lieknas, garbanotas, krištolinis, pasakiškas, verksmingas, elegantiškas.)
– Kodėl beržas vadinamas „daktaru“? (iš beržo pumpurų ruošiami vaistai, beržo vanta išvaro negalavimus, sultys sveikos ir skanios.)
Medienos gaminių ekspertizė.

Žaidimas „Stovėk prie medžio“.
– O dabar eisime su tavimi į pievą, pažiūrėti, kokios ten žolelės auga. Kodėl šios žolelės vadinamos „Žaliąja vaistine“?

Apsvarstykite vaistažoles ir papasakokite vaikams apie kiekvienos žolelės naudą.
Dilgėlė yra vaistinis augalas. Auga sode, sode, miške. Iš dilgėlių lapų verdama sriuba, gaminamos salotos. Dilgėlė stabdo kraują, jį valo. Dilgėlių lapai ištraukia pūlius. Jei dilgėlę susmulkinsite ir užtepsite ant žaizdos, ji greitai užgis. Dilgėlėse yra daug vitaminų. Dilgėlės verdamos, išplauna plaukus taip, kad geri plaukai. Šampūnas gaminamas iš dilgėlių ir dedamas į dantų pastą.

Iš dilgėlių lapų
Skanios salotos.
Tereikia jų papildyti.
Svogūnai, česnakai, pomidorai.
Ir dilgėlių salotose
Daug vitamino C
Tie, kuriuos aptarnaujame
Jie keičiasi veide.

Ramunėlės yra vaistinis augalas. Auga visur – sode, darže, lauke. Jis verdamas ir geriamas nuo peršalimo. Jei akis skauda „pūliuojančiai“, tada užplikomos ramunėlės ir plaunamos akys. Plaukus plaukite ramunėlių nuoviru, kad jie būtų tankūs ir neslinktų.

Ramunėlės
Išsklaidytos baltos ramunėlės
Pievose, tarp aukštų žolių,
Tarsi kas nors būtų išbarstę popierius,
Ant jų nupieštos saulės
Kviečia skambantis varpas
Jie susirenka į lauko puokštę,
Tačiau ramunės yra gudrios mergaitės
Jie tik šypsosi atgal.

Kiaulpienės yra vaistinis augalas, auga visur, visoje Rusijoje. Iš jo daro salotas, verda uogienę. Kiaulpienių antpilas geriamas nuo skrandžio skausmo. Kiaulpienių sultys šalina karpas.

Motina pamotė yra vaistinis augalas. Pirma, pamotė augina gėles. Gėlių stiebai pasidengia pūkais, naktį saugo nuo šalčio, o dieną – nuo ​​saulės. Tada atsiranda lapai, viršutinė lapų pusė lygi, blizga, o apatinė visa puri, minkšta. Jei dedate lapą su viršutine puse prie skruosto, lapas šaltas - tai pamotė, o jei apatinė lapo pusė, tada šilta - tai motina. Motina - pamotė yra verdama ir girta nuo kosulio ir peršalimo.

Pažiūrėjo į gėlę
Miško tamsoje
Mažasis skautas
atsiuntė pavasarį
Leisk daugiau per mišką
Sniegas karaliauja
Tegul jie guli po sniegu
mieguistas pievas,
Leisk į miegančią upę
Nejudantis ledas
Kai atėjo skautas
Ir ateis pavasaris.

Gyslotis yra vaistinis augalas. Kur žmonės vaikšto, ten auga gyslotis. Jis dar vadinamas bendrakeleiviu, nes visada būna su žmonėmis pakeliui. Gyslotis stabdo kraujavimą. Jei bitė įgelia ir prideda gysločio lapą, tada skausmas praeis. Jie daro nuovirą ir geria jį nuo kosulio ir skrandžio gydymo.

Yra daug spalvų
Graži. Atsargus
Bet man patinka visi
paprastasis gyslotis
Jam, galbūt
Ir augti sunkiau
Ir vis dėlto jis yra su žmonėmis
Yra pakeliui!

Žaidimas „Ką reiškia šis ženklas? (vaikų elgesys miške, ką galima ir ko negalima daryti miške.)
– Daugelis augalų yra įrašyti į Raudonąją knygą ir mes privalome juos tinkamai prižiūrėti.

Kognityvinės-ekologinės muzikos pamokų metodinis tobulinimas ikimokyklinio ugdymo įstaigų parengiamojoje grupėje
Tema: „Mano gimtoji žemė“

AT paskutiniais laikais aplinkosaugos problemos pasaulyje išryškėja, o vaikų aplinkosauginis ugdymas tampa viena iš svarbių ikimokyklinio ugdymo pedagogikos sričių. Juk būtent ikimokykliniame amžiuje klojami žmogaus pasaulėžiūros, požiūrio į jį supantį pasaulį pamatai.

Ši problema aktuali ir mūsų regionui. Ir labai noriu, kad visi, gyvenantys mūsų mažoje Tėvynėje, mylėtų mūsų žemę, savo gamtą, jos savitą grožį, rūpestingai elgtųsi su visa, kas gyva.

Pamokos tikslas:– humaniškos, visuomeniškai aktyvios, kūrybingos, gebančios suprasti ir mylėti asmenybės ugdymas pasaulis o gamta pasitelkiant muzikos priemones.

Siekdamas šio tikslo, išsikėliau sau štai ką užduotys:
Vystyti ikimokyklinio amžiaus vaikams ekologinės pažiūros, žinios apie gamtos vertybes ir elgesio joje taisykles;
Ugdyti vaikus dorovinėmis asmens savybėmis ir meile gimtajai gamtai;
Prisidėti prie vaikų emociškai teigiamos bendravimo su gamta patirties kaupimo muzikiniais vaizdais (klausytis, dainuoti, šokti, groti muzikos instrumentais);
Suteikti vaikams galimybę plačiai pritaikyti kūrybiškumo iniciatyvą muzikos užsiėmimuose ir nemokamoje veikloje;
Supažindinti vaikus su gimtuoju kraštu diegiant multimedijos technologijas (skaidrių plėvelė blokais).

Klasės suskirstytos į blokus: „Medžiai“, „Laukiniai gyvūnai“, „Upės ir ežerai bei jų gyventojai“, „Gėlės“, „Paukščiai“. Kiekviename bloke skiriu dvi dalis: - Kognityvinė dalis - Muzikinė ir žaidimas.

Vaikai skambant „Gamtos garsų“ muzikai įeina į muzikos kambarį ir atsisėda ant kėdžių.

Ponas. Sveiki mieli vaikinai! Mūsų muzikos pamokos tema „Mano gimtoji žemė“.
Vaikai, į mūsų darželį atėjo laiškas nuo miško savininkės - Lesovičkos. Paskaitykime, ką jis mums rašo.

LAIŠKAS
"Sveiki bičiuliai. Lesovichok rašo jums. Turiu bėdą, mūsų mišką užbūrė pikta ragana. O dabar mūsų miške labai nuobodu ir liūdna. Kreipiausi į tave, kad padėtum. Ir jei atliksite visas užduotis, miškas tikrai nusivils ir jame vėl žydės gėlės, pasigirs paukščių balsai, atgys visi miško gyventojai.

Ponas. Na, vaikinai, padėkime Lesovičkai?
Vaikai: Taip!
Ponas. Tada negaiškime laiko, o dabar atsistokime prie kėdžių, užmerkkime akis ir sakykime stebuklingi žodžiai:
„Apsisuko, apėjo ratą ir atsidūrėme miške“ (suka ratu) .

Peizažas (atsiranda medžiai be lapų)

Ponas. Atidarykite akis, atsisėskite. Štai mes užburtame miške.
Koks miškas? Oi, kaip liūdna, kaip nuobodu ir tamsu. Ir tikrai, paukščių giesmių nesigirdi, lapų ošimo nesigirdi, saulės nesimato. Mums reikia padėti miškui. Atlikime pirmąją užduotį.

1 užduotis "Medžiai"
Medžiai taip užkerėti, kad pamiršo savo vardus. Padėkime jiems prisiminti savo vardus. (Rodomos nuotraukos – medžiai: klevas, šermukšnis, beržas, ąžuolas, eglė)
Vaikų atsakymai
Ponas. Kas bendro tarp šių medžių? (kamienas, šakos, lapai)
Vaikų atsakymai

Ponas. Teisingai. Rusijos įvaizdis neįsivaizduojamas be rusiško beržo. Mūsų regione yra nepaprastų beržynai malonus žmogaus akiai. Jos garbei sukurta daug dainų. Dabar paklausykite muzikos fragmento ir pasakykite man, kaip vadinasi ši daina?
SKAMBIA IŠTRAUKAS IŠ DAINOS „LAUKE STOVĖJO BEREZKA“
Vaikų atsakymai

Ponas. Taip, tai buvo rusų liaudies daina „Lauke buvo beržas“. O dabar pagrokime šią dainą su orkestru. Groti reikia harmoningai, ritmingai, tuo metu, kad pradėtum groti kiekviena instrumentų grupe.

(1 priedas)

Ponas. Dabar atsikelsime ir dainuosime apvalią šokio dainą „Beržas“. Atminkite, vaikai, kad daina turi būti dainuojama lėtai, garsiai ir vieningai.

DAINA "BEREZONKA"(2 priedas)

Ponas. Gerai padaryta, sėsk!

Reikia taupyti žemiškas grožis! Manau, kad niekas iš jūsų nelaužys medžių šakų ir neleis to daryti kitiems. Tiesa?
Vaikų atsakymai

Ponas. Atlikome pirmąją užduotį. Medžiai atgijo. Peizažas (pasirodo medžiai su lapais)

2 užduotis „Laukiniai gyvūnai“
Ponas.
Antroje užduotyje užburiami mūsų miškų laukiniai gyvūnai. Jie miške prarado savo motinas.
Pats laikas prisiminti miško mamų ir jų jauniklių vardus ir žaisti žaidimą: „Kas su kuo?
– Kas yra triušių mama? (kiškis)
– Kas yra lapių mama? (lapė)
– Kas yra jauniklių mama? (turėti)
Kas yra vilko jauniklių mama? (vilkas)
– Kas yra ežių mama? (ežiukas)

Ponas. Vaikai, klausykite, kas kartą nutiko su ežiukais ...
Ežiukas turi mažus, minkštus, purius ežiukus. Kad nešaltų, mama jas šildydavo savo kūnu. Tačiau ežius reikėjo šerti, ir buvo baisu palikti vaikus vienus: jie staiga sušals. Jei ežiukas juos tik sušildys, tai ežiukai liks alkani, todėl ežiuko mama nusprendė nueiti greitai pasirūpinti savo jaunikliams maisto. Staiga iš už krūmų pasirodė berniukai. Jie pamatė ežiuką ir parsivežė namo. Maži ežiukai liko vieni. Jie yra šalti ir alkani.
– Kaip manai, kas bus su ežiukais be mamos?
Vaikų atsakymai

Ponas. Teisingai, jie miršta. O ką reikėjo daryti, kad ežiukai nenumirtų? (reikėjo paleisti ežiuką, ji pati ras kelią namo)
Vaikų atsakymai

Ponas. Atminkite, kad reikia apsaugoti tuos gyvūnus, kurie nėra įtraukti į Raudonąją knygą. Mažyliai, pamatę mamą, džiaugiasi, o mes irgi mokame linksmintis.
Kelkitės poromis, pašokime pagal šokuojančią rusų liaudies muziką. PORŲ ŠOKIS "MĖNESIO ŠVIESOS"(3 priedas)

Ponas.Štai ir su antrąja užduotimi. Gyvūnų kūdikiai rado savo motinas. Peizažas (pasirodo gyvūnai)

3 užduotis „Ternykai ir jų gyventojai“
Ponas.
Kita užduotis – įminti mįsles:
Aš gimiau mažas
Aš ateinu iš upelio
Ir aš bėgsiu prie jūros -
Galiu tapti platus. (Upė)

Žmonės gyvena po vandeniu
Vaikščioti atgal... (Raki)

Ji gyvena prie vandens, garsiai dainuoja dainas.
Jos burna yra musių spąstai, bet jos vardas yra ... (Varlė)

Ji yra ežere, ji yra baloje,
Ji sukasi kaip snaigė virš mūsų,
Ji verda mūsų virdulyje,
Ar ji bėga ir murkia upėje? (Vanduo)

Ponas. Gerai padaryta, įminiau visas mįsles.
Mūsų gimtojoje žemėje yra daug upių ir ežerų. Tai upės: Msta, Shegrinka, Hogrinka, Peretna, taip pat vaizdingi ežerai su pavadinimais: Borovno, Bottling, Linen, Zaozerye, Peretno ir kt. Visuose ežeruose ir upėse gausu žuvų. Būtina saugoti ir neteršti vandens telkinių, kitaip jie gali tapti netinkami jo gyventojams ir žmonėms.
O dabar žvejai, paskubėkite pagauti daugiau žuvies.

ŠOKIS "MĖGĖJAI - ŽVEJYS"(4 priedas)

Ponas.Įveikėme ir trečiąjį iššūkį.
Jie minė mįsles, sužinojo apie gimtojo krašto vandens platybes, taip pat parodė šokį. Peizažas (atsiranda tvenkinys ir jo gyventojai)

4 užduotis "Gėlės"
Ponas.
Mums tik atrodo, kad miške auga tik medžiai. Tiesą sakant, ten auga daugybė gėlių, kurios dengia žemę mėlynu, baltu ir geltonu „kilimu“. Būna, kad eini vidury miško ir staiga atsiduri nuostabioje proskynoje, kurioje auga mėlynės, ramunės, jonažolės, rugiagėlės ir daugybė kitų gėlių. Daugelis miško gėlių yra tokios geros, kad jomis galima grožėtis labai ilgai. Stebina tai, kad niekas jų nelaisto, neravėjo ir visai neprižiūri, bet pačios gražiai auga.

Ketvirta užduotis, kurią turime atlikti – atlikti „Gėlių šokį“.
DAINA – ŠOKIS „NESKINK GĖLIŲ“(5 priedas)
Ponas. Taigi, atlikome ketvirtą užduotį, padėjome medininkui. Peizažas (atsiranda gėlės)

5 užduotis "Paukščiai"
Ponas.
Miške gyvena „mūsų mažesni broliai“ – paukščiai. Paukščiai yra miško, taip pat sodų, laukų ir sodų gynėjai. Per dieną jie sunaikina daugybę kenksmingų vabzdžių. Vaikinai, saugokite paukščius, lesinkite juos žiemą. Paukščiai puošia mūsų gyvenimą. Kokie vaikai yra miškas be paukščių giedojimo?
O kita užduotis – išsiaiškinti kai kurių mūsų krašto paukščių balsus.

DAINA "GEGUTAS"(6 priedas)

Peizažas (pasirodo paukščiai)

MUZIKOS GARSAI "GAMTOS GARSAI"
Ponas. Vaikinai, mes susidorojome su visomis užduotimis. Pažiūrėk, kaip šviesu ir džiaugsminga pasidarė miške. Miškas atgijo, viskas pabudo, saulė švietė, paukščiai dainavo. Taigi, jūs ir aš padėjome miškininkui ir nuvylėme mišką.
O mums, vaikams, laikas grįžti į darželį. Atsistokime prie kėdžių, užmerkite akis ir ištarkime stebuklingus žodžius: „Apsisuko, apsuko ratą ir atsidūrė darželyje“.

IŠVADA:
- Kur mes buvome šiandien? ( Magiškame užburtame miške)
– O kam jie padėjo nuvilti mišką? ( Padėjo Lesovičkai)
– Kas tau patiko labiausiai?
Vaikų atsakymai

Ponas. Vaikai, šiandien buvote aktyvūs, todėl taip greitai atlikome visas užduotis. Šauniai padirbėta!
O dabar žiūrėsime skaidrių filmą.

SKAIDRĖ – FILMAS

Ponas.
Aš žiūriu į Žemės rutulį - į Žemės rutulį,
Ir staiga jis tarsi gyvas atsiduso;
O žemynai man šnabžda:
- Rūpinkis mumis, rūpinkis mumis!
Giraičių ir miškų nerime,
Rasa ant takų, kaip ašara!
Ir šaltiniai tyliai klausia:
Tu rūpinkis mumis, rūpinkis!
liūdnas gili upė,
Praranda savo krantus
Ir girdžiu upės balsą:
Tu rūpinkis mumis, rūpinkis!
Elnias sustabdė bėgimą:
Būk vyras, žmogau!
Mes tavimi tikime – nemeluok.
Tu rūpinkis mumis, rūpinkis!
Žiūriu į Žemės rutulį – į Žemės rutulį.
Toks gražus ir mielas!
Ir lūpos šnabžda vėjyje:
"Išgelbėsiu, išgelbėsiu!"

1 priedas
ORKESTRAS „LAUKE STOVĖJO BEREZKA“

Visi vaikai muzikos instrumentai.
Pagal pirmąją rusų liaudies melodijos dalį vaikai žaidžia ant šaukštų, o pagal antrąją dalį skamba varpeliai.

2 priedas
DAINA "BEREZONKA" (A. Filippenko, žodžiai T. Volgina)
1. Pievoje, pievoje, žalia,
Ten vienas stovi beržas.
Beržas palinko žemai,
Karčiai cypė beržas.

2. Tu papasakok, kas tau atsitiko,
Kodėl nulenkei galvą.
Sutikau blogų žmonių
Man nulūžo žalios šakos.

3. Apdorojome žalią beržą,
Ir davė atsigerti šalto vandens.
Beržas sužaliavo,
Ji tapo garbanota, linksma.

3 priedas
PORŲ ŠOKIS "MĖNESIO ŠVIESOS"
1. a) Jie eina ratu poromis, bendra ranka su „rodykle“
b) sukasi ratu „valtis“
2. a) Atidenkite kulną, laikydami rankas su „valtimi“
b) sukasi ratu „valtis“
3. a) Išmeskite kojas, laikydami rankas „lentynoje“
b) sukasi ratu „valtis“
4. a) išsibarstę poromis pasklinda po salę
b) sukasi ratu „valtis“

4 priedas
ŠOKIS "ŽVEJYS"
(Burenina A. I. „Ritminė mozaika“ 1 diskas Nr. 2)

5 priedas
DAINA – ŠOKIS „NESKINK GĖLIŲ“(Y. Antonovo daina)
(T.I. Suvorova „Ekologiški šokiai“)

6 priedas
DAINA "KUKSHKA" ( Rodyti grupę „Šypsena“)
1. Žalias kraštas eiti į šaltį,
Miške gegutė verkia gegutė, gegutė,
Miške gegutė vadina gegutė, gegutė.

2. Gegutė, kur trobelė? Mums reikia eiti į laiptus.
Gegutė mūsų negirdi, gegutė, gegutė,
Čau-coo, šuo-kūū, šuo-kūū
Gegutė gegutė, gegutė, mūsų negirdi.

3. Na ką tu šneki veltui, šneki kaip kalė.
Čau-coo, šuo-kūū, šuo-kūū
Gegutė įsižeidė ir nebėra gegutės.


Pavadinimas: Scenarijus kognityvinis-ekologinis muzikos pamokose parengiamoji grupė„Mano gimtoji žemė“
Nominacija: Darželis, Paskaitų konspektas, GCD, muzika, vyr ikimokyklinio amžiaus 6-7 metų amžiaus

Pareigos: pirmosios kvalifikacinės kategorijos muzikos vadovas
Darbo vieta: MADOU "Vaikų darželis Nr. 5"
Vieta: Novgorodo sritis, Okulovka

Vera Golovina
Pamoka vidurinėje grupėje tema: „Kelionė į gimtojo krašto gamtos pasaulį“

Programos turinys:

Švietimo integracija regionuose: "Bendravimas", "socializacija",

"Sauga"

Plėsti vaikų žinias apie gamta gimtoji žemė.

Patikslinkite elgesio taisykles gamta.

Sužadinkite vaikų emocinę reakciją į grožį gamta ugdyti meilę ir pagarbą gamta.

Ugdykite susidomėjimą gimtojo krašto gamta.

Išsiaiškinkite mintis apie laukinius gyvūnus, mūsų miškų gyventojus.

Toliau dirbkite su nuoseklios vaikų kalbos formavimu.

Įtvirtinti vaikų žinias apie spygliuočių ir lapuočių medžių skirtumus ir panašumus.

Išmokykite vaikus išsamiai atsakyti į mokytojo klausimus.

Pamokos eiga:

globėjas: Pažiūrėk į mus okupacijos atvyko svečiai.

Džiaugiamės matydami jus mūsų svetainėje pamoka.

Visi vaikai susirinko į ratą

Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas

tvirtai laikyti rankas,

ir šypsosi vienas kitam.

(Vaikai stovi ratu, susikibę rankomis)

Auklėtojas. Vaikinai, šiandien mes eisime į neįprastą kelione į Magiškas pasaulis gamta. Bet kuriuo sezonu gamta džiugina mus savo grožiu.

Miškas yra namai, gyvenamoji vieta gyvūnams, vabzdžiams ir augalams.

Mes esame svečiai šiuose namuose. Tačiau prieš eidami į mišką, turime prisiminti elgesio miške taisykles.

Elgesio taisyklės:

1 taisyklė

Pasivaikščiokite miško takais ir takais! Prisiminti: žolėje yra daug smulkių gyvūnų, jie beveik nematomi, gali būti netyčia sutraiškyti.

2 taisyklė

Netriukšmaukite miške! Nesineškite su savimi magnetofono. Prisiminti: riksmas ir garsi muzika gąsdina miško gyventojus, ir jie palieka savo namus.

3 taisyklė.

Nerinkite gėlių miške, o grožėkitės jų grožiu! Prisiminti: nuskinti augalai greitai žus ir neduos sėklų.

4 taisyklė

Negaudyk drugelių! Jie puošia gamta ir apdulkina augalai.

5 taisyklė

Negaudyti miške kiškių, ežių, voverių ir kitų gyvūnų! Prisiminti: Tai miško gyventojai. Blogai jausis bute šalia žmogaus, o miškas bus jų. gimtieji namai.

6 taisyklė

Nekurkite laužo miške! Prisiminti: Žolė negali augti ant žemės po gaisro penkerius metus.

globėjas:- Rūpinkimės savo gražia Žeme, bendrais namais! Saugokite ir mylėkite viską, kas gyva!

Norėdami patekti į mišką, turime pereiti upę.

Ir per upę yra tiltas.

Vaikai pereina tiltą ir patenka į mišką.

(Mokytojas suranda laišką ir jį perskaito)

Štai ir slypi kvietimas:

globėjas: - Įdomu, kas mums tai atsiuntė?

Kviečiu jus į mišką

Į gerą mišką, į galingą mišką

Jis pilnas stebuklų

Jei vaikai dėmesingi,

Atraskite šias nuostabias paslaptis.

Miškas – ne tik mūsų pramogoms.

Jame yra medžių, uogų,

Paukščiai, gyvūnai ir įvairios žolelės.

globėjas:- Mūsų regione gausu ežerų, upių ir miškų. Prisiminkime. Kokius lapuočius auginame?

Vaikai: paukščių vyšnia, šermukšnis, beržas ....

globėjas: Daugeliui žmonių Rusijos simbolis yra baltakamienis beržas. Gražų beržą galima rasti miške, lauke, mūsų svetainėje, jis puošia parkus. Tokių beržų ir beržynų nėra niekur pasaulyje. Beržyne malonu vaikščioti bet kuriuo metų laiku.

Beržas – mėgstamiausias žmonių medis, todėl apie vieną medį neparašyta daug eilėraščių.

globėjas: Ir yra spygliuočių medžių.

Kuo skiriasi spygliuočiai ir lapuočių medžiai.

(Vaikai : Spygliuočiai turi spyglius, lapuočių medžiai turi lapus.)

globėjas: Prisiminkime. Kokius spygliuočius žinote?

(Eglė, eglė, pušis)

globėjas: Žaidimas "Nuostabus krepšys"

Vaikai išima iš maišelio spurgus ir įvardija, nuo kokio medžio jie yra.

globėjas: Gamta- tikras mūsų draugas.

- Gamta- neįkainojama dovana žmogui. Žmogus gali gyventi gražiai ir gerai tik santarvėje su gamta. Ir saugok ir saugok gamta reiškia ginti Tėvynę, savąją tėvynė kuriame gyvename.

Fizkultminutka.

Tu tikriausiai pavarges

Na, tada visi atsistojo kartu,

trypė kojomis

Rankos plojo

Tvirtai užmerkite akis, atidarykite

Ir tada judame į priekį.

Vaikinai, žmonės ateina į mišką miško dovanų, taip pat mėgsta grybauti ir uogauti miško gyvūnai ir paukščiai. Kokie gyvūnai gyvena mūsų miške? (Laukiniai gyvūnai)

Pavadinkite juos ir parodykite.

(Garso garsai – įrašas su paukščių giedojimu)

Staigmenos akimirka.

globėjas: (Pasirodo balionas su raide)Žiūrėk, atskriejo balionas! Taip, yra laiškas! Pasirodo, senelis – girininkas kviečia mus į svečius. Ar žinai, kas yra miškininkas?

Vaikai: Ne

globėjas: Miškininkas – tai žmogus, kuris prižiūri mišką, kad miške niekas neįžeistų žvėrių, nemestų šiukšlių, nelaužytų medžių, veltui nedraskytų gėlių.

globėjas: Kur jis gyvena?

Vaikai: Namuose.

globėjas K: Koks jo namo pavadinimas? (vartai)

(Iš namo pasirodo miškininkas)

Miškininkas: Sveiki, vaikinai, klausykite, kaip gražiai gieda paukščiai! Girdime jų balsus, jie nuo mūsų pasislėpė ir džiaugiasi atėjus pavasariui. Tyliai, negąsdink jų.

O dabar, žiūrėk. Paukščiai atkeliavo pas mus. Kokius paukščius pažįsti?

(Skaidrės) (Vaikai vadina paukščius).

Miškininkas siūlo pažaisti su vaikais žaidime „Balandėliai ir vanagai“.

Viename aikštelės gale nurodyta balandinė, kurioje įkurdinti balandžiai, kitame - vanago namelis. Savininkas su signalu „Šau!“ paleidžia balandžius iš balandinės, ir balandžiai pradeda skraidyti po aikštelę. Ant šauktukas: "Skrenda vanagas!" - sakalas išskrenda iš lizdo, pagauna balandžius ir veda į savo namus. Lauko žaidimas baigiasi, kai vanagas sugauna visus balandžius.

Miškininkas: Gerai padaryta, tu viską žinai, ir aš noriu su tavimi pasielgti. Štai jums skanėstų dėžutė. Ir man laikas atsisveikinti, vaikai.

(Mokytojas dalija dovanas vaikams)

Rezultatas pamokos.

O dabar mūsų pamokos Baigėsi ir mums visiems laikas grįžti į darželį.

Susijusios publikacijos:

Gimtojo krašto gamtos pažinimas kaip ekologinės kultūros formavimo priemonėŠiais laikais problema labai opi aplinkosauginis švietimas ikimokyklinukai. Greičio ir technologijų amžiuje laiko sustoti neužtenka.

Žaidimas-kelionė „Gimtojo krašto laukinė gamta“ Tikslas: Įtvirtinti žinias apie laukinę gamtą: Primorsky krašto augalus, vabzdžius, gyvūnus, paukščius. Stebėjimo, dėmesio ugdymas,.

GCD santrauka tema „Ikimokyklinio amžiaus vaikų supažindinimas su gimtojo krašto profesijomis“ vidurinėje grupėje Tikslas: plėsti ir išaiškinti vaikų idėjas.

Pamokos vidurinės grupės vaikams „Saugokime savo gimtojo krašto gamtą“ santrauka Programinės įrangos turinys. Lavinti vaikų aktyvumą, atmintį, mąstymą, gebėjimą tiksliai ir teisingai atsakyti į klausimus. Išmokykite vaikus pastebėti.

Sudėtingos tezės

Integruotos pamokos santrauka
"Aš myliu tave - mano gimtoji žemė"
Vyresniems ikimokyklinio amžiaus vaikams

Sudarė Olga Starikova,
auklėtoja MDOU d / s "Saulė"
Nikiforovskio rajonas Tambovo sritis

Programos turinys: Apibendrinti vaikų žinias apie gimtojo krašto florą ir fauną. Susipažinkite su rezervatais vandens ištekliai, Tambovo srities saugomos augalų ir gyvūnų rūšys. Formuoti sąmoningą efektyvų požiūrį į gimtojo krašto gamtą, norą ją saugoti ir saugoti.

Ugdyti domėjimąsi gimtojo krašto tyrinėjimu, gebėjimą daryti išvadas. Ugdykite pasididžiavimo, meilės, atsakomybės jausmus gimtoji gamta, rūpinkis ja.

Pamokos eiga:

1. Autotreniruotė „Mes gamtos draugai“

Vaikinai, užmerkite akis ir įsivaizduokite:

Skaisčiai šviečia saulė,

Pučia lengvas vėjelis

Kvėpuojame švariai

Grynas oras.

Mums gera ir laiminga.

Mes norime gyventi taikoje su gamta,

Ir mes su draugais saugosime visus gyvus dalykus.

Dabar klausyk dainos.

(Skamba M. Burnesso daina „Where the Motherland Begins“)

Klausimai vaikams:– Apie ką ši daina? – Kaip manai, kas yra Tėvynė?

Pedagogas: Kiekvienas Žemės gyventojas turi savo Tėvynę – tai vieta, kur jis gimė ir gyvena. Kaip vadinasi mūsų šalis? (vaikai įvardija šalį, regioną, rajoną, kaimą)

Taip, mes gyvename Tambovo krašte, mums tai yra gimtoji.

Tambovo gimtoji žemė, pasaulio žemėlapyje

Jūs netgi mažesnis už klevo lapą.

Mūsų širdyse mano regionas yra brangus Tambovas.

Tu esi graži kaip gėlė, jauna ir tyra.

Vaikas:

Ar girdi upelio dainą?

Tai tavo tėvynė.

Lietaus garsas ir šakų garsas,

Ir serbentai sode - tai irgi Tėvynė.

(M. Plyatskovskis)

2. Keliaukite po gimtąjį kraštą

Pedagogas: O dabar siūlau leistis į kelionę po mūsų Tėvynę ir prisiminti viską, ką žinote apie mūsų krašto florą ir fauną. Beje, kas yra flora ir fauna? (vaikų atsakymai)

Vykstame į gamtą, vadinasi, turime būti atsargūs ir dėmesingi. (Vaikai eina takeliu „Nuo takelio iki takelio“).

Dabar pasveikinkime visus gyvus dalykus: (fizinis lavinimas)

labas mėlynas dangus

Sveika auksine saule

Laba Motina Žeme,

Sveiki mano draugai.

Mūsų krašto augalai. Mokytojas mįsles, vaikai atsakymus randa plakate su augalais.

Ant atlydžio miške

Pirmą kartą sutikau pavasarį

Aš nebijau šalčio

Aš būsiu pirmas, kuris pralaužs žemę. (Snieguolė).

Ant žalio laido

balti varpai

Net vaikai žino

Tai yra miškas. .. (slėnio lelijos).

Koks mano vardas, pasakyk

Aš dažnai slepiuosi rugiuose

kukli laukinė gėlė

Mėlynaakis. .. (rugiagėlė).

Bėgti per pievelę

Nerūpestingas šviesos pulkas

Kaip paauglės mergaitės

Baltvamzdis. .. (beržai).

Visiems patinka mūsų baltakamienis gražuolis – beržas. Šis medis yra mūsų Tėvynės simbolis.

Vaikas:

Man patinka rusiškas beržas

Arba šviesus, arba liūdnas

Balta suknele

Su nosinaitėmis kišenėse

Su gražiais užsegimais

Su žaliais auskarais.

Dinaminė pauzė „Beržas“. Vaikai imituoja beržo šakų siūbavimą vėjyje.

Mūsų krašto gyvūnai.

Vaikai prieina prie stalo, ant kurio išdėlioti minkšti žaislai, vaizduojantys gyvūnus. Ir kalbėti apie kai kuriuos iš jų (anksčiau kai kuriems vaikams buvo pateikiamos trumpos istorijos apie gyvūnus). Pavyzdžiui: lapė, gegutė, žvirblis, kiškis ir kt.

Didaktinis žaidimas su minkštais žaislais.

Iš siūlomų gyvūnų vaikai turi pasirinkti tuos, kurie gyvena Tambovo srityje.

Pedagogas: Mūsų kelionė į gamtą baigėsi. Atsigulkime saulėtoje pievelėje. (Vaikai atsigula ant kilimo ir užsimerkia).

Atsipalaidavimas:Įsivaizduokite, kad gulite saulėtoje pievelėje. Ant kurių daug gėlių ir drugelių. Pasirinkite labiausiai gražus drugelis ir sekite jos skrydį. (Vaikai sėdi prie stalų).

Pokalbis apie rezervuotas mūsų krašto vietas.

Vaikų dėmesį patraukia plakatas, ant kurio parašyta „TA JO SAVO ŽEMĖ, KAS NAIKINA JOS GAMTĄ“.

Klausimai vaikams:

Kaip suprasti šią patarlę?

Kas yra rezervas?

Kokios saugomos teritorijos yra mūsų regione?

Kokios augalų ir gyvūnų rūšys ten saugomos?

Kaip vadinasi knyga, kurioje išvardytos nykstančios rūšys?

Pedagogas: Puiku vaikinai! Iš tiesų, mūsų regiono gamta yra graži ir įvairi, tačiau ji neapsaugota nuo žmonių.

Vaikas:

Medis, žolė, gėlė ir paukštis

Jie ne visada žino, kaip apsiginti.

Jei jie sunaikinami

Būsime vieni planetoje.

Vaikas:

Jei nuskinu gėlę

Jei nuskinsi gėlę

Jei kartu tu ir aš

Jei visi skina gėles,

Tai liks tuščia

Visi medžiai ir krūmai

Ir grožio nebus!

Skamba Y. Antonovo daina „Neskink gėlių“.

Vaikai choru sako „MŪSŲ ŠUKIS – MYLĖTI IR SAUGOTI SAVO ŽEMĖS GAMTĘ“.

Parengė mokytoja Yuzhanina L.I.

Gimtojo krašto gamta
Pamokos santrauka vyresnioji grupė

Tema: „Gimtojo krašto gamta“
Tikslas:
Įtvirtinti vaikų žinias apie gimtojo krašto florą.
Stenkitės sukelti vaikams dėkingumo jausmą už tai, kad pasaulis yra gražus.
Išmokite protingai naudotis augalų pasauliu.
Parodyti, kad daugelį ligų galima išgydyti gamtos pagalba.
Ugdykite vaikų kūrybinius gebėjimus, vaizduotę, kalbą, dėmesį, atmintį.
Ugdykite pagarbą gamtai.

Medžiaga: Krašto žemėlapis, medžių iliustracijos skirtingais metų laikais, atvirukai su vaistažolėmis.

Preliminarus darbas:
Pokalbis apie vaistažoles, pasakojimų apie medžius skaitymas, eilėraščių įsiminimas, medžio dirbinių žiūrėjimas.

Pamokos eiga:

Plati yra mano gimtoji žemė
Jame daug miškų, laukų ir upių.
Nežinau kitos tokios šalies.
Kur žmogus taip laisvai kvėpuoja.
– Šiandien su jumis kalbėsime apie mūsų gimtąjį kraštą. Mūsų kraštas turtingas laukų, pievų, ežerų, upių, miškų. Prisiminkime. Kokių medžių turime?

Žaidimas su kamuoliu „Pavadink medį“
– Daugeliui žmonių Rusijos simbolis yra baltakamienis beržas. Gražų beržą galima rasti miške, lauke, mūsų svetainėje, jis puošia miesto parkus. Tokių beržų ir beržynų nėra niekur pasaulyje. Beržyne malonu vaikščioti bet kuriuo metų laiku. Beržas – mėgstamiausias žmonių medis, apie vieną medį neparašyta tiek daug eilėraščių.

Baltas beržas Man patinka rusiškas beržas
Po mano langu šviesu ar liūdna,
Apdengtas sniegu, Žaliame sarafane
Kaip sidabrinė su nosinaitėmis kišenėse
Ir yra beržas su gražiais užsegimais,
Miego tyloje Su žaliais auskarais.
Ir snaigės dega, aš myliu ją, protinga,
Auksinėje ugnyje Gimtasis, nematomas
Tas skaidrus, šnypščiantis,
Tas liūdnas, verksmas.

Didaktinis pratimas:„Pasakyk man, koks beržas“ (baltakamienis, lieknas, garbanotas, krištolinis, pasakiškas, verksmingas, elegantiškas.)


– Kodėl beržas vadinamas „daktaru“? (iš beržo pumpurų ruošiami vaistai, beržo vanta išvaro negalavimus, sultys sveikos ir skanios.)
Medienos gaminių ekspertizė.

Žaidimas „Stovėk prie medžio“.
– O dabar eisime su tavimi į pievą, pažiūrėti, kokios ten žolelės auga. Kodėl šios žolelės vadinamos „Žaliąja vaistine“?

Apsvarstykite vaistažoles ir papasakokite vaikams apie kiekvienos žolelės naudą.
Dilgėlė – vaistinis augalas. Auga sode, sode, miške. Iš dilgėlių lapų verdama sriuba, gaminamos salotos. Dilgėlė stabdo kraują, jį valo. Dilgėlių lapai ištraukia pūlius. Jei dilgėlę susmulkinsite ir užtepsite ant žaizdos, ji greitai užgis. Dilgėlėse yra daug vitaminų. Dilgėlės verdamos, jos išplauna plaukus, kad būtų geri plaukai. Šampūnas gaminamas iš dilgėlių ir dedamas į dantų pastą.

Iš dilgėlių lapų
Skanios salotos.
Tereikia jų papildyti.
Svogūnai, česnakai, pomidorai.
Ir dilgėlių salotose
Daug vitamino C
Tie, kuriuos aptarnaujame
Jie keičiasi veide.

Ramunėlės yra vaistinis augalas. Auga visur – sode, darže, lauke. Jis verdamas ir geriamas nuo peršalimo. Jei akis skauda „pūliuojančiai“, tada užplikomos ramunėlės ir plaunamos akys. Plaukus plaukite ramunėlių nuoviru, kad jie būtų tankūs ir neslinktų.

Ramunėlės
Išsklaidytos baltos ramunėlės
Pievose, tarp aukštų žolių,
Tarsi kas nors būtų išbarstę popierius,
Ant jų nupieštos saulės
Kviečia skambantis varpas
Jie susirenka į lauko puokštę,
Tačiau ramunės yra gudrios mergaitės
Jie tik šypsosi atgal.

Kiaulpienės yra vaistinis augalas, auga visur, visoje Rusijoje. Iš jo daro salotas, verda uogienę. Kiaulpienių antpilas geriamas nuo skrandžio skausmo. Kiaulpienių sultys šalina karpas.

Motina pamotė yra vaistinis augalas. Pirma, pamotė augina gėles. Gėlių stiebai pasidengia pūkais, naktį saugo nuo šalčio, o dieną – nuo ​​saulės. Tada atsiranda lapai, viršutinė lapų pusė lygi, blizga, o apatinė visa puri, minkšta. Jei dedate lapą su viršutine puse prie skruosto, lapas šaltas - tai pamotė, o jei apatinė lapo pusė, tada šilta - tai motina. Motina - pamotė yra verdama ir girta nuo kosulio ir peršalimo.

Pažiūrėjo į gėlę
Miško tamsoje
Mažasis skautas
atsiuntė pavasarį
Leisk daugiau per mišką
Sniegas karaliauja
Tegul jie guli po sniegu
mieguistas pievas,
Leisk į miegančią upę
Nejudantis ledas
Kai atėjo skautas
Ir ateis pavasaris.

Gyslotis yra vaistinis augalas. Kur žmonės vaikšto, ten auga gyslotis. Jis dar vadinamas bendrakeleiviu, nes visada būna su žmonėmis pakeliui. Gyslotis stabdo kraujavimą. Jei bitė įgelia ir prideda gysločio lapą, tada skausmas praeis. Jie daro nuovirą ir geria jį nuo kosulio ir skrandžio gydymo.

Yra daug spalvų
Graži. Atsargus
Bet man patinka visi
paprastasis gyslotis
Jam, galbūt
Ir augti sunkiau
Ir vis dėlto jis yra su žmonėmis
Yra pakeliui!

Žaidimas „Ką reiškia šis ženklas? (vaikų elgesys miške, ką galima ir ko negalima daryti miške.)
– Daugelis augalų yra įrašyti į Raudonąją knygą ir mes privalome juos tinkamai prižiūrėti.