Pamoka apie gimtojo krašto gamtą. Atviros pamokos vyresniųjų grupėje konspektas tema: „Kelionė į gimtojo krašto gamtą. Integruotos pamokos „Myliu tave – mano gimtoji žemė“ santrauka Vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikams

Programos užduotys:

1. Supažindinti vaikus su nacionaliniu parku „Orlovskoye Polesie“, jo paskirtimi, parodyti pagrindines vertybes (turtinga flora ir fauna);

2. Suformuokite idėją apie draustinį kaip vietą, kur turtinga gamta specialiai apsaugotas;

3. Įtvirtinti vaikų žinias apie elgesio kultūrą gamtoje;

4. Ugdykite pasididžiavimo gimtojo krašto gamtos įdomybėmis jausmą.

Preliminarus darbas:

Pokalbiai su vaikais apie gimtąjį kraštą;

Vaikai žiūrėjo į žemėlapį ir gyvūno iliustracijas bei flora Oryol regionas;

D / ir „Kas gyvena Oriolio miške“

Kalbėjomės apie miškininko profesiją.

Demonstracinė medžiaga:

Oryol regiono žemėlapis;

Gyvūnų ir augalų pasaulio iliustracijos;

Garso įrašas „Miško garsai“, dainos „Amžinai mylima gimtoji žemė“;

Lesovichok;

Magiška dėžutė.

Pamokos eiga

(Skamba dainos „Gimtoji žemė amžinai mylima“ garso įrašas, vaikai patenka į grupę.)

Pedagogas: Vaikinai, šiandien turime svečių. Pasisveikinkime.

Kažko sugalvojo paprastai ir išmintingai

Susitikę pasisveikinkite: "Labas rytas!"

Labas rytas saulės ir paukščių!

Labas rytas besišypsantys veidai!

- Dabar šypsokitės vieni kitiems ir padovanokite savo šypsenas svečiams. (Vaikai šypsosi.)

Motyvacija su netikėtumo akimirka: baliono su raide pasirodymas.

(Pasibelsti į duris.)

O, vaikinai, turime dar vieną svečią, kuris vėlavo.

Štai kamuolys atkeliavo! Taip, tai nėra lengva! Pažiūrėkime, ką jis mums atnešė?

Tai laiškas, ar perskaitysime?

Pedagogas (skaito laišką): „Sveiki, mieli vaikai!

Senis girininkas rašo tau. Man ištiko nelaimė: rengiau raudonąją knygą, o gyvūnai susimaišė su kitų šalių gyvūnais. Negaliu susitvarkyti vienas. Man tikrai reikia jūsų pagalbos. Siunčiu tau burtų lazdelę, kuri padės tau patekti į mano mišką. Iš anksto dėkoju. Senis miškininkas.

Vaikinai, ar kas nors iš jūsų žino, kas yra miško žmogus? Ką jis veikia miške?

Vaikai: Tai žmogus, kuris saugo ir saugo mišką. Ji palaiko tvarką miške, prižiūri ir padeda bėdoje atsidūrusiems gyvūnams ir paukščiams, lesina juos žiemos šalčiu ir šalčiu.

Pedagogas: Ką daryti šioje situacijoje?

Vaikai: Eik į mišką ir padėk.

Tada eime.

Fizkultminutka (miško garsai)

Pedagogas: O, vaikinai, pažiūrėkite, kas mus pasitinka? (Lesovichok.)

Lesovichok: Ačiū, vaikinai, kad atėjote man į pagalbą.

Lesovichok: Pažiūrėkite į šias nuotraukas ir pabandykite atspėti, kur mes einame šiandien?

(Vaikų atsakymai: Oryol miške.)

Tiesiai Nacionalinis parkas„Oryol miškas“

Kaip manote, kam jis buvo sukurtas?

Vaikai: Tausoti gamtą, kur visi augalai ir gyvūnai yra žmogaus prižiūrimi.

Oriolo miškas – labai graži vieta. Yra pušynai beržynai, ramūs ežerai, miško upeliai. Oryol miško gamta patraukli bet kuriuo metų laiku.

- Kviečiu į nacionalinį parką – Oryol girią. Prie įėjimo į Orlovskoye Polissya parką stovi mergaitės statula, kuri tarsi kviečia visus užeiti į parką ir pasigrožėti jo grožiu, o už nugaros žvelgia patiklus elnias, kuris tikisi, kad parko svečiai parkas nieko neįžeis.

Ar žinai, kaip elgtis miške?

(Vaikų atsakymas: nelaužykite medžių šakų; nepalikite šiukšlių miške; nežudykite vabzdžių; pasirūpinkite laukiniais paukščiais ir gyvūnais ir pan.)

AT Nacionalinis parkasžmonės pasodino reti augalai, rinko retus gyvūnus žmonėms prisiminti, prižiūrėti ir grožėtis.

O kokius gyvūnus ir paukščius iš Oryol miško žinote? (Stumbras, lokys, strutis- apsakymas vaikai pagal schemą.)

Vaikinai, padėkime miškininkui sugrąžinti gyvulius dabar?

Didaktinis žaidimas „Kas gyvena Oriolo miške“

Tikslas: Patikslinti ir apibendrinti vaikų žinias apie gyvūnus, plėtoti loginis mąstymas. Ugdykite meilę gyvūnams. paveikslėlius, vaizduojančius gyvūnus, vaikai turi pasirinkti tuos gyvūnus, kurie gyvena Oryol Polissya ir pridėti prie paveikslo.

Puiku, jūs viską supratote teisingai. Dabar galime eiti toliau.

Vaikai prieina prie medžio.

Kas tai per medis? (Eglė.)

Netoli jo – dėžė iš beržo tošies.

Pedagogas: Vaikinai, čia yra dėžutė. Šis Senis-Lesovičokas paruošė mums staigmeną. Pažiūrėkime, kas yra viduje.

Mokytojas atidaro dėžutę. Jame yra kūgiai su įsmeigtomis mįslėmis.

„Žiūrėk, dėžutėje yra mįslių. Pabandykime juos atspėti.

1. Baltu sarafanu jie stovėjo proskynoje,

Papai skraidė, sėdėjo ant košelių. (Beržas.)

2. Niekas negąsdina, bet viskas dreba. (Drebulės.)

3. Sesers pievose - auksinė akis, baltos blakstienos. (Ramunėlė.)

4. Ne karštis, ne ugnis, bet paėmus į rankas, apdegs. (Dilgėlė.)

(Vaikai spėja mįsles.)

- Puiku, tu įminei visas mįsles! Jūs gerai pažįstate Oryol miške augančius medžius ir augalus.

Pedagogas: O dabar, vaikinai, atspėk mįslę:

ilga ausis,

pūkų rutulys,

Mikliai šokinėja

Mėgsta morkas. (Kiškis.)

Susėskime prie stalų ir padarykime zuikį, kad miškininkas nuneštų jį į Oryol girią.

(Vaikai daro zuikį.)

Dabar įdėkime zuikius į krepšį.

Vaikinai! Ar padėjome?

(vaikų atsakymai)

Auklėtoja: Gaila, mums laikas grįžti į grupę, sakykime miško žmogui: Ačiū ir iki pasimatymo.

Medkirtis: Iki pasimatymo!

Pedagogas: Užmerkiame akis ir tarkim stebuklingi žodžiai: (paukščiai čiulba)

Trikomės kojomis,

Paplokime rankomis.

Apsisukim, apsisukim

Paimkime rankas kartu.

Užmerkime akis, pasakykime: „Iki!

Atėjo laikas mums visiems grįžti į darželį.

Užmerkiame akis. (Paukščiai nustoja giedoti.)

Mokytojas daro išvadą:

Čia mes grįžome draugai, ar patiko?

Vaikinai, kur mes buvome šiandien? Oryol miškas.)

Ar žinai kokį eilėraštį?

Eilėraštis (liet. reb)

Gimtoji žemė, Oriolo miškas,

Jūs esate mūsų pasididžiavimas ir grožis!

Pakyla aukštai į dangų

Liekni galingi miškai.

Kas labiausiai įsiminė, ką pasakos savo šeimai namuose?

Ačiū visiems ir iki pasimatymo.


Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga
"Darželis Nr. 107"
Integruotos pamokos vyresniems vaikams konspektas ikimokyklinio amžiaus
Tema: „Gimtojo krašto gamta“
Pedagogas: Berestova A.N.
Riazanė 2016 m
Tikslas: Apibendrinti vaikų žinias apie gimtojo krašto florą ir fauną.
Užduotys:
Formuoti sąmoningą efektyvų požiūrį į gimtojo krašto gamtą, norą ją saugoti ir saugoti.
Ugdyti domėjimąsi gimtojo krašto tyrinėjimu, gebėjimą daryti išvadas.
Ugdyti pasididžiavimo, meilės, atsakomybės už gimtąją gamtą jausmus, pagarbą jai.
Žodyno darbas: tėvynė, gamta, gyvenimo ir negyvoji gamta.
Medžiagos ir įranga: garso įrašas „Kur prasideda tėvynė“, paveikslėlių rinkinys „Gamta, ne gamta“, lapai su gamtos, o ne gamtos objektų atvaizdais, žaislai.

Pamokos eiga:
Vaikinai, užmerkite akis ir įsivaizduokite:
Skaisčiai šviečia saulė,
Pučia lengvas vėjelis
Kvėpuojame švariai
Grynas oras.
Mums gera ir laiminga.
Mes norime gyventi taikoje su gamta,
Ir mes su draugais saugosime visus gyvus dalykus.
Dabar klausyk dainos.
(Skamba M. Burnesso daina „Where the Motherland Begins“)
(vaikų atsakymai)
Klausimai vaikams: – Kas dainuojama šioje dainoje? – Kaip manai, kas yra Tėvynė?
Pedagogas: Kiekvienas Žemės gyventojas turi savo Tėvynę – tai vieta, kur jis gimė ir gyvena. Kaip vadinasi mūsų šalis? (vaikai įvardija šalį, regioną, rajoną, kaimą).
Pedagogas: O dabar aš siūlau jums išvykti į kelionę į mūsų Tėvynę ir prisiminti viską, ką žinote apie mūsų krašto gamtą.
Pedagogas: Kiekvienas ir viskas Žemėje turi savo vietą. Jūs girdėjote žodį „Gamta“ Kas yra gamta?
Vaikinai: saulė, oras, vanduo, augalai, gyvūnai, paukščiai ...
Pedagogas: O ko negalima pavadinti gamta?
Vaikinai: Kas padaryta žmogaus rankomis.
Pedagogas: O dabar žaisime žaidimą „Gamta nėra gamta“. (Siūlau vaikinams prieiti prie stalo ir pasirinkti po vieną paveikslėlį, pasakyti, ką tai reiškia.)
Nuotraukų rinkinys:
Šuo, namas, arklys, medis, automobilis, rašiklis, pieštukas, vabalas, dangus, debesis, saulė, stalas, kėdė, kompiuteris, planšetinis kompiuteris, telefonas, lapė, vilkas, uogos, kriaušė, agurkas ir tt vaikinai, "gamta" yra kas egzistuoja be žmogaus pagalbos. O „ne gamta“ yra tai, kas padaryta žmogaus rankomis.
Vykstame į gamtą, vadinasi, turime būti atsargūs ir dėmesingi. (Vaikai eina takeliu „Nuo takelio iki takelio“).
O dabar pasveikinkime visus gyvus dalykus: (fizinis lavinimas)
labas mėlynas dangus
Sveika auksine saule
Laba Motina Žeme,
Sveiki mano draugai.
Pedagogas: Eime su tavimi prie kilimėlio. Visą Žemės gamtą galima suskirstyti į du didžiulius pasaulius: gyvosios ir negyvosios gamtos pasaulį. Siūlau žaisti žaidimą „Gyvoji ir negyvoji gamta“. Gyva gamta- pakelkite rankas aukštyn ir mojuokite, o negyvas - sustingkite.
(mokytojas sako žodžius)
Pedagogas: Kuo skiriasi negyva ir gyvoji gamta?
Vaikinai: negyvosios gamtos objektai nevalgo, nekvėpuoja, neauga, nesidaugina, nemiršta.
Pedagogas: O dabar pabandykime atpažinti gamtos sukurtus objektus ir žmogaus sukurtus objektus. Kiekvienas iš jūsų turi paveikslėlį, jame pavaizduotas objektas. Prie kiekvienos nuotraukos yra langelis. Prie objektų „ne gamta“ dažome raudonai, o jei „gamta“ – žaliai.
Mūsų krašto augalai. Mokytojas mįsles, vaikai atsakymus randa plakate su augalais.
Aš esu pūkuotas kamuolys
Aš balinu švariame lauke -
Ir pūtė vėjas
Stiebas lieka. (Kiaulpienė).
Ant žalio laidoBalti varpai
Net vaikai žino
Tai yra miškas. .. (Slėnio lelijos).
Nuostabesnio krūmo nėra
Jis šlovina pavasario dieną,
Kvapios ir švelnios spalvos
Gražuolės... (Alyva).
Bėgti per pievelę
Nerūpestingas šviesos pulkas
Kaip paauglės mergaitės
Baltvamzdis. .. (Beržai).
Visiems patinka mūsų baltakamienis gražuolis – beržas. Šis medis yra mūsų Tėvynės simbolis.
Mūsų krašto gyvūnai.
Vaikinai, dabar atspėk mįsles:
raudonas apgavikas,
gudrus ir sumanus
pateko į trobą
vištos suskaičiuotos.
(lapė)
Guli tarp medžių
Pagalvė su adatomis.
Ramiai guli
Tada ji staiga pabėgo.
(Ežiukas)
Vasarą vaikšto be kelio
Prie pušų ir beržų,
O žiemą jis miega guolyje,
Slepia nosį nuo šalčio.
(Turėti)
Leisk man būti paukščiu
Aš, draugai, turiu įprotį:
Kai prasideda šaltis
Čia tiesiai iš šiaurės. (Buliuskas)
Atspėk, kuris paukštis
tamsus mažas,
balta nuo pilvo,
Uodega paskleidžiama į dvi uodegas. (Martynas)
Didaktinis žaidimas su žaislais.
Iš siūlomų gyvūnų vaikai turi pasirinkti tuos, kurie gyvena Riazanės regione.
Pedagogas: Mūsų kelionė į gamtą baigėsi. Atsigulkime saulėtoje pievelėje. (Vaikai atsigula ant kilimo ir užsimerkia).
Atsipalaidavimas: Įsivaizduokite, kad gulite saulėtoje pievelėje. Jame daug gėlių ir drugelių. Išsirinkite sau gražiausią (Vaikai sėdi prie stalų).
Pedagogas: Gerai, vaikinai! Iš tiesų mūsų krašto gamta graži ir įvairi, ją reikia saugoti.
Pedagogas: Gamta yra augalai, gyvūnai, kalnai ir upės, oras ir žemė, tai tu ir aš.

Natalija Davydova
Pamokos santrauka vyresniųjų grupėje „Gimtasis mūsų kraštas“

Pamokos santrauka

in vyresnioji grupė šia tema:

"Mūsų gimtoji žemė»

Programos turinys:

Plėsti vaikų supratimą apie gamtą gimtoji žemė;

Išmokykite vaikus žavėtis grožiu ir įvairove gimtoji gamta;

Ugdykite atmintį, dėmesį, ekologinį mąstymą, stebėjimą, domėjimąsi mokymusi gimtoji žemė, gebėjimas nustatyti priežastinius ryšius ir daryti išvadas;

Ugdykite pagarbą ir meilę gimtoji žemė, estetiniai jausmai, noras dalyvauti gamtosaugoje ir saugoje.

Žodyno aktyvinimas: baltastiebis, vainikas, šakomis dantytas, šilumą mėgstantis.

Medžiaga: žaislinis ežiukas, rutulys.

parengiamieji darbai: pokalbiai apie gamtą, stebėjimai pasivaikščiojimų metu, mįslių apie augalus spėjimas, įvairių medžių nuotraukų peržiūra.

Vaikų organizavimas: laikymas pamokos ekskursijos forma, darželio vietoje.

Kurso eiga.

1 dalis įžanginė.

globėjas: Vaikinai, kiekvienas žemės gyventojas turi savo tėvynę – čia jis gimė ir gyvena. Kaip manai, kas yra tėvynė? (tai gatvė, namas, gėlės, mama)

„Ar girdi upelio dainą?

Tai tavo tėvynė.

Lietaus garsas ir šakų garsas

O sode serbentai – irgi Tėvynė!

globėjas: Vaikinai, mūsų šalis Rusija yra labai didelė. Tai didžiausia šalis pasaulyje. Mūsų šalies teritorija yra padengta tankūs miškai, beje- ekstremalios stepės, aukšti kalnai, gilios upės ir skaidrūs ežerai.

globėjas: Pasakyk man, kaip vadinasi miestas, kuriame gyvename? (Ka-pelės) O mes su tavimi? (nendrės) Kokia upė teka pro mūsų miestą? (Volga) Taip, mūsų miestas yra ant Volgos upės kranto. „Mano miestas Kamyšinas

Stovi ant Volgos

Gražu viskas žaliai

Tai tarsi liepsna“.

globėjas: Vaikinai, ar galite pasakyti, kad Kamyshin yra mūsų didžiosios Tėvynės - Rusijos dalis? (Taip)

„Gyvename Rusijoje:

Mūsų miškai tankūs

Pas mus balti beržai

O astronautai yra drąsūs

Ir mūsų dangus giedras

O mūsų upės sraunios

Ir Maskva - mūsų sostinė,

Visame pasaulyje nėra nieko gražesnio!

2 dalis. Pagrindinis.

globėjas: Rusija yra turtingiausia šalis pasaulyje, turinti miškų. Miškas yra didžiulis namas. Tik vienas medis gali suteikti prieglobstį ir maistą daugeliui gyvūnų ir paukščių. O tokių medžių miške tūkstančiai. Kokius medžius pažįsti? (vaikų atsakymai)

globėjas: Taip, Kamyšine auga daug įvairių medžių. O, manau, kažkas mums skambina!

„Ant adatos galo

Ilgas ir dygliuotas.

Ir susisukite į kamuoliuką

Nei galvos, nei kojų (Ežiukas)

globėjas: Jis kažką šnabžda man į ausį!

globėjas: Vaikinai, ežiukas nori jums palinkėti mįslė:

„Mes lyja ir karštis

Draugas padės

Žalia ir gera.

Išties mums dešimtis rankų

Ir tūkstančiai rankų“. (Mediena)

globėjas: Teisingai, vaikinai, tai medis. Iš ko pagamintas medis? (Šaknys, kamienas, šakos, lapai.)

globėjas: Vaikinai, ežiukui labai patinka mūsų darželis. Čia tiek daug medžių ir visada taip smagu. Jis norėtų gyventi mūsų darželyje, bet nežino, po kokiu medžiu įsikurti. Padėkime jam. Surengsime ekskursiją po mūsų darželio teritoriją, mažą dalelę mūsų Tėvynės, papasakosime apie kiekvieną čia augantį medį. Galbūt koks nors medis jam patinka. Jis išsikasa sau duobę ir ten apsigyvena.

globėjas: Vaikinai, mes einame į kelionę per savo Tėvynę. Gamta yra aplink mus, todėl jūs ir aš turime būti atsargūs ir dėmesingi. Pasisveikinkime visi gyvas:

Sveikas mėlynas dangus

Sveika auksine saule

Laba Motina Žeme,

Sveiki mano draugai."

globėjas: Visi augalai, kuriuos matome, yra mūsų draugai.

globėjas: Taigi pradėkime savo kelionę. Pirmas sustabdyti:

„Bėgau per pievelę

Nerūpestingas šviesos pulkas

Kaip paauglės mergaitės

Baltvamzdis» (beržai).

globėjas: Žinoma, tai beržai. Žiūrėk ežiukas! Beržas – mūsų baltakamienis gražuolis, visiems patinka beržas. Šis medis yra mūsų Tėvynės simbolis.

globėjas: Vaikinai, pažiūrėkime į beržą kartu su ežiuku. Kuo jis skiriasi nuo kitų medžių? (vaikai apibūdina beržą – žievė, šakelės, lapai, kačiukai)

globėjas: Bet kokiais žodžiais poetas A. Prokofjevas:

„Man patinka rusiškas beržas

Arba šviesus, arba liūdnas

Balta suknele

Su nosinaitėmis kišenėse

Su gražiais užsegimais

Su žaliais auskarais“.

„Nuo medžių vasaros pradžioje

Staiga suplevėsuoja snaigės

Bet tai mūsų nedžiugina -

Mes čiaudėjame nuo to“. (tuopa)

globėjas: Tuopos, vaikinai, auga labai greitai, vainikas didelis, gerai sulaiko dulkes; tuopoms žydint būna daug pūkų. Vaikinai, kas jis toks? (vaikų atsakymai)

globėjas: Gerai vaikinai! Eikime toliau. Prieš mus yra dar vienas medis.

„Jis paima iš mano gėlės

Bičių medus yra pats skaniausias.

globėjas: Vaikinai, tai liepa – medis, nuo kurio bitės renka medų. Liepžiedžiais gydo peršalimą, labai naudingas liepų medus. Tai labai gražus ir kvapnus medis. Na, ežiuke, gal tau patiks šis medis? Vaikinai, jis sako, kad pirmiausia apžiūrės visus medžius. Bet dabar jis kviečia mus žaisti.

Žaidimas "Medis yra gėlė".

Žaidimo tikslas: kartoti medžių ir gėlių pavadinimus; ugdyti atmintį, dėmesį, ekologinį mąstymą; ugdyti meilę gamtai.

Žaidimo progresas: Vaikai tampa ratu, vairuotojas meta kamuolį žaidėjams su žodžiais "mediena" arba "gėlė". Vaikai atsako sakydami medžio ar gėlės pavadinimą. Kas suklydo, sukasi ratu nugarą.

globėjas: O dabar eikime toliau keliu. Kur mus nuves kojos?

globėjas: Štai prieš mus dar vienas medis. Kuris? (akacija) Teisingai. Kokiais žodžiais galima apibūdinti šį medį? Medžio žievė šiurkšti, šiurkšti, šakos nerangios, tamsios. Šis medis yra termofiliškas ir pavasarį atsibunda labai lėtai, neryžtingai. Tikriausiai bijo, kad sugrįš šaltis. Gėlės ant akacijų pražysta vėlai, pačioje pavasario pabaigoje, kai visi medžiai jau pražydo. Tačiau akacija žydi iki pusės vasaros. Gėlės ant stebuklingo grožio akacijos, tarsi pūkuoti kutai ir neįprastas jų aromatas.

„Pavasarį žalia,

Sudegė vasarą

Rudenį nešioti raudonus karoliukus (Šermukšnis)

globėjas: Taip, tai šermukšnis. Šis lieknas gražuolis – miškų, parkų ir mūsų darželio puošmena. Paukščiai labai mėgsta šį medį, ypač žieminiai. Kodėl? (vaikų atsakymai)Žinoma, žiemą tai gelbsti paukščius nuo bado.

globėjas: Na, čia paskutinė stotelė prieš mus.

„Ruduo ant šakos

Vaikai auga.

Viskas be akių, be rankų, be kojų -

Visi yra kaip žalias ežiukas“. (kaštonas)

globėjas: Taip, šis medis yra kaštonas. Tai labai aukštas ir didelis medis. Kamienas storas, žievė lygi, pilka spalva, šakos auga įvairiomis kryptimis. Kaštonas žydi gražiais baltais žiedais, kurie atrodo kaip žvakės. Jo vaisiai nokimo metu pasidengia spygliais ir primena mažus ežiukus.

(ežiukas kažką šnabžda mokytojui į ausį)

globėjas: O, vaikinai, ežiukui labai patiko medis "ežiukai". Nusprendė, kad čia kasys audinę ir atvažiuos mūsų aplankyti.

globėjas: Dabar atsisėskime ir šiek tiek pailsėkime. (vaikai sėdi verandoje)

globėjas: Vaikinai, ežiukas klausia, ar žinote, kam reikalingi medžiai? (vaikų atsakymai) Jie duoda daug naudingų dalykų žmonėms ir gyvūnams - (deguonies, saugo nuo dulkių, vėjo, suteikia pavėsį karštyje, stato ant jų paukščių lizdus, ​​maistą gyvūnams ir žmonėms, puošia mūsų kraštą)

globėjas: Puiku vaikinai! Ko reikia, kad medžiai augtų? (vaikų atsakymai)

Dabar pažaiskime žaidimą „Bėk prie pavadinto medžio“.

Žaidimo tikslas: kartokite medžių pavadinimus; ugdyti gebėjimą veikti pagal signalą, dėmesį, loginį mąstymą, judesių greitį ir miklumą; ugdyti draugiškumo jausmą, meilę gamtai.

Žaidimo progresas: Vaikai skirstomi į tris komandas pagal medžių pavadinimus, pagal komandą "vienas du trys…" jie bėga prie savo medžio. Kuri komanda greitai atsistos aplink medį, susikibusi už rankų, ta laimėjo.

3 dalis. Galutinis.

globėjas: Na, čia ateina mūsų įdomi ekskursija iki galo. Ežiukui aprodėme visus savo medelius ir padėjome išsirinkti jam tinkamiausią – kaštoną. Leisk jam kurį laiką pasėdėti ant šio medžio ir mus stebėti.

globėjas: Vaikinai, mes jau sakėme, kad visa, kas mus supa, yra mūsų draugai, o draugus reikia saugoti. Medžiams reikia mūsų apsaugos ir apsaugos. Žmonės privalo saugoti tai, ką jiems duoda dosni Rusijos gamta.

globėjas: Todėl turime laikytis specialių taisyklė: „Mylėti ir saugoti savo krašto gamtą“.

„Jei aš nuskinu gėlę,

Jei nuskinsi gėlę

Jei kartu tu ir aš

Jei visi skina gėles,

Tai liks tuščia

Visi medžiai ir krūmai

Ir grožio nebus!

Nadežda Valeeva
Pamokos „Gimtojo krašto gamta“ santrauka

Gimtojo krašto gamta.

Tikslas: įtvirtinti žinias apie Irkutsko srities florą ir fauną bei rezervuarus.

Užduotys: kelti susidomėjimą mokymusi gimtojo krašto gamta. Suaktyvinti žodyną (Irkutsko žmonės, sritis, lapuočių miškas, spygliuočių miškas, mišrus miškas.) Toliau mokytis atsakyti į klausimus, daryti išvadas.

Medžiaga: fizinis žemėlapis Irkutsko sritis. Vaikiški piešiniai "Medžiai yra mūsų draugai". Medžių kaukių kepurės ir jų atvaizdai. Paveikslėliai, kuriuose vaizduojami lapuočių, spygliuočių ir mišrūs miškai.

Irkutsko srities žemėlapis žaidimui "Miško gyventojai". Nuotraukos, kuriose vaizduojami gyvūnai, gyvenantys skirtingose ​​vietose natūralios teritorijos.

Kurso eiga.

Auklėtojas. Kaip vadinasi miestas, kuriame gyvename? (Irkutskas) Kokie mūsų miesto gyventojų vardai? (Irkutsko žmonės.) Gal žinote regiono, kurio pagrindinis miestas – Irkutskas, pavadinimus? (Irkutsko sritis)Šauniai padirbėta! Šiandien prisimename viską, apie ką sužinojome mūsų regiono gamta. Ką reiškia žodis « gamta» ? (Tai, kas mus supa, bet nėra sukurta žmogaus rankomis.) Teisingai (Rodo į Irkutsko srities žemėlapį.)Šis mūsų žemėlapis kraštus. Kokių spalvų ji? (Mėlyna Žalia.) Kokios spalvos yra upės ir ežerai? (mėlyna) Kokias upes žinai?

Vaikai atsako. Mokytojas parodo rezervuarus žemėlapyje, įvardija tuos, kurių vaikai neprisiminė.

Auklėtojas. Kam skirti rezervuarai? (Juose gyvena įvairūs gyvūnai, įskaitant tuos, kuriais minta žmonės.) Mūsų meno parodoje eksponuojami kai kurie mūsų vandenyse gyvenantys gyvūnai.

Kam dar reikalingi rezervuarai? (Žmogus ima iš jų vandenį atsigerti.) Kas nutiktų, jei visi vandens telkiniai išdžiūtų? (Visos gyvos būtybės mirė.) Kokią išvadą iš to darome? (Žmogus turi apsaugoti upes ir ežerus.)

Auklėtojas. Kokia spalva, be mėlynos, nudažytas mūsų krašto žemėlapis? (Žalias.)

Ką rodo ši spalva? (Miškas.) Teisingai. Miškai yra mūsų turtas ir grožis kraštus. Kam miškas namai? (Miškas yra gyvūnų, paukščių, vabzdžių namai.)

Yra apšilimas.

Nuėjome į miško pievelę,

Pakelkite kojas aukščiau

Per krūmus ir kauburėlius,

Per šakas ir kelmus.

Kas ėjo per pievą

Nesuklupo, nenukrito, gerai padaryta!

globėjas (Rodo žaislinę voverę.) Prie mūsų pribėgo voveraitė. Išgirsk jo istoriją.

„Kartą iš kaimyno išgirdau – voverės žodį "miškas".

Mama, kas yra miškas? Aš paklausiau.

Miškas – tai daug kartu augančių medžių, – atsakė mama.

Pasakyk voverei, kokie medžiai auga mūsų miškuose kraštus.

Vaikai su kepurėmis ir medžių kaukėmis skaito eilėraščius ir dėlioja medžių atvaizdus ant flanelgrafo.

Pirmas vaikas.

Aš myliu rusišką beržą

Arba lengvas, arba liūdnas.

Baltame sarafane

Su nosinaitėmis kišenėse

Su gražiais užsegimais

Su žaliais auskarais. (A. Prokofjevas.)

(Apie beržą.) kaip vadinasi miškas, kuriame auga tik beržai? (Beržas.)

Antras vaikas.

Ją visada galima rasti miške

Išeik pasivaikščioti ir susitik.

Jis dygliuotas kaip ežiukas,

Žiemą su vasarine suknele.

Auklėtojas. Apie kokį medį kalbama eilėraštyje? (Apie Kalėdų eglutę.) Kaip vadinasi miškas, kuriame auga tik eglės (Jelnikas.)

Trečias vaikas.

Jūs nesupainiosite pušies su Kalėdų eglute,

Nors yra kūgių ir adatų.

Kaip kolona, ​​kiekvienas kamienas,

Karūnos viršuje, kaip palapinė.

Auklėtojas. Kaip vadinasi pušynas? (Gim.)

Ketvirtas vaikas.

Ąžuolas visiškai nebijo lietaus ir vėjo.

Kas sakė, kad ąžuolas gali peršalti?

Juk iki vėlyvo rudens

Ąžuolas žaliuoja!

Taigi jis yra atsparus

Taigi jis sukietėjęs. (I. Tokmakova.)

Auklėtojas. Ąžuolas yra galingiausias medis mūsų miškuose. Šis medis laikomas stiprybės ir sveikatos simboliu. Ir apie stiprius ir sveikus žmones jie sako: galingas kaip ąžuolas.

Kokie mūsų miškuose rasti medžiai nebuvo pavadinti? (Klevas, drebulė, tuopa, kalnų pelenai, liepa.)

Dabar klausykite eilėraščio. Į klausimą, kurį užduosiu vėliau, galės atsakyti tik patys dėmesingiausi.

Krūmai ir medžiai, lapai ant šakų -

Lapuočių miškas yra, atminkite, vaikai!

Ąžuolas jame, beržai, liepos, šermukšniai,

Lazdynas, laukinė rožė, uosis, drebulės.

Jei vietoje lapijos yra adatos,

Tada vadink šį mišką spygliuočių.

Netoliese auga eglės, drebulės,

Tai vadinama mišriu mišku, draugai,

Čia yra visi medžiai nuo A iki Z. (A. Kočergina.)

Kaip vadinasi miškas, kuriame auga medžiai su lapais, pavyzdžiui, liepos, drebulės? (lapuočių miškas.) Kaip vadinasi miškas, kuriame medžiai auga su spygliais, o ne lapais? (Spygliuočių miškas.) Jei visi medžiai auga kaimynystėje, tada šis miškas vadinamas ... (Mišrus.) Mūsų krašte auga ir lapuočių, ir spygliuočių, ir mišrūs miškai. (Rodomos atitinkamos nuotraukos.)

Tad padėjome mažajai voveraitei išsiaiškinti, kokie medžiai auga Irkutsko srityje.

Pradžioje klasėse kalbėjomės kad miške gyvena daug gyvūnų. Prisiminkime, kokie gyvūnai gyvena Irkutsko srities miškuose.

Pažiūrėkite į vietovės žemėlapį. Prisiminkime tai mūsų miškų gyventojų atvaizdais. Pasirinkite paveikslėlius, kuriuose vaizduojami tokie gyvūnai.

Vaikai atlieka užduotį.

Auklėtojas. Prisiminkite patarles ir posakius apie mišką. (Miškas – turtas ir grožis, rūpinkis savo miškais. Augalas – žemės puošmena. Giraitės ir miškai – viso pasaulio grožis.) Ką sako šios patarlės ir posakiai? (Apie tai, kad miškas yra grožis ir turtas.) Norėdami jį išsaugoti, privalome laikytis elgesio miške taisyklių.

Vaikai (Kitaip.)

Jei atėjai į mišką pasivaikščioti,

Kvėpuokite grynu oru

Bėgti, šokinėti ir žaisti

Tiesiog nepamiršk, nepamiršk

Kad miške negalima triukšmauti

Ir čia negalima garsiai dainuoti.

Gyvūnai išsigąsta

Bėk nuo miško pakraščio.

Nelaužykite ąžuolo šakų.

Niekada nepamiršti:

Šiukšlės turi būti pašalintos.

Veltui gėlių nereikėtų plėšyti.

Nešaudykite iš timpa.

Jie ateina į mišką pailsėti.

Tegul drugeliai skraido:

Na, kam jie trukdo?

Nereikia čia visų gaudyti,

Stumti, ploji, mušti lazda.

Auklėtojas. Štai mūsų pabaiga užsiėmimas. Tikiu, kad pasirūpinsi gimtojo krašto gamta.

Susijusios publikacijos:

Gimtojo krašto gamta. Aš esu iš Buturlinovkos miesto. AT skirtingos dalysŽemės rutulio gamta kitokia. Štai kodėl gimtoji gamta visiems.

Pamokos „Gimtojo krašto gamta“ santrauka savivaldybės Autonominės ikimokyklinio ugdymo įstaigos darželis kombinuotas tipas Nr. 11 "Rugužėlė" Belorechensko miesto savivaldybė.

Pokalbis parengiamojoje grupėje „Gimtojo krašto gamta“ Pokalbis į parengiamoji grupė„Gimtojo krašto gamta“ Tikslas: Supažindinti vaikus su gimtojo krašto gamta. Suteikti vaikams žinių apie mūsų miškus.

„Gimtojo krašto gamta“. Intelektualų konkursas „Sumanūs ir sumanūs“ Intelektualų konkursas „Sumanūs ir sumanūs“. Tema: „Gimtojo krašto gamta“. Tikslai: - išmokyti formuluoti savo mintis, apibendrinti ir sisteminti.

Svetlana
Muzikinės-teminės pamokos „Keliaujant po gimtąjį kraštą“ konspektas

Švietimo integracija regionuose: "Bendravimas", "Žinios", "Skaitymas grožinė literatūra» , « Muzika» .

Vaikų veiklos rūšys: komunikabilus, grožinės literatūros suvokimas, muzikinis ir meninis.

Tikslai: praplėskite savo supratimą apie totorių tautos kultūrą. Pristatykite Tatarstano Respublikos žemėlapį, praplėskite mažosios Tėvynės idėją, praplėskite žinias apie gimtoji žemė; ugdyti nuoseklią kalbą, aktyvinti temos žodyną, ugdyti meilę gimtoji žemė.

Planuojami rezultatai: turi idėją apie gimtoji žemė, Tatarstano Respublika ir Rusija; žino sąvoką "ornamentas" formuluoja atsakymus į mokytojo klausimus.

Preliminarus darbas. Užsiėmimas yra paskutinė pažintis su gimtoji žemė. Grupė surengė kompleksą pamokos šia tema. Vaikai susipažino su rusų ir totorių tautų kultūra, tradicijomis, papročiais, su tautiniu kostiumu, raštu, susipažino su dainų ir šokių kūryba, nacionaline virtuve.

Medžiaga ir įranga: Nuotolinis ekranas, skirtas rodyti Tatarstano sostinės skaidres, Tatarstano miestus, lankytinas Kazanės vietas, įrašyti Tatarstano himną ir Naberežnyje Čelny miesto himną, simbolines skaidres, naudoti IKT.

Spalvinga dėžutė su gaubliu ir Tatarstano Respublikos žemėlapiu, didelis ekranas.

Centrinėje sienoje yra didelis ekranas. Už jos – kaimiškojo peizažas kiemas: namas, tvora. Kambario centre yra didelė dėžutė. Vaikai laisvai įeina į salę ir sustoja ratu.

Ponas. – Visi vaikai susirinko į ratą.

Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas.

Tvirtai suimkime rankas

Ir mes šypsomės vienas kitam.

Sveiki, brangūs vaikai, jūs esate patys gražiausi pasaulyje. Šiandien turime svečių, pasisveikinkime su jais.

Ponas. Vaikinai, šiandien mūsų laukia kažkas neįprasto. Taigi koks susitarimas? (atkreipia dėmesį į didelę spalvingą dėžę, stovinčią salės viduryje). Įdomu, kokia tai dėžutė?

Skamba švelniai „stebuklingai“. muzika.

Ponas. Tokia staigmena! Mūsų darželis atsiuntė kažką įdomaus dovanų. Pažiūrėkime, kas ten? (atriša juostelę, kuria užrišama dėžutė, ir išima gaublį). Pažiūrėk, koks gražus kamuolys. Ir kas žino, kas tai yra? (vaikų atsakymai) Teisingai, tai yra gaublio modelis. Ir kas jame pavaizduota? (šalys, jūros ir vandenynai). Tai mažas mūsų didžiulės Žemės planetos modelis. Pažiūrėk, kokia ji graži! Pažiūrėkite, kiek mūsų pasaulis skirtingos salys ir respublikos. Mes matome, kur dabar esame su jumis. Vieta, kur tavo namai, miestas, šeima, kur gimei. Tačiau jame yra tik viena šalis, kurią mes vadiname savo Tėvyne.

kaip tai vadinasi?

Ar norėtumėte eiti į kelionė? (vaikų atsakymai)

Šiandien mes eisime į keliauti po gimtąjį kraštą.

Bet prieš eidami į kelionė Prisiminkime, ką žinome apie savo Tėvynę.

(vaikų atsakymai).

Tėvynė yra šalis, kurioje gyvename.

kaip tai vadinasi? (Rusija).

Kaip vadinasi pagrindinis mūsų šalies miestas? (Maskva).

Maskva yra mūsų Tėvynės sostinė, mes didžiuojamės savo galia.

Rusijoje yra daug respublikų. Kokioje šalyje gyvename? (Tatarstanas).

Kokius žinote mūsų respublikos miestus?

Kaip vadinasi mūsų respublikos sostinė? (Kazanė)- -

Na, eikime prie keliauti po gimtąjį kraštą. O štai mūsų kelio žemėlapis (iš dėžutės išima Tatarstano Respublikos žemėlapį). Maršrutas žinomas, skrendame į Tatarstano sostinę. Mieli keleiviai! Prašymas užimti savo vietas, mūsų lėktuvas kyla! Pritvirtinkite savo saugos diržus!

Visi vaikai sėdi ant kilimo. Skamba skrendančio lėktuvo garsų garso takelis. Ekranas pasikeičia Vaizdai: lėktuvas, dangus, debesys, lėktuvas.

Ponas. Štai ir mes! Mūsų lėktuvas nusileido Tatarstano sostinėje Kazanėje.

Himno garso takelis "Tatarstanas"(muzika Yakhina, žodžiai). Ekrane rodomi Kazanės vaizdai. Vaikai juos apžiūri, dalijasi įspūdžiais, komentuoja vedėja.

Ponas. Koks gražus Kazanės miestas! Mes gyvename Tatarstane, o Tatarijoje gyvenantys čiabuviai, kurie yra pagal tautybę ir kokia kalba kalba? (vaikų atsakymai). Pažvelkime į vieną iš totorių kaimų.

Skamba totoriškai liaudies melodija"Kaz Kanate"

Ponas. Pažiūrėkite, vaikai, koks gražus namas už tvoros. Eikime į jį ir išsiaiškinkime, kas jame gyvena.

Jie ateina į namus ir beldžiasi. Iš namų šeimininkė išeina pasipuošusi totorių tautiniu kostiumu.

šeimininkė (kalba totorių kalba). Isenmesez, balalaras! Sveiki vaikai! Iš kur tu pas mane atėjai?

M. R. Laba diena šeimininke! Mes atvykome jūsų aplankyti. Vaikai nori susitikti su mumis gimtoji žemė, pažiūrėk kaip gyveni.

Ponia. Na, susipažinkime. Mano vardas teta Syumbel, totorių kalba skamba kaip Syumbel apa. Sumbel totorių kalba reiškia hiacinto gėlę. Maloniai kviečiame apsilankyti, užsukti, nesidrovėti.

Vaikai praeina, sėdi ant suolų.

Ponas. Vaikinai, pažiūrėkite, kokią gražią neįprastą aprangą turi teta Sumbel.

Kas tai per apranga?

Vaikai. Totorių tautinis kostiumas.

Sumbel apa. Teisingai, tai totorių tautinis kostiumas. Jį senais laikais dėvėjo mūsų močiutės.

Ponas. O dabar dėvime tokius drabužius?

Vaikai. Ne tik šventėms.

Ponas. Pažvelkime į tai.

Sumbel apa nurodo kiekvieną gaminio detalę, vaikai įvardija spalvą ir kostiumo dalių pavadinimus.

Sumbel apa. Šį rūbą man pasiuvo močiutė, o mama papuošė siuvinėjimu. Labai myliu savo artimuosius. Jie yra mano šeima.

Tatarijoje mums įprasta vaišinti ir vaišinti svečius. Ar norite išmokti šokti totorių šokį? Kviečiu visus į būrelį.

Šokio garso takelis "Epipas". Vaikai šoka pagal šeimininkės pasirodymą.

Šokis "Epipas"

Sumbel apa. Puiku, mieli svečiai! Nuo seniausių laikų totoriai mėgo pasakas, patarles, posakius. Ar pažįsti totorių liaudies Patarlės ir posakiai?

Vaikai pakaitomis skaito totorių patarles ir posakius.

Be tėvynės būsi mielas baltasparnis paukštis.

Jei prarasi gerą, vėl laimėsi,

Jei prarasi draugą, jo neatgausi.

Dėl sofos bulvių ir saulė pasirodo laiku.

Gero džigito rankose viskas dega.

Sumbel apa. O dabar turime žaidimą

Pats laikas mums linksmintis.

Žaidimas "Prisėskite"

Vaikai sėdi ant kėdžių

Ponia. Noriu pakviesti jus į savo dirbtuves. Čia aš sugalvoju įvairius totorių kostiumų modelius. Ar žinote rašto, kuris puošia drabužius, pavadinimą? (Vaikai atsako – ornamentas). Teisingai. Šis ornamentas nėra lengvas, kiekviena rašto dalis kažką reiškia. Dažai ornamentui suteikia ypatingo grožio. Šiandien papuošsime aulinukus -ichigi ornamentu. Jums reikia pasirinkti ornamentą ir papuošti ichigi. Muzika padės jums jūsų darbe.

Skamba totoriškai liaudies melodija.

Darbo atlikimas vadovaujant grupės mokytojui.

Ponas. Mūsų darbas yra paruoštas. Dabar mes juos parodysime. (jie išeina ir magnetų pagalba pakabina ant lentos).

Ponia. Kokio tipo gražūs raštai pasirodė. Šauniai padirbėta!

Sumbel apa. Na, dabar aš tave gydysiu. Ar tau patinka totoriai? Nacionaliniai patiekalai?. Kokius patiekalus gamina tavo močiutės ir mamos?

Vaikai: Belish, echmochmak, baursak, makaronai. Gaubadia.

Ponia. Noriu tave gydyti čakčaku.

Ponas. ir vaikai. Ačiū Sumbel apa. Už svetingumą. Ateik pas mus, lauksime. Na, laikas mums grįžti namo. Viso gero.

Sumbel apa. Viso gero! būtinai ateisiu.

Peizažas juda kaip ekranas. Ekranas pasirodo.

Ponas. Dėmesio, viskas savo vietose! (vaikai sėdi ant kilimo veidu į ekraną). Pritvirtinkite savo saugos diržus! Mūsų lėktuvas skrenda į Rusiją.

Skamba skrendančio lėktuvo garsų garso takelis. Lėktuvas ekrane...

Ponas. Atvyko. Štai mes namie.

Ekrane yra Naberezhnye Chelny vaizdas.

Skamba miesto himnas „Mūsų Čelnis“

Ponas. O Rusija, tu esi Rusija,

Kaip dainuoja tavo siela

Šonas yra mano gimtoji,

Koks tu geras!

Daina „Mano Rusija“

Ponas. Na, vaikinai, ar jums patiko mūsų kelionė? Ar jūs mieli svečiai? Tada sakykime mūsų darželis ačiū už šią nuostabią staigmeną.

Labai džiaugiuosi, kad patiko mano dovana. Gyvenkite kartu, tyrinėkite mūsų planetą, rūpinkitės ja.

Ponas. Mūsų kelionė baigėsi. Prašau pasakyti, kur mūsų kelionė?

Vaikai. Mes keliavo po gimtąjį kraštą, Tatarstano Respublikoje.

Ponas. kas tau patiko labiausiai? (klauso vaikų)

Ką dar norėtumėte sužinoti apie savo tėvynė?

(vaikai patys siūlo)

Ponas. Puiku, visi buvote aktyvūs, parodėte geras žinias, savo įgūdžius. Ačiū už jūsų sunkų darbą. Viso gero. Iki pasimatymo.

Vaikai eina į grupę.