Turime kuo didžiuotis ekologiškomis kelionėmis. Ekologinė kelionė darželyje. Scenarijus vyresniajai grupei. Kokie renginiai vyksta Rusijoje ir kitose šalyse šiai šventei - „Žemės dienai“? Ką galime padaryti, kad apsaugotume aplinką

Irina Ševčenka
Ekologijos pamoka „Kelionė aplink Žemės planetą“

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga Darželis "Alenka"

Tiesiogiai švietėjiškos veiklos santrauka apie ekologiškas tobulėjimas vyresniojoje logopedinėje grupėje

Tema: « Kelionė aplink Žemės planetą»

Grupės mokytojas numeris 7 "Saulė"

Ševčenka I.P.

Zimovnikų kaimas 2015 m

Tikslas: Apibendrinkite vaikų žinias, įgūdžius Ekologija per kelionių žaidimą.

Švietimo:

Įtvirtinti žinias apie Planeta žemė.

Stiprinti vaikų žinias apie metų laikus, sezoniniai pokyčiai gamtoje.

Sisteminti žinias apie gyvenimą ir negyvoji gamta, mokėti įvardinti funkcijos- kvėpuoja, auga, maitinasi, dauginasi.

Patikslinkite ir apibendrinkite žinias apie gyvūnus, paukščius, augalus.

Susisteminti žinias apie žiemojančius ir migruojančius paukščius

Įtvirtinti vaikų idėjas, kurias dauguma mūsų planeta yra padengta vandeniu.

Švietimo:

Tobulėti loginis mąstymas, kalba.

Švietimo:

Ugdykite gebėjimą dirbti kartu.

Ugdykite meilę sau žemė.

Medžiaga: gaublys, signalinės kortelės raudona, geltona, žalia, balta. du lankai, paukščių, vabzdžių, gyvūnų, žuvų, magnetų siluetai, magnetinė lenta, gyvosios ir negyvosios gamtos vaizdo klipas, Miško balso garso įrašas.

Literatūra: O. A. Voronkevičius "Sveiki atvykę į ekologija»

E. V. Solovjova „Vaikai Planeta žemė» LLC leidykla AST2011

Vaikinai šiandien mes eisime pas keliauti aplink mūsų planetą. Šimtmečius žmonės to siekė kelionė. Jie tai darė įvairiais būdais, kai kurie ant arklio, kiti ant kupranugarių, kiti tiesiog pėsčiomis.

O kokiu transportu norėtum išpildyti mūsų svajonę? (vaikų atsakymai).

Ir taip mes einame kelionė lėktuvu. Kaip ir bet kuriame kelionė turėsime keletą stotelių.

Vaikinai, pasakyk man mūsų vardą planeta? (Žemė) .

Kaip vadinasi mūsų šalis? (Rusija)

Atkreipkite dėmesį į šį elementą, kas tai?

Stovi ant vienos kojos

Sukasi, pasuka galvą

Rodo mums šalis

Upės, kalnai, vandenynai. (Pasaulis)

Kas yra gaublys? (mūsų išdėstymas Žemė.)

Atidžiai pažiūrėkite į Žemės rutulį, pasakykite, kokia jo spalva. Įvairiaspalvis.

Mėlyna ant Žemės rutulio yra vanduo, o visa kita yra žemė (kalnai, dykumos, miškai)

Vaikinai, pasakykite man, kiek tai užtruks planeta sudaryti pilną orbitą aplink saulę. Vieneri metai. Kiek sezonų yra per metus, įvardykite juos. Koks dabar sezonas? vardas pavasario mėnesiai O po pavasario ateina vasara, įvardink vasaros mėnesiais. Pažymėkime metų laikus kaip signalą kortelės: raudona, geltona, žalia, balta. Vaikai aiškina, kodėl žiema balta, ruduo – geltonas, vasara – raudona, o pavasaris – žalias.

Didaktinis žaidimas: "Taip atsitinka, tai neįvyksta"

Lapų kritimas birželį?

Ar po pavasario ateina žiema?

Ar žiemą sninga?

Po to ateis vasara ruduo?

Sumažės rugpjūčio mėnesį?

Na, vaikinai, mes kalbėjome apie sezonus. Dabar eikime prie kelionė.

Įjungta didžiulis namas ant žemės

Po mėlynu stogu

Jame gyvena saulė, lietus ir perkūnija,

Miško ir jūros banglenčių sportas

Jame gyvena paukščiai ir gėlės,

Linksmas upelio garsas,

Tu gyveni tame šviesiame name

Ir visi tavo draugai

Kur vestų keliai, visada būsite jame.

gimtoji gamta žemė vadino šį namą.

Pirma stotelė „Gyvoji ir negyvoji gamta“

Žiūrėti vaizdo įrašą.

Visa gamta žemė galima suskirstyti į dvi dideles ramybė: negyvosios gamtos pasaulis ir gyvosios gamtos pasaulis. Vaikinai, jūs žiūrėjote vaizdo įrašą. Įvardykite, kokią gamtą matėte.

Kodėl gyvas? - kvėpuoja, valgo, auga, dauginasi. Tai gėlės, medžiai, gyvūnai, paukščiai, vabzdžiai.

Kodėl ne gyvas? Nekvėpuoja, neauga, nesidaugina. Tai mėnulis, akmenys, smėlis.

Vaikinai, ar kėdė, stalas, automobilis, namas yra gamta? Ne, šie daiktai yra žmogaus sukurti. Vaikinai, ko jums reikia, kad viskas augtų ir vystytųsi.

Šiluma + maistas + vanduo + oras.

Antra stotelė "Vanduo"

Vaikinai, kokios spalvos labiau pas mus planeta pažiūrėk į Žemės rutulį – mėlynas.

Kodėl, ką tai reiškia? Vanduo užima daugiau vietos nei žemė.

Kur gyvena vanduo? Vanduo – tai upeliai, upės, ežerai, jūros ir vandenynai.

Ar galite pavadinti kokią nors jūrą? Juodoji jūra, Kaspijos jūra, Baltoji jūra Jūrose koks vandens skonis – sūrus.

O kas tos mėlynos dėmės sausumoje, tai ežerai.

O kas yra šios mėlynos stygos, ištemptos per žemę? Upės.

Koks vanduo upėse skanus šviežias, neturi skonio. O kokios žuvys randamos gėlavandenėse upėse.

Didaktinis žaidimas: "Žuvis plaukia upėje"

Vaikai paleisti į upę gėlavandenės žuvys. Jie vadinami šamais, karosais, karšiais, ešeriais, lydekomis. Ir štai liko dar viena žuvis, galime paleisti į upę. Ne, tai plėšrus ryklys, gyvenantis tik jūrose ir vandenynuose sūriame vandenyje.

Trečia stotelė: "Miškas"

Miško fonogramos garsai. ką girdėjai. Vaikų atsakymai – žalumynų triukšmas, paukščių čiulbėjimas, vabzdžių zvimbimas. Vaikai eina prie magnetinės lentos. Pažvelkite į medžius ir pavadinkite juos.

Žaidimas: Nuo kokio medžio nukrito lapai ir sėklos?

Giedant, kokius paukščius girdėjai. Kas yra paukščiai: žiemojantys ir migruojantys, kodėl jie taip vadinami. Kodėl migruojančių paukščių skristi į šiltus kraštus? Ką valgo žiemos paukščiai? Kokie paukščiai į šiltuosius kraštus atskrenda paskutiniai? Kodėl? Pavadinkite paukščius, kurie atskrenda pirmi šiltų šalių tai bokštai.

Anksčiau žmonės žiūrėdavo į paukščių atvykimą ir nustatydavo, koks bus pavasaris.

Ankstyvas uogų atėjimas ankstyvą pavasarį.

Ant kalno stogeliai, kieme šaltinis.

Kurie paukščiai atskrenda paskutiniai? Kregždės.

Kodėl? Jie yra vabzdžiaėdžiai, atkeliauja, kai tampa labai šilta ir yra daug vabzdžių.

Didaktinis žaidimas: „Žiemojantys ir migruojantys paukščiai“.

Vaikinai, kur paukščiai skraido danguje ore. Kaip manote, kodėl paukščiams reikia oro, kad jie kvėpuotų, padeda skristi. Ar matote orą? Oras skaidrus, nematomas, bet pučiant delnu tai jaučiasi. O kas yra vėjas, tai oro judėjimas.

Mįslės apie vabzdžius;

Virš gėlės plevėsuoja, šoka,

Mojuoja raštuota vėduokle. Drugelis.

Skrendant girgžda

Ir jam skauda įkandimą

Su probosciu, nors ir ne drambliu

Kas sako kartu, kad jis yra. Uodas

Drugelis, uodas, laumžirgis kas tai? Kas bendro tarp vabzdžių ir kuo jie skiriasi? Kaip vabzdžiai padeda augalams? Jie neša žiedadulkes, kurios užtikrina naujų augalų gimimą. Ar voras yra vabzdys ar ne?

Maži raudoni sparneliai

juodi taškeliai

Kas čia vaikšto ant mano delno.

Boružė.

Kodėl ji turi tokią spalvą? Ar paukščiai lesa šiuos vabalus?

Žaidimas: "Kas yra nereikalingas"

Drugelis, žvirblis, uodas, vabalas.

Boružėlė, žiogas, voras, bitė.

Gyvūnai miške.

Apgyvendinkite mūsų mišką laukiniais gyvūnais. Įvardykite laukinių gyvūnų buveines.

Voverė gyvena įduboje, meška – duobėje, lapė – duobėje, vilkas – duobėje. Kokie gyvūnai žiemoja žiemą? Vaikinai, pažiūrėkite, čia yra dar keli gyvūnai žirafa, dramblys, zebras, pasodinkime juos į mišką. Ar manote, kad šie gyvūnai sugebės išgyventi žiemą mūsų miškuose? Taigi savo miške apgyvendinome paukščius, vabzdžius, gyvūnus, miške buvo daug medžių. Priminkime elgesio miške taisykles.

Nerėk, negąsdink gyvūnų.

Nerink gėlių.

Nelaužykite medžių

Nesunaikinkite lizdų.

Nešiukšlinkite miške. Surinkite savo šiukšles.

Štai ir mūsų pabaiga kelionė. Ar tau patiko kelionė. Kokia užduotis jums pasirodė lengva? Kuris sunkus? Man patiko, kaip jūs tai padarėte. Jūs buvote aktyvus. Ar daug žinote apie mūsų planeta.

Pamokos tikslai: suteikti vaikams supratimą apie gamtos įvairovę, išvardyti kai kurių gyvūnų išnykimo priežastis, formuoti ekologinę sąmonę. Sukelti susirūpinimą ekologine planetos būkle ir norą kūrybiškai bendrauti su gamta. Ugdykite susidomėjimą rūpestingu požiūriu ir meile aplinkiniam pasauliui. Pateikite informaciją apie Raudonąją knygą.

Medžiagos ir įranga: atributika, iliustracijos, apdaila (urvas, povandeninis ir paviršinis pasaulis, miškas). Raudonosios knygos maketas <Рисунок 1> , muzikinis akompanimentas, herojų kostiumai (nuotrauka iš pamokos) ( 1 priedas)

Pamokos eiga

I. Organizacinis momentas.

II. Psichologinė gimnastika: – Laikas keltis. (1 pristatymas)

Ryte saulė pakilo!
Mums laikas pabusti.
Ar visi pabudo?
Pasitempė, nusišypsojo.
Sveiki!

Vaikai: Sveiki!

Pedagogas: O dabar pasisveikinkite su mūsų svečiais.

Mokytojas: Dabar pereikime prie pamokos. Ar esate tam pasiruošę?

Vaikai (chore):

Kiekvieną dieną, visada, visur
Klasėje, žaidime
Garsiai, aiškiai kalbant
Ir mes tyliai sėdime.

III. Pagrindinė dalis

Pedagogas: Žemė! Žemė! Ar girdi mus? Ar tu kalbi su mumis?

Žemė: Aš visada tave girdžiu, bet tu taip pat klausai manęs. Aš bėdoje. Aš nesugebu ištaisyti viso blogio, kurį daro žmogus. Aš negaliu išgelbėti mirštančių gyvūnų ir paukščių, išvalyti oro nuo dulkių ir degimo... Negaliu susidoroti su visomis šiukšlėmis, kurias žmonės išbarstė po Žemę.

Pedagogas: Žeme, nes tu tokia graži, mėlyna, žydinti! Ar tikrai gali mirti?

Žemė: Taip, aš turiu daug gėlių, miškų, upių, bet jų vis mažiau... Tu dar turi laiko išgelbėti mane ir save! Tik tu gali tai padaryti.

Pedagogas: Kaip? (tyla atsakant)

Vaikinai, Žemė neturėjo laiko pasakyti, kaip jai padėti, o tai reiškia, kad mes patys turime rasti būdą, kaip ją išgelbėti.

Muzikos garsai. Įeikite „Trash Queen“ ir „Trash Monster“. ( 1 priedas)

Aš esu šiukšlių karalienė, išėjau iš šiukšlių,
Matau: visur šiukšlės ir purvas,
Aš myliu tave už tai!
Žiūrėkite žmonės į mane
Tai tu mane sugalvojai
Atsidėkodamas už tai
Aš visada gyvensiu planetoje.

Šiukšlių monstras:

Guli šiukšlių dėžėje
Tai tiesiog iš niekur neatsirado.
O dabar aš čia vaikštau
Žiūriu į kūrėjus
Ir aš noriu jums pasakyti, žmonės:
„Tegyvuoja šiukšlės!
Ir tebūnie visada!

Pedagogas: Baisu, jei tokie monstrai gyvena mūsų planetoje.

Vaikinai, paverskime šias šiukšles naudingais ir gražiais dalykais.

Muzikos garsai. Monstrai dingsta ir atsiranda šiukšlių medžiagų lentelė.

Pedagogas: Nenuostabu, kad jie sako: „Grožis išgelbės pasaulį“.

Vaikinai, pažiūrėkime, kas vyksta Žemėje. Mums reikia laiko mašinos. Dabar užmerkite akis, kad neapsvaigtumėte. (groja muzika).

Taigi, vaikinai, mes atsidūrėme tolimoje, tolimoje praeityje. Žiūrėk – tai senovės žmogaus urvas. Mūsų planeta anksčiau atrodė kitaip nei dabar. Čia augo įvairūs medžiai, gyveno įvairūs gyvūnai.

(1 pristatymas) (Vaikams rodomos senovės miško iliustracijos)

– Kokių žinai gyvūnų, kurie dabar Žemėje negyvena? Dinozaurai, mamutai

Kodėl jie išmirė?

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: Mamutai išnyko, nes senovės žmogus juos negailestingai naikino. Odų naudojimas kaip drabužiai, namų izoliacija; mėsa valgymui; gamino ginklus iš ilčių.

Mes nusileidome ant vandenyno dugno. Pažiūrėk, kas tai? ( 1 priedas)

Kit (vaikas) stovi ir kosėja. Vaikas (lamantinas).

Pedagogas: Kas tau atsitiko, susirgai?

Banginis. Vakar vandenyne susidūrė du dideli tanklaiviai ir vandens paviršiuje liko juodų dėmių. Plaukiau ten ir dabar jaučiuosi labai blogai. Daug jūrų augalija ir gyvūnija mirė dėl šios dėmės.

Pedagogas: Vaikinai, tai lamantinas arba dar vadinamas jūrų karve.

Vaikas (lamantinas) skaito eilėraštį:
Mes gyvename, bet ne visur,
Vienintelė vieta mums – vandenyje.
Žuvis švarus vanduo
Lyg tau reikia oro.
Ir tarša atliekomis -
Tai yra mūsų naikinimas.
Imkitės griežtų veiksmų
Kad brakonieriai išnyktų.
Mes norime gyventi jūrose ir upėse
Mes esame žmogaus labui.

Pedagogas: Banginiai ir lamantinai yra nykstantys gyvūnai ir yra įtraukti į Raudonąją knygą.

Gerai, kad atsinešėme mano krepšį.

Gerkite pieną, tai labai geras vaistas. Ir mes užsukame ir žiūrime, kas ten vyksta.

Užsimerk . (groja muzika)

Pedagogas: Sveiki, kas tu toks? ( 1 priedas)

Aš esu reliktas žuvėdra

Žuvėdra (vaikas) Būkite atsargūs, kad nenuplauktumėte iki tos alyvos dėmės, galite mirti. Tai siaubas, tai bėda, tai ekologinė katastrofa. Pažiūrėkite, kas atsitiko paplūdimyje. (iliustracijos ekranas). (1 pristatymas)

Pedagogas: Vaikinai, kaip išvengti šios bėdos?

Vaikų atsakymai: Venkite nelaimingų atsitikimų gabendami naftą. Neteršti vandens telkinių ir paplūdimių.

Pedagogas: Dabar pasivaikščiokime prie upės.

IV. Fizminutka

: "Ėjo pro upę."

Ir kur mes gavome? Kai kurie kelmai, bet aš čia buvau gražus miškas ir augo labai gražūs medžiai. Ir toje proskynoje augo gražios tulpės ir pakalnutės.

Sveiki!

Pedagogas: Sveiki! Kas čia atsitiko?

Žyniai: Mūsų miške jau seniai buvo kertami medžiai, o neseniai kilo didelis gaisras ir visas miškas išdegė. Žuvo daug gyvūnų, paukščių, vabzdžių ir augalų. (rodomos iliustracijos miško kirtimas, gaisras miške). (1 pristatymas)

Vaikas (mednis) skaito eilėraštį:

Virš žemės mes sklandome danguje
Ir dainuok mūsų dainas miške
Bet mes taip pat gyvename pavojuje
Ir mes bijome žmonių su ginklu
O žiaurūs žaidimai vaikinai?
Tik timpai slepia blogį.
Ir mums nereikia griauti savo lizdų
Paukščiai sukurti skraidyti!

Pedagogas: Turime jums dovaną – paukščių namelį.

Vaikas (vilko žaizda ant rankos) ( 1 priedas)

Pedagogas: O kas atsitiko proskynai prie upės. Ar tiek daug šiukšlių?

Vilkas: Atvažiavo žmonės, kūrė laužą, draskė gėles, mėtė šiukšles, daužė butelius, šaudė į gyvūnus. O išvažiavę čia paliko visas šiukšles. Pabėgau nuo brakonierių ir įsipjoviau leteną ant butelio skeveldros.

Mes, gyvūnai, laukiame jūsų supratimo,
Sąžiningumas ir pagarba.
Esame paslaugūs ir malonūs
Ne veltui mus slaugytojomis vadina.
Tačiau kartais turime problemų ir su žmonėmis.
Mūsų oda ir kailis yra labai vertinami
Brakonieriai taikosi į mus.
Kreipiamės į jus pagalbos.

Pedagogas: Vaikinai turi jam padėti, sutvarstykime jo leteną. (2 vaikai tvarsto vilko leteną).

Vaikinai, eikime maudytis!

Ūdra (vaikas sėdi ir verkia). ( 1 priedas)

Jūs negalite čia plaukti, pažiūrėkite, koks purvinas vanduo!

Pedagogas: O kas atsitiko upei?

Ūdra: Jie ten pastatė gamyklą ir į upę pila nešvarų vandenį, iš to matyti, kiek žuvų mirė. Ir iš jo kaminų veržiasi juodi dūmai. Nuo jo visos gėlės pajuodo ir daugelis augalų žuvo. (iliustracijos ekranas). (Pristatymas)

Pedagogas: Vaikinai, kaip išvengti šios nelaimės, ko žmonės neturėtų daryti?

Vaikų atsakymai: Nekirskite miškų, nelaužkite medžių, nekurkite laužų, nevalykite šiukšlių, nedaužykite butelių, neskinkite gėlių. Neplaukite automobilių vandens telkiniuose, nemeskite atliekų iš gamyklų ir gamyklų į vandens telkinius. Nežudyk gyvūnų.

Mums metas sušilti ir siūlau pasivaikščioti.

Fizminutka.

Tamsus miškas, vešli pieva
Einame vienas po kito.
Kad nesutraiškytų gėlių,
Kojos turi būti pakeltos!
Bėgame takais
Mes nesikišame, netriukšmaujame!
Drugeliai smagiai skraido pievoje.
Šokinėjančios varlės miško pakraštyje.
Kad nelūžtų šakos
Eisime ramiai.
Mes gyvename kartu su mišku,
Mes dainuojame jam dainas.
Pailsėk! Kvėpuokite! Ir jie pasiekė grupę.

Pedagogas: Vaikinai, visi, kuriuos šiandien sutikome: banginis, lamantinas, vilkas, žuvėdra, genys, ūdra. Visos jos yra nykstančios rūšys. Ir jie įrašyti į Raudonąją knygą.

Kas žino, kas yra Raudonoji knyga?

Taip pat papildykime savo Raudonąją knygą, kad visada prisimintume ir apsaugotume šias nykstančias rūšis. <Рисунок 1 > .

Kaip manote, ar žmonės gali gyventi be gyvūnų, augalų, paukščių, vabzdžių? (vaikų atsakymai)

Ar gyvūnai gali gyventi be žmonių? (vaikų atsakymai).

Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, kaip menininkas pavaizdavo mūsų planetą. Ar sutinkate su tuo, ar norite ką nors pakeisti?

Darbas su paveikslu (prie lentos) ( 1 priedas)

Girdisi miško garsai.

V. Pamokos santrauka:

Išsaugokime planetą
Nėra kito tokio pasaulyje!
Išsklaidykime debesis ir rūkykime virš jų,
Mes neleisime niekam jos skaudinti!
Pasirūpinsime paukščiais, vabzdžiais, gyvūnais,
Tai padarys mus tik geresnius!
Papuoškime visą Žemę sodais, gėlėmis,
Mums reikia tokios planetos!

Ekologinė kelionė. „Esame laivo „Priroda“ įgula.

Autorius: Krivošeina Olga Aleksandrovna, MBDOU Nr.130 „Vaiko raidos centras – darželis“, Kemerovas, mokytoja.
Tai metodinis tobulinimas galima naudoti per Ekologijos žinių dieną vykdant akciją „Apsaugos nuo pavojų aplinkai dienos“. Medžiaga skirta vyresnio ikimokyklinio amžiaus vaikams.

Tikslas: vyresnio ikimokyklinio amžiaus vaikų ekologinės kultūros formavimas.
Užduotys:
1. Susisteminti žinias apie ekologiją. Formuoti holistinį vaizdą apie gyvąją ir negyvąją gamtą. Išmokykite ikimokyklinukus tyrinėti juos supantį pasaulį.
2. Ugdykite nuoseklią kalbą ir aktyvų žodyną. Suaktyvinkite dėmesį, atmintį. Ugdyti gebėjimą analizuoti klausimų ir mįslių turinį ir į juos visapusiškai prasmingai atsakyti.
3. Ugdyti gebėjimą atidžiai klausytis mokytojo ir bendraamžių, ugdyti atsakomybės prieš savo komandą jausmą. Tobulinti gebėjimą dirbti komandoje, laikytis žaidimo taisyklių. Ugdykite pagarbą gamtai.
Parengiamieji darbai:žodyno plėtimas.
Įlanka- nedidelė jūros, įlankos, ežero, rezervuaro dalis, atskirta nuo atvirų vandenų sausumos dalimis (pakrančių iškilimais, uolomis ir šalia esančiomis salomis) ir apsaugota nuo bangų ir vėjo.
pelerina- žemės gabalas, smailiu kampu išsikišęs į jūrą, ežerą, upę.
sala- sausumos plotas (dažniausiai natūralios kilmės) vandenyne, jūroje ar upėje, iš visų pusių apsuptas vandens ir nuolat kylantis virš vandens net ir didžiausio potvynio laikotarpiu.
prieplauka- šalia kranto specialiai įrengta vieta laivui ar valtims švartuotis krovinių, keleivių, remonto ir kitoms operacijoms, taip pat saugiam laukimui nuo blogo oro.
prieplauka- specialiai įrengta upių laivų švartavimosi (parkavimosi) vieta prie kranto vidaus vandenų keliuose. Skirta keleivių įlaipinimo ir išlaipinimo bei perkrovimo operacijoms navigacijos laikotarpiu.

Renginio eiga.

Sveiki bičiuliai! Sveiki, brangūs suaugusieji! Džiaugiamės galėdami pakviesti jus į ekologinę kelionę.
Visi Žemėje gyvenantys žmonės yra laivo „Nature“ įgula. Kuo labiau rūpinsimės savo laivu, tuo ilgiau truks mūsų įdomi kelionė.
Kelionė nebus lengva, surengsime dviejų ekipažų varžybas.
Sveikiname šių ekipažų narius.

Komandos nariai įeina į salę skambant muzikai.

Ekipažai pasiruošę varžyboms?!
Mūsų varžybų teisėjai bus...

Vertinimo komisijos narių prisistatymas.

Ekipažai gaus gelbėjimosi ratus už laimėjimą kiekviename konkurse. Kelionės pabaigoje suskaičiuosime gelbėjimosi ratus ir išaiškinsime nugalėtojus.
Komandos sveikinimai.

Komanda "Rodnichok"
Yra šlovinga taisyklė:
Vanduo yra svarbiausias dalykas gyvenime!
Už upelių ir upių grynumą,
Būti sveikam!
Komanda "Luchiki"
Kiek kainuoja saulė
šviesūs spinduliai,
Mes turime tiek daug dalykų
Ir idėjos.

Taigi, mes einame į kelionę.

Stotelė Nr. 1. Pure Waters Bay

Dabar kiekvienas ekipažas savo ruožtu užduos mįsles apie rezervuarus ir vandenį gamtoje. Ekipažui nepasisekus, galimybė atsakyti atitenka varžovams. Ekipažas, surinkęs daugiausiai teisingų atsakymų, laimi.

Ramiu oru - mes niekur,
O vėjas pučia – bėgame ant vandens.
(Bangos)
Teka, teka - neištekės,
Bėga, bėga – neišsenka.
(Upė)
Aš esu debesis ir rūkas
Ir upelis ir vandenynas
Ir skrendu, ir bėgu
Ir aš galiu būti stiklas!
(Vanduo)

Aplinkui vanduo, bet su gėrimu bėda.
(Jūra)
Šiek tiek dreba vėjas
Juosta erdvėje.
Siauras galiukas yra pavasarį,
O platus – jūroje.
(Upė)
Kas bėga kalnų šlaitais,
Šnekučiuojasi su savimi
Ir storoje žalioje žolėje
Slėpti mėlyną kuoduką?
(Srautas)
Jaunas kalnų pelenas pažiūri į jį,
Nuspalvino savo pasimatavimus šalikus.
Jauni beržai žiūri į jį,
Tiesina plaukus priešais jį.
Ir mėnulis ir žvaigždės -
Tai atspindi viską...
Kaip vadinasi šis veidrodis?
(tvenkinys, ežeras)

Visi aplenkia šią vietą:
Čia žemė kaip tešla,
Čia viksvos, ūsai, samanos -
Nėra atramos kojoms.
(Pelkė)
Rudeninis lietus vaikščiojo po miestą,
Lietus prarado savo veidrodį.
Veidrodis guli ant asfalto,
Pūs vėjas – drebės.
(Pudra)

Stotelės numeris 2. Kyšulys „Zoologinis“.

Žaidimas „Ketvirtasis papildymas“.
Dalyvių iš keturių gyvūnų užduotis yra pasirinkti nelyginį ir paaiškinti savo pasirinkimą.
– Kaip galime padėti išsaugoti Žemės planetos gyvūnų pasaulį?

Dinaminė pauzė.
„Skrenda, plaukia, bėga“

Mokytojas vaikams parodo arba įvardija laukinės gamtos objektą. Vaikai turėtų pavaizduoti, kaip šis objektas juda. Pavyzdžiui: nuo žodžio „zuikis“ vaikai pradeda bėgti (arba šokinėti) vietoje; prie žodžio „krosas“ – jie imituoja plaukiančią žuvį; prie žodžio „žvirblis“ – pavaizduoti paukščio skrydį.
Apibendrinant.

„Atpažink paukščius iš balso“
Vaikai klauso miške giedančių paukščių įrašo ir nustato paukščio vardą (garso įrašas).
Apibendrinant.

Stotelė Nr.4. Krantinė "Reta".

Pranešimai apie gyvūnus ir paukščius, įrašytus į Kemerovo regiono Raudonąją knygą.

Stotelė Nr.5. Prieplauka "Ekologiniai ženklai".

Dalyvių užduotis – nustatyti ekologinio ženklo pavadinimą.
O dabar įgulos nariams reikia sugalvoti ir nupiešti ženklus pagal vardą.
Neklausykite garsios muzikos gamtoje.
Netrypi nuodingų grybų.
Pasiklausykime eilėraščio apie elgesio miške taisykles.
miško taisyklės
Jei atėjai į mišką pasivaikščioti,
Kvėpuokite grynu oru
Bėgti, šokinėti ir žaisti
Tiesiog nepamiršk, nepamiršk
Ko negalima kelti triukšmo miške:
Netgi dainuoti labai garsiai.
Gyvūnai išsigąsta
Bėk nuo miško pakraščio.
Nelaužykite ąžuolo šakų.
Niekada nepamiršti
Išvalykite šiukšles nuo žolės.
Veltui neplėšk gėlių!
Iš timpa – nešaudyk:
Tu atėjai ne žudyti!
Tegul drugeliai skraido
Na, kam jie trukdo?
Nereikia čia visų gaudyti,
Stumti, ploji, mušti lazda.
Tu esi tik svečias miške.
Čia šeimininkas ąžuolas ir briedis.
Išsaugokite jų ramybę
Juk jie ne mūsų priešai!
Padėkite miško gyvūnams
Paruoškite jiems lesyklėles.
Ir tada bet koks gyvūnas -
Nesvarbu, ar tai žebenkštis, ar šeškas,
miško ežiukas, Upės žuvys
Jis pasakys: „Tu mano draugas!
Ačiū!"
Kol žiuri nariai susumuoja visos kelionės rezultatus ir nustato nugalėtojus, siūlau šiek tiek pažaisti.

„Mokykitės iš skelbimų“

Tikslas: Toliau supažindinti su gyvūnų ir paukščių ypatumais ( išvaizda, elgesys, buveinė)
Ugdykite loginį mąstymą.
Žaidimo veiksmai:
Mokytojas kviečia vaikus žaisti. Paaiškina žaidimo taisykles, reikia atidžiai išklausyti anonsą ir atspėti, kas tai yra (gyvūnas ar paukštis) sakoma anonse. Teisingai atspėjęs gauna žetoną ir žaidimo pabaigoje rezultatas sumuojamas.
1. Ateik pas mane! Neturiu adreso. Aš visada nešiojuosi savo namus su savimi.
2. Draugai! Kam reikalingos adatos, susisiekite su manimi.
3. Pavargote šliaužioti! Noriu pakilti. Kas paskolins sparnus?
4. Ar padėsiu visiems, kurių žadintuvas sugedęs?
5. Prašau, pažadink mane pavasarį. Ateik su medumi.
6. Noriu sukti lizdą. Paskolinkite, padovanokite pūkų ir plunksnų.
7. Pasidarė labai nuobodu kaukti vien mėnulyje. Kas palaikys man kompaniją?
8. Tam, kuris suranda mano uodegą! Palikite tai kaip prisiminimą. Sėkmingai auginu naują!
9. 150 metų laukiau draugo! Charakteris teigiamas. Yra tik vienas trūkumas – lėtumas.
10. Visi, visi, visi! Kam reikia ragų. Susisiekite su manimi kartą per metus.
11. Aš mokau visus mokslus! Nuo jauniklių trumpam laikui Kuriu paukščius. Atkreipkite dėmesį, kad užsiėmimai vyksta naktį.
12. Galiu padėti maloniems, bet vienišiems paukščiams rasti šeimos laimę! Perinti mano jauniklius! Niekada nepatyriau motiniškų jausmų ir nepadarysiu. Linkiu jums laimės asmeniniame gyvenime. Ku-ku!
13. Aš esu pati žaviausia ir patraukliausia! Ką nori apgauti, aš apjuosiu tavo pirštą. Atsižvelgdamas į visa tai, raginu jus vadinti mano vardu ir patronimu. Daugiau neskambinkite Patrikeevnai!
Apibendrinant visą kelionę. Komandos apdovanojimai.

Pristatymas tema: Ekologinės kelionės darželis

Savivaldybės valstybinė švietimo įstaiga

« Pradinė mokykla- darželis Nr. 2 "

kurortinis miestas Kislovodskas

ekologinė kelionė

popamokinė veikla

į Atsargų dieną ir Nacionalinis parkas

Parengta:

Sidorenko S.I.

2014-2015 mokslo metai

Tikslai:

    Formuoti supratimą apie aplinkos problemų, su kuriomis susiduria žmonija, esmę.

    Formuoti ekologinę elgesio kultūrą aplinkoje, pilietinę atsakomybę už jos išsaugojimą.

    Ugdykite meilę gimtoji gamta, jos grožis. Teikti patriotinį auklėjimą.

ekologinė kelionė

Mokytojas: Šiandien pamokoje keliausime į gamtos šventyklą.
Mokinys skaito eilėraštį.

Yra tik šventykla
Yra mokslo šventykla, taip pat yra gamtos šventykla -
Su pastoliais traukiant rankas
Prieš saulę ir vėją
Jis šventas bet kuriuo paros metu,
Atidarykite mums karštyje ir šaltyje,
Ateik čia, būk jautri širdis,
Neišniekink jo šventovių.

Gamta yra įvairi ir nenuspėjama. Ją meili mama brangina ir glamonėja, pikta pamotė – griežta ir neįveikiama. Švelnią saulę dažnai užstoja debesys, o ant žemės krenta lietaus upeliai.

Pirmoji mūsų kelionės stotelė vadinasi - „Tiesioginis puslapis“ .

Turite įminti mįsles ir nustatyti įvykių seką.

Virš miško kabojo spalvotas jungas (Vaivorykštė)

Ne pėstysis, o einantis

Šlapi žmonės prie vartų.

Sargas pagauna jį kubile,

Labai sunki mįslė. (Lietus)

Štai žirgų lenktynės dangumi

Iš po kojų lekia ugnis.

Žirgas galingai plaka kanopomis

Ir laužo debesis.

Taigi jis bėga sunkiai

Kad žemė apačioje dreba. (Perkūnas)

Kita stotelė - „Aplinkosaugos žodynas“ .

Kokie žodžiai bus įtraukti į ekologijos žodyną?

    EKOLOGIJA. Šis žodis kilęs iš graikų kalbos žodžių „oikos“ – namas ir „logos“ – mokymas.Ekologija yra mokslas apie buveines, aplinką.

    RAUDONA KNYGA. Daugelis augalų ir gyvūnų, kurie buvo dažnai matomi, dabar yra reti. Jie įrašyti į Raudonąją knygą. Ši knyga taip vadinama, nes raudona yra pavojaus signalas.
    Iniciatyva Tarptautinė sąjunga Gamtos apsauga 1962 m. buvo išleista Raudonoji knyga. Raudona – pavojaus signalas, suprantamas visam pasauliui. Tai apima gyvūnus ir augalus, kuriems gresia sunaikinimas arba kurie tapo reti.

    REZERVAI. Draustiniai kuriami siekiant saugoti gamtą ir ją tirti. Draustinyje draudžiama kirsti mišką, arti žemę, pjauti žolę, medžioti, žvejoti, t.y. draudžiama bet kokia žmogaus veikla.

    REZERVACIJOS. Jis kilęs iš žodžių tvarkos. Saugoma ne visa gamta, o tik dalis jos. Pavyzdžiui, reti augalai ir gyvūnai, pelkė, ežeras. Žmogaus veikla nėra visiškai uždrausta, o tik apribota.

    NACIONALINIS PARKAS. Tai didelės saugomos teritorijos. Jie skiriasi tuo, kad rezervatai yra uždaryti turistams, ir Nacionalinis parkas lankytojai visada laukiami. Pailsėkite, galite stebėti gyvūnus, bet negalite nieko liesti rankomis. Tačiau parke yra vietų, kur lankytojai neįleidžiami. Jie būtini norint išlaikyti natūralią pusiausvyrą.

Kita stotelė vadinasi - "Ekologinė problema" .

Klausykite vaikinų eilėraščių, kurie jums pasakys, kas gali nutikti gamtai, jei su ja elgsitės blogai.

- Senovėje, kai žmonių buvo daug mažiau, o mašinos dar nebuvo išrastos, pradėtas vartoti posakis „kova su gamta“. Mūsų amžiuje jėgų „žmogus – gamta“ koreliacija tapo kitokia. Reikia ne kovos, o apsaugos. O gamta prašo mūsų pagalbos. Rūpinimasis žeme, miškais, upėmis, švarus oras, flora ir fauna – svarbiausia. Mūsų Tėvynė turi tapti ekologiškai švari.

Apsvarstykite kai kuriuos aplinkos problemos:

    vandens tarša;

    miškų naikinimas;

    oro tarša;

    žemės degradacija.

Gamta yra mūsų namai, turtų lobynas, žaliavų ir energijos tiekėjas Žemėje. Tačiau jos turtai išsenka ir dažnai nepakeičiami, todėl juos taip reikia saugoti ir saugoti.

Kryžiažodžio pagalba išsiaiškinkime, kurie gyvūnai ir augalai įrašyti į Raudonąją knygą.

Kita stotelė - „Aplinkosaugos iššūkis“ .

Ar manote, kad žmonės visada elgiasi teisingai, kai nori išsaugoti gamtą?Vikšrų minios puolė į mišką, valgė lapus, valgė gėles. Žmonės pradėjo gydyti mišką. Gelbėjo įvairūs nuodingi milteliai ir rūkai. Visi vikšrai buvo nunuodyti. Kokią klaidą padarė žmonės?

- Kokius gamtosaugos įsakymus žinai?

    Niekada nelipk į medžius – jie gyvi!

    Nesunaikink lizdo!

    Žiemą nepamirškite nuvalyti sniego nuo lesyklų, įdėti lesalo, bet taip, kad neišgąsdintumėte paukščių.

    Nekenkite jokiems gyvūnams!

    Neatimk iš žemės grožio!

Mokytojas: Vaikinai, ar žinote. Kad jūsų išmestas popierius gulės daugiau nei dvejus metus, skardinės – daugiau nei 30 metų, plastikinis maišelis – daugiau nei 200 metų, stiklas – 1000 metų?

Kita stotelė - „Aplinkosaugos patarlė“ .

Bendraudami su gamta žmonės ją seniai stebėjo. Taip atsirado ekologinės patarlės ir priežodžiai.

Pratimas: paimkite antrąją posakio dalį ir paaiškinkite jos reikšmę.

Daug sniego, daug duonos.

Miškas ir augalas yra žvėries išsigelbėjimas.

Miškas ir vanduo – gamtos grožis.

Gamtos priešas yra tas, kuris nesaugo miško.

Kita stotelė - „Aplinkosaugos data“ .

- Vaikinai, žinote, kad yra valstybinių ir religinių švenčių, bet kalendoriuje yra ir aplinkosaugos datų.

Kodėl žmonės sugalvoja aplinkosaugos datas?

Ką turėtume daryti, kad padėtume gamtai?
„Čia mūsų kelionė baigėsi. Mylėkime ir saugokime gamtą!