Užsiėmimai darželio darbininkams pavasarį. Tiesiogiai organizuojamos veiklos pažintiniam vystymuisi vidurinėje grupėje konspektas „Žmonių darbas pavasarį. Logopedės pasakojimas apie žmonių darbą pavasarį

Pamokos apie kalbos raidą santrauka vyresnioji grupė kompensacinis dėmesys temai

„Žmonių darbas pavasarį“

Tikslas: supažindinti vaikus su žmonių darbu pavasarį gamtoje.

Edukacinis – patikslinti ir suaktyvinti vaikų žinias apie pavasario pokyčiai gamtoje; pataisyti pavasario mėnesių pavadinimus; išplėsti žodynas vaikai šia tema.

Lavinantis – lavinti vaikų mąstymą, dėmesį ir atmintį, kalbą ir smulkiąją rankų motoriką.

Ugdomasis – Skiepyti vaikams pagarbą suaugusiųjų darbui, norą jiems padėti.

Pamokos eiga

Pavasaris turi daug darbo

Spinduliai jai padeda:

Kartu jie važiuoja keliais

kalbantys upeliai,

Ištirpinkite sniegą, sulaužykite ledus,

Šildykite viską aplinkui.

Iš po spyglių ir žolės ašmenų

Pirmas mieguistas vabalas išropojo.

Gėlės ant atlydžio

auksiniai žiedai,

Išlieti, išbrinkę pumpurai,

Iš lizdo skrenda kamanės.

Pavasaris turi daug rūpesčių

Bet viskas krypsta į viršų:

Smaragdo laukas tapo

Ir sodai žydi.

Apie kokį sezoną kalba eilėraštis? (Apie pavasarį.)

Štai ateina pavasaris.

Kokio tipo pavasario mėnesiai tu žinai?

Kas pasikeitė gamtoje?

Pavasarį gamta atgyja, vyksta daug įvairių reiškinių. Kokių dar pokyčių pavasarį įvyko gamtoje? (Pasirodo šviežia jauna žolė. Iš kur atskrido paukščiai šiltų šalių ir pradėjo sukti lizdus. Gyvūnai pabudo po to žiemos miegas. Vabzdžiai iššliaužia.)

Žaidimas „Baik sakinį“.

Pasirinkite veiksmo žodžius ir užbaikite sakinius.

Pavasarį saulė... (šildo, kepa, glosto)

Pavasarį varvekliai po saule ... (tirpsta, laša)

Pavasarį sniego pusnys nuo saulės kaitros ... (nusėda, ištirpsta)

Pavasarį pumpurai ant medžių ... (išsipučia, sprogsta)

Pavasarį upeliai... (bėga, murma, skamba, triukšmauja)

Pavasarį paukščiai... (grįžta, atskrenda)

Pavasarį susukite paukščius lizdus... (sukite, statykite, gaminkite)

Pavasarį ledas ant upės (tirpsta, skilinėja, lūžta, plūduriuoja)

Pavasarį ant atšilusių lopų pirmieji žiedai (atsiranda, žydi, žydi)

Pavasarį žolė ... (pralaužta, auga, žalia)

V .: -Gyvename rajone, kur yra gana ilgas ir Šalta žiema ir šilta vasara. Tačiau vasara nėra pakankamai ilga, kad subręstų visos daržovės. Kas soduose statoma daugiau staigus augimas ir nokinti daržoves? Klausyk:

Namas yra ant kalno

jis iš viršaus padengtas plėvele

tame name auga pomidorai.

(šiltnamis)

D / žaidimas "Ko mums reikia ..."

Žemę jie kasa kastuvu.

Laukui suarti reikalingas traktorius.

Kombainas nuima grūdų derlių.

Galima šieną pjauti dalgiu.

Interaktyvus žaidimas „Padėk gnomui surasti įrankį darbui sode“

D / ir "Kas pirma, kas tada"

Vaikai išdėsto paveikslėlius eilės tvarka

D / ir "Vienas - daug".

Traktorius – traktoriai.

Sėjamoji - sėjamosios.

Kastuvas – kastuvai.

Dažai – dažai.

Laistytuvai - laistytuvai.

Šepetys - šepečiai.

Medis – medžiai.

Krūmas – krūmai.

Gėlė – gėlės.

Pomidoras – pomidorai.

Agurkas – agurkai.

Šiltnamis – šiltnamiai.

Šiltnamis – šiltnamiai.

Jekaterina Lukina
Pamokos apie kalbos ugdymą kompensacinės orientacijos vyresniojoje grupėje tema „Žmonių darbai pavasarį“ santrauka

Pamokos apie kalbos ugdymą vyresniojoje kompensacinės orientacijos tema tema santrauka

« Žmonių darbas pavasarį»

Tikslas: supažindinkite vaikus su Dirbo žmonės pavasarį gamtoje.

Užduotys:

Edukacinis – patikslinti ir suaktyvinti vaikų žinias apie pavasarinius gamtos pokyčius; pataisyti pavasario mėnesių pavadinimus; plėsti vaikų žodyną tema.

Ugdyti – ugdyti vaikų mąstymą, jų dėmesys ir atmintis, kalba ir smulkioji rankų motorika.

Ugdomasis – skiepyti vaikams pagarbą suaugusiųjų darbas noras jiems padėti.

Pamokos eiga

I. Organizacinis momentas

At pavasarį daug darbų,

Padėkite jai spinduliai:

Kartu jie važiuoja keliais

kalbantys upeliai,

Ištirpinkite sniegą, sulaužykite ledus,

Šildykite viską aplinkui.

Iš po spyglių ir žolės ašmenų

Pirmas mieguistas vabalas išropojo.

Gėlės ant atlydžio

auksiniai žiedai,

Išlieti, išbrinkę pumpurai,

Iš lizdo skrenda kamanės.

At pavasaris turi daug rūpesčių,

Tačiau reikalai krypsta į viršų:

Smaragdo laukas tapo

Ir sodai žydi.

II. Pagrindinė dalis.

Temos žinutė pamokos.

Apie kokį sezoną kalba eilėraštis? (O pavasaris.)

Šiandien toliau pamoka pakalbėsime apie pavasarį ir apie ką žmonės daro pavasaris.

1. Kalbėkite apie pavasaris.

Vaikinai, anksti ar vėlu? Pavasaris?

Kokius pavasario mėnesius žinai? Pavadinkite juos eilės tvarka.

Pavadinkite 1 mėnesį pavasaris, 3 mėn.

Koks mėnuo yra nuo kovo iki gegužės?

Koks mėnuo laukia balandžio? Gegužė?

O dabar aš jūsų paklausiu „Sudėtingi klausimai“. Norint į juos atsakyti, reikia pagalvoti.

Kokie dar pavasario ar žiemos mėnesiai?

Kas yra labiau pavasario mėnesiai ar pavasario dienos?

Kokie dar sezonai ar pavasario mėnesiai?

Puiku, vaikinai, ir jūs susidorojote su sudėtingais klausimais.

Prisiminkime kaip prasidėjo pavasaris.

(Saulė šviečia ryškiau.)

Ir kas pradėjo vykti?

(Sniegas pradėjo tirpti, tekėjo upeliai, pradėjo verkti lašai.)

Kas nutiko medžiams?

(Ant medžių išsipūtė pumpurai, pradėjo žydėti lapai.)

- pavasaris gamta atgyja ir įvyksta daug įvairių reiškinių. Kokių dar pokyčių įvyko pavasaris gamtoje? (Pasirodo šviežia jauna žolė. Iš šiltųjų kraštų atskrido paukščiai ir pradėjo kurti lizdus. Gyvūnai pabudo po žiemos miego. Vabzdžiai iššliaužia.)

2. Žaidimas "Baik sakinį".

Pasirinkite veiksmo žodžius ir užbaikite sakinius.

Pavasario saulėje...(šildo, kepa, glosto)

pavasaris varvekliai po saule... (tirpsta, varva)

pavasaris sniego pusnys nuo saulės kaitros... (nusėsti, ištirpti)

Pumpurai ant medžių pavasarį...(išsipūsti, sprogti)

Pavasario upeliai...(bėga, murma, skamba, kelia triukšmą)

Paukščiai pavasarį...(grįžti, atvykti)

Paukščių lizdai pavasarį...(sukite, statykite, gaminkite)

ledas ant upės pavasarį(tirpsta, trūkinėja, lūžta, plūduriuoja)

pavasaris pirmieji žiedai ant atšildytų lopų (pasirodyti, žydėti, žydėti)

Pavasario žolė...(lūžta, auga, pažaliuoja)

3. Sukurkime istoriją apie pavasaris. Ir kiekvienas sakinį pradeda žodžiu " Pavasaris".

- Pavasarį skaisčiai šviečia saulė.

- pavasaris pumpurai brinksta ant medžių (medis su pumpurais).

- Žolė auga pavasarį(žolė).

- Gėlės žydi pavasarį(gėlės).

- pavasaris atvykę iš šiltų kraštų migruojančių paukščių (paukščiai).

- pavasarisžmonės sodus sodus (grėblys, kastuvas).

globėjas: Puiku vaikinai.

Patarlių taisymas apie darbo.

globėjas: Jūs sakėte, kad žmonės daržovės sodinamos pavasarį. Ką jie sodina?

Vaikai: sėklos.

4. "Paaiškink patarlę"

PSO pavasarį neišsilaikys, visi metai bus pilni.

V .: - Gyvename rajone, kur žiemos gana ilgos ir šaltos, o vasaros šiltos. Tačiau vasara nėra pakankamai ilga, kad subręstų visos daržovės. Kas daržuose statoma, kad daržovės greičiau augtų ir sunoktų? Klausyk:

Mano močiutės namelyje stovi namas, iš viršaus uždengtas permatoma plėvele.

Bet seneliai jame negyvena, tame name auga pomidorai.

Kad ir kas nutiktų orui pavasaris, namas dengs tiek šaltyje, tiek karštyje.

(šiltnamis, šiltnamis)

5. D / žaidimas "Ko tau reikia..."

Žemę jie kasa kastuvu.

Laukui suarti reikalingas traktorius.

Kombainas nuima grūdų derlių.

Galima šieną pjauti dalgiu.

6.„Rasti įrankį“

Atidžiai pažiūrėkite į šį paveikslėlį ir įvardykite, kokie įrankiai čia paslėpti. (vaikų atsakymai)

7. D / ir „Vienas – daug“.

Traktorius – traktoriai.

Sėjamoji - sėjamosios.

Kastuvas – kastuvai.

Dažai – dažai.

Laistytuvai - laistytuvai.

Šepetys - šepečiai.

Medis – medžiai.

Krūmas – krūmai.

Gėlė – gėlės.

Pomidoras – pomidorai.

Agurkas – agurkai.

Šiltnamis – šiltnamiai.

Šiltnamis – šiltnamiai.

8. Pirštų gimnastika"Sodas".

Sode daug gūbrių: rodykite delną, pirštus į šonus

Štai kopūstas, čia pomidoras, sulenkite paeiliui

Čia burokėliai, čia žirniai, pirštai ant rankos;

O mūsų bulvės neblogos!

Mūsų žalias sodas ritmingas susitraukimas ir

mus pamaitins ištisus metus! sugniaužia pirštus.

9. Žaidimas "Ką mes matėme" (su kamuoliu)

Mačiau lauką. Kas tai?

(Platus, plokščias, beribis)

Mačiau suartą žemę. Kas ji?

(Žalias, trapus, juodas)

Mačiau sėklas. Kas jie tokie?

(Mažas, apvalus, auksinis) ir tt

10. Istorijos piešimas iš paveikslėlio « Žmonių darbas pavasarį» .

globėjas: Norėdami sukurti istoriją, turite išsiaiškinti, kas pavaizduota paveikslėlyje, ir atsakyti klausimus:

Kur vyksta paveikslas?

Koks sezonas rodomas? Kodėl taip manai?

Ką matote nuotraukoje? (Mama, tėtis, mergaitė, berniukas)

Kaip juos pavadinti vienu apibendrinančiu žodžiu? (šeima)

Ką jie daro?

Kodėl jums reikia tai daryti?

Kaip galite pavadinti istoriją?

Ir dabar jums reikia surinkti visus savo atsakymus į vieną istoriją. Kas nori tai pasakyti?

Žmonių darbas pavasarį.

Šeima pavasarį dirba sode. Mama dažo medžių kamienus, kad vabzdžiai jų nesugadintų. Tėtis kasa žemę, kad pasodintų jaunus medžius. Berniukas Miša sodina sodinukus. Mergina Maša juos laisto, nes augalams reikia drėgmės. Visa šeima – puikios nuotaikos. Visi laimingi pavasaris!

11. Gimnastika akims "Asilas"

Asilas vaikšto, renkasi,

Jis nežino, ką valgyti pirmiausia.

„Vaikai ištiesia rodomąjį pirštą į priekį dešinė ranka, laisvai judinkite ir sekite akimis!

Slyva subrendo viršuje (žiūrėk aukštyn)

O apačioje auga dilgėlės, (Pažiūrėk žemyn)

Kairėje - burokėliai, dešinėje - švedai,

Kairėje - moliūgas, dešinėje - spanguolės,

(akių judesiai į kairę ir į dešinę)

Žemiau šviežia žolė,

(Pažiūrėk žemyn)

Viršuje – sultingos viršūnėlės.

(žiūrėk aukštyn)

Galva sukasi,

Lapai sukasi akyse,

(Sukamieji akių judesiai)

Nepavyko nieko pasirinkti

Ir be jėgų nukrito ant žemės.

(Užmerk akis)

Susijusios publikacijos:

Priekinės pamokos apie kalbos ugdymą kompensacinės orientacijos „Paukštiena“ parengiamojoje grupėje santrauka- Vaikinai, šiandien turime neįprastą pamoką, eisime į svečius, bet kam ir kur sužinosite mįsles: - Raudonos letenos, geluoniai.

Kompensacinės orientacijos parengiamojoje grupėje „Naujųjų metų medis“ integruotos kalbos ugdymo pamokos santrauka"Kalėdų eglutė" Tikslas: garsų diferencijavimas sz; f-sh. Užduotys: 1. Edukacinis: Išmok atskirti s-s garsai; w-sh iš ausies tarimo; Aišku.

Vieta: grupės kambarys. Užduotys: Švietimo: - Išplėsti vaikų idėjas apie laukinių gyvūnų gyvenimą. - Pataisykite kalboje.

Irina Mikhaleva
Planavimas švietėjiška veikla"Pavasaris. Žmonių darbas pavasarį "(parengiamoji grupė)

Tema: "Pavasaris. Žmonių darbai pavasarį." (parengiamoji grupė)

Edukacinės užduotys:

Patikslinkite vaikų žinias apie žmonių darbą pavasarį sode.

Išplėskite savo supratimą apie įrankius.

Susisteminti žinias apie nusileidimo procesą.

Plėsti žodyną (šiltnamis, sodo lysvė, sodinukai, sodinti, šiltnamis, sodinti, sėti, laistyti, balinti, pjauti, kasti, kasti).

Ugdyti teigiamą požiūrį į darbą, domėjimąsi žemės ūkio darbo veikla.

Harmonijos užtikrinimas fizinis vystymasis, tobulinant pagrindinių judesių tipų įgūdžius ir gebėjimus

Pokalbiai:

"Sėkla-sėjinukas-pomidoras":

Tikslas: Išaiškinti vaikų idėją, iš ko galima išauginti augalą. Skatinkite vaikus suprasti, kokios sąlygos yra būtinos augalų augimo sąlygoms. Ugdykite mąstymą, stebėjimą, kalbą. Padidinkite norą auginti augalus iš sėklų.

„Apie žmonių darbą“(sargas, sodininkas, kombainininkas, agronomas ir kt.)

Tikslas: formuoti pirmines idėjas apie pavasario darbaižmonių gamtoje. Susipažinimas su kiemsargio, sodininko, kombainininko, agronomo ir kt.

„Jeigu nesirūpinsime javais...“

Tikslas: Susisteminti vaikų žinias apie sodinimą, augalų priežiūrą. Ugdykite teigiamą požiūrį į darbą.

"Kam mums reikia sodinukų?"

Tikslas: Suteikti idėją, kas yra sodinukai, kam jie reikalingi. Ko reikia daigams sodinti.

"Sodo inventorius":

Tikslas: Patikslinti vaikų žinias apie žmonių darbus pavasarį sode. Supažindinkite vaikus su sodo įrankiais ir jų naudojimu.

Didaktiniai žaidimai:

„Auginkime obuolius“: Pratinkite vaikus skaičiuoti. Ugdykite miklumą, dėmesį.

„Kur ir kokios profesijos reikia“: Pataisykite profesijų pavadinimus ir jų atliekamus veiksmus.

"Prinokęs - neprinokęs": Daržovių ir vaisių prinokimą nustatykite pagal išorinius požymius.

„Viršūnės ir šaknys“: Įtvirtinti žinias, kad daržovės turi valgomas šaknis – šaknis ir vaisius – viršūnes, kai kurios daržovės turi valgomas viršūnes ir šaknis; pratimas sudaryti visą augalą iš jo dalių.

"Nuostabus krepšys"- ugdyti gebėjimą atpažinti objektus liečiant.

Didaktiniai žaidimai kalbai lavinti:

"Skambinkite tai mielai": Suformuoti gebėjimą sudaryti žodžius mažybinių priesagų pagalba. (agurkas - agurkas, svogūnas - ... ir tt)

„Apibūdink, spėsiu“: Pažymėkite ir pavadinkite charakteristikos subjektas atsakydamas į suaugusiojo klausimus. Ugdykite susietą kalbą, mąstymą.

"Valgomas - nevalgomas": Ugdyti dėmesį, gebėjimą sutelkti dėmesį į tam tikrą dalyką, mąstymo greitį. Ugdykite vaikų įgūdžius trumpam laikui suskirstykite objektus į dvi kategorijas: valgomus ir nevalgomus.

„Kas pirma, kas paskui“: Formuoti vaikų gebėjimą kurti istoriją, plėsti žodyną, vystytis loginis mąstymas, prijungta kalba.

"Pasirinkite veiksmą": toliau aktyvinkite veiksmažodžius vaikų žodyne. (Ką žmonės veikia pavasarį? Ką paukščiai veikia pavasarį? ir pan.)

Vaidmenų žaidimai:

„Kelionė į parką“- Ugdyti vaikų gebėjimą veikti pagal žaidimo situacija(savarankiškai pasirinkti žaidimo atributus, užmegzti vaidmeninius santykius su bendraamžiais, derinti žaidimo veiksmus su priimtu vaidmeniu, būti įtrauktam į įvairius vaidmenų dialogus).

"Sodininkai»- Gebėjimo kūrybiškai plėtoti žaidimo siužetą formavimas. Pažintis su žmonių darbu pavasarį. Ugdykite pagarbų požiūrį į darbą.

"Parduotuvė - sėklos": Sužadinti vaikų susidomėjimą pardavėjo profesija, žaidime naudoti įvairių sodo augalų pavadinimus, daržovių sėklų pavadinimus. Formuoti elgesio viešose vietose kultūros įgūdžius, puoselėti draugiškus santykius.

„Vaistinė augalams“:Įtvirtinti sodo sodinimo, laistymo žinias, įgūdžius ir gebėjimus kambariniai augalai. Formuoti gebėjimą reikšti savo požiūrį į vaidmenį kaip tam tikrą gyvenimo poziciją, ugdyti socialinius gebėjimus ir bendravimo įgūdžius.

„Šeima iškyloje“: Formuoti vaikų gebėjimą planuoti žaidimą, parinkti atributiką, paskirstyti vaidmenis. Stiprinti gebėjimą savarankiškai plėtoti žaidimo siužetą. Plėsti žodyną, ugdyti dialoginę vaikų kalbą. Padėkite kurti draugystę tarp vaikų.

Lauko žaidimai:

"Šuoliai": Pratinkite vaikus greičiu ir judrumu.

„Per upelį“: Ugdyti vaikų ištvermę, gebėjimą atlikti judesius pagal signalą, kolektyvinio judėjimo įgūdžius. Pratimai bėgiojant tam tikra kryptimi, išsisukdami, lavinkite kalbą.

"Pardavimai": Ugdykite bėgimą, judrumą.

"Tuščia vieta": Ugdyti vaikų sąmoningumą, reakcijos greitį, judrumą, bėgimo įgūdžius.

"Vanduo": Lavinti koordinaciją, orientaciją erdvėje, lavinti žodžių derinimą su judesiais. Praturtinkite vaikų motorinę patirtį.

„Surask sau draugą“: ugdyti vaikų gebėjimą atlikti judesius pagal signalą, pagal žodį greitai susiformuoja poromis. Praktikuokite bėgimą.

"Sustabdyti": Ugdykite gebėjimą judėti pagal signalą, pusiausvyrą.

Grožinės literatūros skaitymas:

„Gražiausia apranga pasaulyje“, išvertus iš japonų kalbos. V. Markova. Z. Aleksandrova „Lašai“, „Pavasarinis valymas“

Y. Krutogorova „Lietus iš sėklų“

L. Nekrasovas „Sodininkai“

Pavasariniai rūpesčiai (pagal T. Šoryginą)

O. Vysotskaja „Pokalbis su pavasariu“

V. Orlovo „Netvarka“

A.Maikovas „Vasaros lietus“

Svarstymas: iliustracijos apie žmonių darbą sode ir darže pavasarį.

Įvairių augalų sodinimo sekos diagramų sudarymas.

Agurkų, cukinijų, paprikų ir pomidorų sėklų tyrimas ir palyginimas, jų eskizas stebėjimų dienoraštyje.

Susijusios publikacijos:

„Kur slepiasi sveikata“ Tiesiogiai švietėjiškos veiklos santrauka (parengiamoji grupė) Edukacinė sritis: „Sveikata“. Integracija edukacines sritis: „Pažinimas“, „Bendravimas“, „Socializacija“, „Saugumas“, „Fizinis.

Savaitės tema: Daržovės. Žmonių darbai laukuose ir soduose Data Organizuota švietėjiška veikla Ugdomoji veikla režimu.

Tiesiogiai organizuojamų užsiėmimų pažintiniam vystymuisi vidurinėje grupėje „Žmonių darbas pavasarį“ santrauka Tikslas: Supažindinti vaikus su suaugusiųjų darbu pavasario laikotarpis. Užduotys: atnaujinti vaikų žinias apie metų laiką – pakartokite pavasarį.

Edukacinių užsiėmimų apie sveiką gyvenseną santrauka „Mano kūnas“. Parengiamoji grupė (6-7 m.) Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga bendrojo vystymosi tipas Darželis Nr. 27 "Zarnichka" Ugdymo santrauka.

Organizuotų edukacinių užsiėmimų „Muzikinis pavasaris“ santrauka (vyresnė grupė) Tema: " muzikinis pavasaris» Amžiaus grupė: vyresnioji grupė Tikslas: Supažindinti vyresnius vaikus su klasikinės muzikos suvokimu. Užduotys:.

Vyresniojoje grupėje organizuotos edukacinės veiklos konspektas

(viduje teminė savaitė„Darbas pavasarį kaime“)

Tema : „Žmonių darbas pavasarį“ (kalbos raida)

Tikslas: socialinės raidos situacijos kūrimas komunikacinės veiklos procese„Žmonių darbas pavasarį“.

Užduotys:

sudaryti sąlygas supažindinti vaikus su žmonių darbu gamtoje, su kai kuriomis žemės ūkio profesijomis;

sudaryti sąlygas dalykinį žodyną praturtinti žemės ūkio profesijų, mašinų ir įrenginių pavadinimais;

sudaryti sąlygas plėsti žodinį žodyną ir ženklų žodyną ta tema;

sudaryti sąlygas mankštai:

Pasiūlymų teikimas Įvairios rūšys;

sudaryti sąlygas lavinti vaizduotės mąstymą ir klausos dėmesį.

Vaikų užsiėmimų organizavimas:

    vaiko ir suaugusiojo bendravimas;

    vaiko bendravimas su bendraamžiais;

    mokslinė veikla (tyrimo praktika);

Edukacinės veiklos eiga

Laiškas.

Dalijamoji medžiaga paveikslėliai, vaizduojantys žemės ūkio mašinas ir įrenginius, kamuolys, laidininko kepurė, siužetinės nuotraukos, kuriose vaizduojami žemės ūkio profesijų žmonės, paveikslas, vaizduojantis pavasario lauką ar lauko darbus.

Sveikinimai:

Ištiesėme rankas į saulę

Paėmėme spindulį ir prispaudėme prie širdies,

Mes nusišypsojome, padovanojome svečiams spindulį,

Sveiki svečiai, laukiame jūsų visų!

Žmonės sako:„Pavasario diena maitina metus“ . Kaip jūs suprantate šiuos žodžius?

Taip, vaikinai, pavasaris yra karštas metas visiems žmonėms, dirbantiems žemėje. Per trumpą laiką reikia spėti iškasti lysves, sutvarkyti reikalus soduose ir gėlynuose, suarti ir apsėti laukus. Kuo greičiau ir geriau viską padarysite pavasarį, tuo gausesnį derlių gausite rudenį. Štai kodėl taip sakoma: „Pavasario diena maitina metus“.

Vakar gavome Vesyolaya kaimo gyventojų laišką į mūsų darželį. Jie kviečia mus apsilankyti. Ar nori eiti?

Maniau, kad sutiksite. Todėl visiems pirkau bilietus iš anksto. Bet konduktorius leis į autobusą patekti tiems, kurie jo biliete pavaizduotą daiktą įvardins daugiskaita.

(Mokytojas išdalina vaikams paveikslėlius, vaizduojančius žemės ūkio mašinas ir padargus. Užsideda kepurę, prisiima laidininko vaidmenį).

Vaikų atsakymai.

Kalbos veiklos ir gebėjimo reikšti savo nuomonę ugdymo sąlygos.

Būsimos veiklos motyvacijos pasireiškimo sąlygos.

Pagrindinė dalis

Paieškos etapas

D / žaidimas "Vienas-daug"

Traktorius - traktoriai,

kastuvas - kastuvai,

sėjamoji – sėjamoji ir kt.

Šauniai padirbėta!

Eikime į kelią. Kad nenuobodžiautume kelyje, pažaiskime.

D / žaidimas "Ko mums reikia ..."

Žemę jie kasa kastuvu.

Laukui suarti reikalingas traktorius.

Kombainas nuima grūdų derlių.

Dalgiu galima pjauti šieną ir pan.

Atvykome. Žiūrėk, kaimo žmonės atėjo mūsų pasitikti. Pabandykime atspėti, kas jie tokie.

D / žaidimas „Įvardink profesiją“

Piemuo, traktorininkas, agronomas, melžėja ir kt.

(Mokytoja pakaitomis rodo siužetus paveikslėlius, kuriuose vaizduojami žemės ūkio profesijų žmonės. Vaikai juos vadina).

Vaikinai, noriu daugiau sužinoti apie kaimo gyventojų darbą. Ir tu? Paprašykime jų pasikalbėti apie tai, kaip jie dirba.

D / žaidimas "Kas ką daro"

Melžėja melžia karves.

Traktorius aria lauką.

Ganytojas gano bandą ir kt.

Ačiū, mums visiems buvo labai įdomu. Dabar pažiūrėkime atidžiau.

(Mokytojas eksponuoja paveikslėlį, kuriame vaizduojamas pavasario laukas arba lauko darbai).

Žaidimas „Ką mes matėme“ (su kamuoliu)

Mačiau lauką. Kas tai?

(Platus, lygus, beribis...)

Mačiau suartą žemę. Kas ji?

(Žalias, trapus, juodas...)

Mačiau sėklas. Kas jie tokie?

(Mažas, apvalus, auksinis...) ir kt.

(Mokytojas pradeda žaidimą sakydamas pirmąją frazę ir užduodamas pirmąjį klausimą. Tada paeiliui meta kamuolį vaikams, kurie įvardija atitinkamus ženklus. Tada kamuoliukas perduodamas vaikui.

Iškilus sunkumams, mokytojas veda visą žaidimą, vaikai įvardija tik apibrėžimus).

Šauniai padirbėta! Esate labai pastabus, pastebėjote daug įdomių dalykų. Bet mums laikas grįžti. Kviečiu į autobusą.

O dabar siūlau iš skaičiavimo pagaliukų išdėlioti priemones, kurias dažniausiai tenka darbuotis sode.

„Išdėk įrankius iš pagaliukų“

Vaikai dalyvauja žaidime „Vienas-daug“, išsako savo prielaidas.

Vaikai paeiliui aiškina, kam reikalingas ant jų paveikslėlio pavaizduotas daiktas.

Vaikai vardija žmonesžemės ūkio profesijos

Vaikai paeiliui renkasi siužetus, vaizduojančius žemės ūkio profesijų žmones, ir kalba jų vardu.

Vaikai spėlioja.

Vaikai dėlioja kastuvo kontūrus, grėbia iš pagaliukų.

Sąlygos supažindinti vaikus su žmonių darbu gamtoje, su kai kuriomis žemės ūkio profesijomis.

Dalyko žodyno praturtinimo žemės ūkio profesijų, mašinų ir įrenginių pavadinimais sąlygos.

Sąlygos išplėsti žodinį žodyną ir temos bruožų žodyną.

Pratimų sąlygos:

Daiktavardžių daugiskaitos daryba;

Daiktavardžių daryba įvairiais atvejais;

Įvairių tipų pasiūlymų rengimas.

Sąlygos lavinti vaizdinį mąstymą ir klausos dėmesį.

Refleksinis-vertinamasis

Vaikinai, ar jums patiko mūsų kelionė?

Kur dar žmonės dirba pavasarį?

Kuris iš jūsų padėjo tėvams šalyje?

Vaikų atsakymai(Soduose, vasarnamiuose ir kt.).

(1-2 vaikai pasakoja iš Asmeninė patirtis apie darbą šalyje).

Kalbos veiklos sąlygos, gebėjimas reikšti savo nuomonę.

Tema: „Žmonių veikla pavasarį“

Tikslas: Supažindinkite vaikus su žmonių darbu pavasarį gamtoje.

Užduotys:

    1. Patikslinkite ir suaktyvinkite vaikų žinias apie pavasarinius gamtos pokyčius. Pataisykite pavasario mėnesių pavadinimus.

    Išplėskite vaikų žodyną šia tema.

    6. Skiepyti vaikams pagarbą suaugusiųjų darbui, norą jiems padėti.

Įranga: paveikslai, vaizduojantys pavasario mėnesius (kovas, balandis, gegužė), siužetinės nuotraukos tema „Žmonių darbai pavasarį“.

Per užsiėmimus

1 Organizacinis momentas

Pavasaris turi daug darbo

Spinduliai jai padeda:

Kartu jie važiuoja keliais

kalbantys upeliai,

Ištirpinkite sniegą, sulaužykite ledus,

Šildykite viską aplinkui.

Iš po spyglių ir žolės ašmenų

Pirmas mieguistas vabalas išropojo.

Gėlės ant atlydžio

auksiniai žiedai,

Išlieti, išbrinkę pumpurai,

Iš lizdo skrenda kamanės.

Pavasaris turi daug rūpesčių

Bet viskas krypsta į viršų:

Smaragdo laukas tapo

Ir sodai žydi.

2. Pamokos temos ir uždavinių komunikacija

Apie kokį sezoną kalba eilėraštis? (Apie pavasarį.)

Šiandien klasėje kalbėsime apie pavasarį ir ką veikia žmonės

Pavasarinis pokalbis.

Kokius pavasario mėnesius žinai? Pavadinkite juos eilės tvarka.

(Vaikai vadina mėnesius, aš paskelbiu atitinkamas nuotraukas.)

Pavadinkite 1-ąjį pavasario mėnesį, 3-ąjį mėnesį.

Koks mėnuo yra nuo kovo iki gegužės?

Koks mėnuo laukia balandžio? Gegužė?

Dabar aš užduosiu jums sudėtingą klausimą. Norint atsakyti, reikia

galvoti.

Kokie dar pavasario ar žiemos mėnesiai? Pakartokime žiemos mėnesiais.

Puiku, vaikinai, ir jūs puikiai atlikote sudėtingą klausimą.

Prisiminkime, kaip prasidėjo pavasaris. (Saulė šviečia ryškiau.)

Ir kas pradėjo vykti? (Sniegas pradėjo tirpti, tekėjo upeliai, pradėjo verkti lašai.)

Kas nutiko medžiams? (Ant medžių išsipūtė pumpurai, pradėjo žydėti lapai.)

Pavasarį gamta atgyja, vyksta daug įvairių reiškinių. Kas dar

pavasarį gamtoje įvyko pokyčiai? (Pasirodo jauna žolė. Iš šiltųjų kraštų atskrido paukščiai ir pradėjo kurti lizdus. Gyvūnai pabudo po žiemos miego. Vabzdžiai iššliaužia.)

    Pasakojimas apie žmonių darbus pavasarį.

Atspėk mįslę, apie ką ji?

Yra morkų, yra kopūstų, ten skaniai kvepia braškėmis.

O ožka ten, draugai, niekaip negalime to paleisti. (vaikų atsakymai)

Teisingai, tai sodas. Kas turi sodą vaikinai? Kas iš jūsų mėgsta dirbti sode? Kokius darbus dirbate sodo sklype, kad augtumėte geras derlius? (vaikų atsakymai)

Parodykite darbo sode nuotrauką. Diskusija apie paveikslą.

    Fizminutka

    Praktinė užduotis

"Sėja svogūnus"

Aš tau parodysiu sėklas. Apsvarstykite juos. Pasakyk man, kas jie? (vaikų atsakymai)

Ar mokate sėti, sodinti? Na, o ko reikia daržovėms auginti? (paruošti lysvę, padaryti griovelius, pasodinti sėklas į žemę, palaistyti).

Tai reiškia, kad augalams reikia geras augimas? (Dirvožemis, vanduo, šiluma, šviesa)

Ką mes darome? (Pirmiausia išbraižysime griovelius, delno kraštu užsandarinsime griovelių apačią, užpilsime vandeniu, nes sėklos turi būti sėjamos į drėgną dirvą, sėklas išdėliosime grioveliuose po vieną per trumpą atstumas)

Na, o dabar šį atsakingą darbą galiu patikėti jums! (Sėklas paskleiskite dirvoje)

Na, pasodinome svogūnus. Kokius darbus reikia atlikti toliau, kad lankas augtų tvirtas ir aukštas? (Laistyti lysves, purenti žemę, ravėti nuo piktžolių).

Kokie jūs geri bičiuliai! Kokios gražios pastangos. Ačiū vaikinai!

8. Refleksija.

Apie ką mes šiandien kalbėjome? Ką veikėme klasėje, kokias užduotis atlikome? Kas tau patiko labiausiai?